06 Апрель, 14:45

150 призовників Дніпропетровщини відправилися на строкову службу

11 На Дніпропетровщині – весняний призов. Хлопців на службу урочисто проводжали біля Дніпропетровської ОДА.
«На Дніпропетровщині призивається в армію найбільше людей. Сьогодні відправляємо на строкову службу 150 хлопців. Призов триватиме до кінця весни, – зауважив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. – Призов до армії – це не мобілізація. Чоловіки не служитимуть в АТО, а після військової служби повернуться до мирного життя. Якщо хтось забажає служити й далі в ЗСУ, то зможе підписати контракт».
9 6 Спочатку хлопці поїдуть до навчального центру на Чернігівщині. Після отримання військової освіти, відправляться у військові частини України для бойової підготовки. В армії стають справжніми чоловіками, гартується дух. Бути захисником своєї землі – почесно й благородно. Хлопці схилили голови  в пам’ять про подвиг героїв Небесної Сотні і учасників АТО. На знак пошани – квіти. Клятва призовника на вірність Україні. Ця обіцянка супроводжує чоловіка все життя.
«Кожен з вас повинен нести цю присягу в серці, – сказав радник голови ДніпроОДА Іван Начовний. – У 2014 році, коли перша хвиля мобілізованих визволяла міста Донбасу, строчники були на передовій. Поруч з нами служили 20-річні хлопці. Ніхто з них не втік, всі виконали свій військовий обов’язок».
Серед призовників – чемпіон області з боксу Сергій Москаленко. Каже, коли отримав повістку до військкомату, зрадів.
«Емоцій багато. Із звичайним життям прощатися не дуже важко. Важче розставатися із рідними. Совість і серце кличуть захищати Батьківщину. Кожен чоловік повинен пройти армійську школу. Це дисципліна, сталеві нерви, характер», – говорить призовник.
12 Призовників проводжали рідні, близькі, друзі. Благословення – на добру службу. Хліб-сіль на рушникові – від Лілії Москаленко. Мати проводжає єдиного сина.
«Це його вибір як чоловіка. Син все вирішує в житті сам. Вирішив вивчитися на повара – дали згоду. Вирішив піти до армії – не відмовляли,  – каже жінка. – Хлопців багато, і всі такі молоді. Душа болить за кожного».
Марш виконав військовий оркестр. Строкову службу нестимуть чоловіки від 20 до 27 років. Призов триватиме до кінця травня. Планується, що ряди армії поповнять майже 1,5 тисячі хлопців Дніпропетровщини. Хлопці служитимуть в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Додому вони повернуться через півтора роки. Потім кожен з них зможе за власним бажанням продовжити службу за контрактом.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07