21 Апрель, 17:31

Активісти руху “Гендерний клуб Дніпро” та патрульні нової поліції підбили підсумки 3-місячного курсу самооборони(ВІДЕО)

«Бийся як дівчина!» Під таким гаслом пройшов курс самозахисту для жінок. Віднині його випускниці зможуть захистити себе в разі нападу. Курси створено за ініціативою координатора “Гендерного клубу Дніпро” та патрульних нової поліції. Заняття зробили безкоштовними, щоб їх змогли відвідати більше жінок. Всього на участь у проекті подали більше трьохсот заяв. Частина охочих уже пройшла пришвидшений курс і склала іспит.

Ольга Полякова— авторка ідеї створення курсів. Одного разу, розповідає, на неї напали і вона не стала мовчати, а вирішила допомогти іншим жінкам  постояти за себе у разі необхідності. Ідею підтримали патрульна поліція Дніпра та два університети — гірничий та внутрішніх справ. Таким чином курси отримали два зали для тренувань. До кінця тримісячного курсу витримали 11 дівчат. Вони і є першими випускницями.

Ольга Полякова, координаторка громадської організації “Гендерний клуб Дніпро”: “Саме сьогодні учасниці курсів по самообороні будуть здавати екзамен, як вони три місяці займалися, ходили на курси. Такий міні-волонтерський проект, де патрульні поліцейські в свій вільний час, в зафіксований день та час, ходять преподавати нам курси по самообороні. Вони мають також тренерські посади і вміють правильно налагоджувати контакт між учасницями курсів, а також що вони правильно зрозуміли як треба правильно себе захищати”.

Анжеліка Золотова, інспекторка патрульної поліції: “Допомогаємо людям і хочемо, щоб наші жінки були захищені, вміли постояти за себе. Щоб вони не боялися ходити по вулицям, були сміливішими”.

Єгор Ваняркін, інструктор з тактико-спеціальної підготовки: “Допомагаємо саме у відпрацюванні тактико-спеціальних навиків, у засвоєнні прийомів, у психологічній підготовці. Це є важливим у самообороні в екстремальних ситуаціях”.

 Данило Дєвушкін, інспектор патрульної поліції: Девушки готовы были сотрудничать, работать с нами, перенимать наш опыт, потому что им это в первую очередь нужно, чтобы они были уверены в себе и могли себя защитить».

 Впевненості у собі дівчатам додавали заняття з психологом. Саме це для себе відзначила Дар’я, як великий плюс курсів.

Дар’я Гречищева, відвідувачка курсів: Это очень необходимо, потому что, кроме того, что приемыэто физически, а умение их применить — это надо психологически себя настроить и думать уже как победитель».

 “Битися як дівчина” навчилася і журналістка «9 каналу» Юлія Трофімова.

Юлія Трофімова, відвідувачка курсів: «Мне хотелось иметь какую-то уверенность в себе, потому что часто, когда идешь просто вечером по улице, даже центральной, то в какой-то темный переулочек свернешь и все — уже не очень приятно идти. Случались в жизни не раз такие ситуации, в которых навыки самообороны в принципе пригодились бы. Теперь, надеюсь, мне не придется их использовать, но в случае чего — смогу».

 Організатори на зробленому зупинятись не збираються і планують створення нових курсів, а зараз — шукають фінансування.

Автор — Ольга Самойленко

Камреа -Тарас Іванов

Вибір редакції

В Художньому музеї відкрилася персональна виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники мусять носити на руках — такі думки ми зібрали

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44
Прогноз погоди по місту і області на п’ятницю, 19 жовтня (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:37
Ціна на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики не зміниться до 27 жовтня

Таке рішення, що продовжує попереднє, прийняв 17 жовтня на своєму засіданні Уряд України. Про це повідомив речник Прем’єр-міністра України. Нагадаємо, що

18 Октябрь, 15:35
На Дніпропетровщині облаштовуємо ще один ваговий майданчик для контролю вантажівок – Валентин Резніченко 

Будівництво габаритно-вагових комплексів – у співфінансуванні обласним і міським коштом. Тільки-но стартували роботи на трасі М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварино. Це магістраль національного

18 Октябрь, 14:45