17 Март, 19:02

Зловили «на гарячому»: правоохоронці Дніпропетровщини викрили злочинну схему заволодіння землею (ВІДЕО)

Правоохоронці Дніпропетровщини викрили злочинну схему заволодіння землею, що призначалася ветеранам АТО. Зловмисника затримали “на гарячому” — він запропонував хабар працівнику обласної державної адміністрації за допомогу в швидкому оформленні документів на земельну ділянку, що за правом належала ветерану АТО. Чиновник одразу повідомив про це керівництву.
Володимир Юрченко, заступник голови ОДА: «Сумма взятки равнялась примерно десятилетней работе нашего сотрудника. Это было, скажем так, только начало. Потому что на самом деле звучали предложения о дальнейшей работе, сотрудничестве».

Злочинець знаходив учасників АТО, яким обласна програма мала виділити земельні ділянки. Пропонував їм допомогу з оформленням документів і вимагав гарантію, що отриману землю йому потім продадуть за 500 доларів. Так вдалося обдурити близько сорока людей.

Дмитро Лагутенков, заступник начальника управління карного розшуку ГУНП в Дніпропетровській області: «Сумма была значительно занижена и человек пользовался тем, что ветераны АТО, которые получили этот статус согласно действующему законодательству, в большей своей части не владеют юридическими знаниями и не знают как это получить, и не имеют этой возможности».

Наразі підозрюваний знаходиться під домашнім арештом, слідчі дії тривають. Найближчим часом правоохоронці передадуть цю справу до суду. Зловмиснику загрожує до шести років позбавлення волі. Його кримінальну схему зупинили на стадії підготовки, тож постраждалих, як таких, немає.

Сергій Лисаченко, начальник першого слідчого відділу прокуратури Дніпропетровської області: «В настоящее время земля не ушла из государства. Земля находится в ведении государства. И те лица, которые хотят её получить, они её получат в установленном законом порядке».

Автор — Георгій Марков

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22