28 Апрель, 17:57

Сергій Тонконог, ліквідатор аварії на ЧАЕС, уже 8 років бореться за гідну пенсію у судах (ВІДЕО)

Спершу боровся з наслідками катастрофи на Чорнобильській АЕС, а нині за гідну пенсію. Сергій Тонконог — ліквідатор 1986 року. Рятуючи планету від техногенної катастрофи, він шкодив своєму здоров’ю. У молоді роки про пенсію навіть не замислювався — виконував бойове завдання. Але час дався взнаки. На пенсію вийшов, але гідно прожити на неї не може. Упродовж 8 років у суді шукає справедливості.

Сергію Тонконогу на цьому фото 29 років. У складі пожежної бригади 24 червня 1986 поїхав ліквідовувати наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС. Рятувальні роботи ліквідатори здійснювали протягом місяця.

Сергій Тонконог — ліквідатор катастрофи на ЧАЕС: «Мы же не едем на пожар и думаем что с нами там случится. Мы тушим и лезем туда, куда мало кто залезет. Здесь — это была наша работа. Мы шли и не задумывались как там и что. Мы ехали более-менее подготовлены».

Офіційно пан Сергій отримав сумарну дозу опромінення — 14 рентген. Але насправді — в рази більше.

Сергій Тонконог — ліквідатор катастрофи на ЧАЕС: «Буквально второй, третий день по приезду у нас забрали карточки учета доз, забрали накопители и выдали уже, когда мы отъезжали. В карточке учета доз каждый день стоит дата 05, рентген. Но нормальные ж люди понимают, ветер подул — фон повысился».

Тоді ліквідатор навіть подумати не міг, що після виходу на пенсію за гідну виплату від держави доведеться ще боротись 8 років у суді.

Сергій Тонконог — ліквідатор катастрофи на ЧАЕС: «Я инвалид 3-й группы. В соответствии с Законом, мне должны платить 6 минимальных пенсий по возрасту. То есть вместо 6-ти платят одну. И вот, на сегодняшний день, несмотря на то, что выиграл суды, (прокуратура, как мой представитель, выиграла суд), суд обязал Пенсионный фонд платить в соответствии с Законом. На сегодняшний день у меня пенсия 2800».

Ірина Збарська — адвокат ліквідатора ЧАЕС: «Сергій отримав рішення суду, відповідно з яким розмір його пенсії відповідає чинному законодавству України. Проте отримати цю пенсію так і не представляється можливим у зв’язку з тим, що дане рішення не виконується».

На сьогодні Пенсійний фонд керується двома Законами: “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, відповідно до яких і нараховує пенсії чорнобильцям».

Тетяна Стасенко — заступник начальника управління пенсійного забезпечення: «Для ліквідаторів-чорнобильців інвалідів 1 групи мінімальний розмір пенсії не може бути меншим за 3739 гривень. Для інвалідів 2-ї групи не менше 3345, для інвалідів 3-ї групи — 2922 грн. Максимальний розмір пенсії 10 тисяч 740 грн.»

Нарахування пенсії враховують індивідуальні обставини. Тобто фактично збільшити пенсію в окремих випадках — можливо. Але для цього, виявляється, потрібно поборотися із нашою бюрократичною системою…

Тетяна Стасенко — заступник начальника управління пенсійного забезпечення: «Органи Пенсійного фонду роблять перерахунки відповідно до судових рішень. Нараховують доплату, а потім за ці доплати громадяни звертаються до фіскальних органів. Фіскальні органи звертаються до Пенсійного фонду. Там надається довідка про період виплати та розмір боргу і передається до фіскального суду. Далі все працює відповідно до постанови 440».

За свій вчинок Сергій Тонконог отримав відзнаку.

«Я не сторонник этих всех наград… Мне достаточно этого знака и всё…»

Її чоловік носить лише 26-го квітня. Раз на рік, тоді, коли про ліквідаторів згадують чиновники біля пам’ятника жертвам чорнобильської катастрофи. Але найкращою нагородою для рятівників були б не слова, а реальні справи. .

Автор — Евеліна Михайленко

Камреа — Андрій Райський

Наші журналісти продовжать слідкувати за розвитком подій у справі. Чому чоловік 8 років не може отримати гідну пенсію за ліквідацію ЧАЕС — сподіваємося, у пенсійному фонді дадуть відповідь щодо цієї окремої історії.

Вибір редакції

Тварини — не ресурс: 15-го вересня люди в 24 містах України вийдуть на гуманістичний марш (КОМЕНТАР)

Тварини — не ресурс: у неділю 15-го вересня відбудеться третій Всеукраїнський марш за права тварин. Традиційна хода одночасно пройде в

11 Сентябрь, 19:46
Прогноз погоди на 12 вересня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Сентябрь, 18:12
Гасили пожежу на острові та діставали затонулий човен. Дніпровські рятувальники провели навчання на воді (ВІДЕО)

Пожежа на березі Монастирського острова та затонулий катер. Не лякайтеся, це умовні події. Дніпровські рятувальники, пожежники та водолази відпрацьовували алгоритми

11 Сентябрь, 18:08
Проблеми громадського транспорту та можливі рішення — у Дніпрі провели експертну дискусію (ВІДЕО)

Корупція, скарги на водіїв, аварійний стан рухомого складу. У Дніпрі зібрали експертну дискусію на тему громадського транспорту. Запросили всіх бажаючих,

11 Сентябрь, 17:57
Увага! Зміни у русі електротранспорту 12 вересня

12 вересня з 10:30 до 13:30 призупиняється рух тролейбусів маршруту № 12, –повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасові зміни пов’язані

11 Сентябрь, 17:14
Карнавал «I Love Dnipro» на День міста: зіркові члени журі та багато сценічних майданчиків

image description[/caption] 14 вересня, на День міста, у Дніпрі вже третій рік поспіль відбуватиметься масштабний карнавал «І love Dnipro». Він

11 Сентябрь, 17:06
З вулиці у центрі Дніпра після численних спроб вдруге вкрали бюст Миколи Родзіна

У Дніпрі з будинку №61 на проспекті Пушкіна зник металевий бюст художника Миколи Родзіна. Мешканці будинку в минулому попереджували кілька

11 Сентябрь, 13:25
На Дніпропетровщині зросла заробітна плата. Найвища середньомісячна зарплата в Павлоградському районі — 17.205 грн.

Рівень оплати праці в Дніпропетровській області в II кварталі 2019 року, значно збільшився. Про це повідомляє ГУ статистики в Дніпропетровській

11 Сентябрь, 12:52