21 Апрель, 17:31

Активісти руху “Гендерний клуб Дніпро” та патрульні нової поліції підбили підсумки 3-місячного курсу самооборони(ВІДЕО)

«Бийся як дівчина!» Під таким гаслом пройшов курс самозахисту для жінок. Віднині його випускниці зможуть захистити себе в разі нападу. Курси створено за ініціативою координатора “Гендерного клубу Дніпро” та патрульних нової поліції. Заняття зробили безкоштовними, щоб їх змогли відвідати більше жінок. Всього на участь у проекті подали більше трьохсот заяв. Частина охочих уже пройшла пришвидшений курс і склала іспит.

Ольга Полякова— авторка ідеї створення курсів. Одного разу, розповідає, на неї напали і вона не стала мовчати, а вирішила допомогти іншим жінкам  постояти за себе у разі необхідності. Ідею підтримали патрульна поліція Дніпра та два університети — гірничий та внутрішніх справ. Таким чином курси отримали два зали для тренувань. До кінця тримісячного курсу витримали 11 дівчат. Вони і є першими випускницями.

Ольга Полякова, координаторка громадської організації “Гендерний клуб Дніпро”: “Саме сьогодні учасниці курсів по самообороні будуть здавати екзамен, як вони три місяці займалися, ходили на курси. Такий міні-волонтерський проект, де патрульні поліцейські в свій вільний час, в зафіксований день та час, ходять преподавати нам курси по самообороні. Вони мають також тренерські посади і вміють правильно налагоджувати контакт між учасницями курсів, а також що вони правильно зрозуміли як треба правильно себе захищати”.

Анжеліка Золотова, інспекторка патрульної поліції: “Допомогаємо людям і хочемо, щоб наші жінки були захищені, вміли постояти за себе. Щоб вони не боялися ходити по вулицям, були сміливішими”.

Єгор Ваняркін, інструктор з тактико-спеціальної підготовки: “Допомагаємо саме у відпрацюванні тактико-спеціальних навиків, у засвоєнні прийомів, у психологічній підготовці. Це є важливим у самообороні в екстремальних ситуаціях”.

 Данило Дєвушкін, інспектор патрульної поліції: Девушки готовы были сотрудничать, работать с нами, перенимать наш опыт, потому что им это в первую очередь нужно, чтобы они были уверены в себе и могли себя защитить».

 Впевненості у собі дівчатам додавали заняття з психологом. Саме це для себе відзначила Дар’я, як великий плюс курсів.

Дар’я Гречищева, відвідувачка курсів: Это очень необходимо, потому что, кроме того, что приемыэто физически, а умение их применить — это надо психологически себя настроить и думать уже как победитель».

 “Битися як дівчина” навчилася і журналістка «9 каналу» Юлія Трофімова.

Юлія Трофімова, відвідувачка курсів: «Мне хотелось иметь какую-то уверенность в себе, потому что часто, когда идешь просто вечером по улице, даже центральной, то в какой-то темный переулочек свернешь и все — уже не очень приятно идти. Случались в жизни не раз такие ситуации, в которых навыки самообороны в принципе пригодились бы. Теперь, надеюсь, мне не придется их использовать, но в случае чего — смогу».

 Організатори на зробленому зупинятись не збираються і планують створення нових курсів, а зараз — шукають фінансування.

Автор — Ольга Самойленко

Камреа -Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53