21 Апрель, 17:31

Активісти руху “Гендерний клуб Дніпро” та патрульні нової поліції підбили підсумки 3-місячного курсу самооборони(ВІДЕО)

«Бийся як дівчина!» Під таким гаслом пройшов курс самозахисту для жінок. Віднині його випускниці зможуть захистити себе в разі нападу. Курси створено за ініціативою координатора “Гендерного клубу Дніпро” та патрульних нової поліції. Заняття зробили безкоштовними, щоб їх змогли відвідати більше жінок. Всього на участь у проекті подали більше трьохсот заяв. Частина охочих уже пройшла пришвидшений курс і склала іспит.

Ольга Полякова— авторка ідеї створення курсів. Одного разу, розповідає, на неї напали і вона не стала мовчати, а вирішила допомогти іншим жінкам  постояти за себе у разі необхідності. Ідею підтримали патрульна поліція Дніпра та два університети — гірничий та внутрішніх справ. Таким чином курси отримали два зали для тренувань. До кінця тримісячного курсу витримали 11 дівчат. Вони і є першими випускницями.

Ольга Полякова, координаторка громадської організації “Гендерний клуб Дніпро”: “Саме сьогодні учасниці курсів по самообороні будуть здавати екзамен, як вони три місяці займалися, ходили на курси. Такий міні-волонтерський проект, де патрульні поліцейські в свій вільний час, в зафіксований день та час, ходять преподавати нам курси по самообороні. Вони мають також тренерські посади і вміють правильно налагоджувати контакт між учасницями курсів, а також що вони правильно зрозуміли як треба правильно себе захищати”.

Анжеліка Золотова, інспекторка патрульної поліції: “Допомогаємо людям і хочемо, щоб наші жінки були захищені, вміли постояти за себе. Щоб вони не боялися ходити по вулицям, були сміливішими”.

Єгор Ваняркін, інструктор з тактико-спеціальної підготовки: “Допомагаємо саме у відпрацюванні тактико-спеціальних навиків, у засвоєнні прийомів, у психологічній підготовці. Це є важливим у самообороні в екстремальних ситуаціях”.

 Данило Дєвушкін, інспектор патрульної поліції: Девушки готовы были сотрудничать, работать с нами, перенимать наш опыт, потому что им это в первую очередь нужно, чтобы они были уверены в себе и могли себя защитить».

 Впевненості у собі дівчатам додавали заняття з психологом. Саме це для себе відзначила Дар’я, як великий плюс курсів.

Дар’я Гречищева, відвідувачка курсів: Это очень необходимо, потому что, кроме того, что приемыэто физически, а умение их применить — это надо психологически себя настроить и думать уже как победитель».

 “Битися як дівчина” навчилася і журналістка «9 каналу» Юлія Трофімова.

Юлія Трофімова, відвідувачка курсів: «Мне хотелось иметь какую-то уверенность в себе, потому что часто, когда идешь просто вечером по улице, даже центральной, то в какой-то темный переулочек свернешь и все — уже не очень приятно идти. Случались в жизни не раз такие ситуации, в которых навыки самообороны в принципе пригодились бы. Теперь, надеюсь, мне не придется их использовать, но в случае чего — смогу».

 Організатори на зробленому зупинятись не збираються і планують створення нових курсів, а зараз — шукають фінансування.

Автор — Ольга Самойленко

Камреа -Тарас Іванов

Вибір редакції

На фестиваль «Вільне небо» у Дніпро приїде Дзідзьо (коментар)

День Незалежності України на Дніпропетровщині вже традиційно відзначать на аеродромі «Майське». Фестиваль «Вільне небо» відбудеться двадцять четвертого серпня, святкування почнуться

18 Август, 08:48
Побачили порушення з боку маршрутника — викликайте поліцію або повідомляйте в Telegram (коментар)

Акція “Перевізник”  із 23 липня стартувала у Дніпрі. Активісти та поліція перевіряють громадський транспорт, зокрема маршрутні таксі. За цей час

17 Август, 16:23
ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

14 Август, 19:04
Увага! Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня

Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня  

14 Август, 07:18
Сквер замість МАФів: що буде на вулиці Бердянській у Дніпрі (коментар)

Хвиля ліквідаційних заходів, яка пройшлася дніпровськими незаконними кіосками, по собі залишила суцільні пустки. Однією з таких є фрагмент вулиці Бердянської,

09 Август, 19:19
Німецькі команди українському Елвісу: чемпіонат з багатоборства кінологів у Дніпрі (відео)

Чотирилапі поліцейські: у Дніпрі прошйов чемпіонат з багатоборства кінологів ( Себе показати і на інших подивитися,  кінологи із усієї України

09 Август, 18:38
У Канаді, в Торонто, пройдуть Дні українського кіно

З 29-го серпня у Торонто  вдруге стартують Дні українського кіно, в рамках яких пройдуть канадські прем'єри спеціальної добірки українських фільмів,

09 Август, 17:35
Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому — світло, кому — воду, кому дитячий майданчик (відео)

Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому - світло, кому - воду, кому дитячий майданчик Водогін у Чаплі, дитячий

07 Август, 15:47