12 Май, 15:06

У Дніпрі відкрилася найбільша в Україні Алея пам’яті загиблих у зоні АТО та під час Революції Гідності (ВІДЕО)

Створення алеї скорботи саме у центрі Дніпра адміністрація області вважає важливим. Бо з Дніпропетровщини в АТО зараз знаходяться 25 тисяч солдат. Частина стел – скляні, вони дозволять додавати зображення та імена і в подальшому.

Для Євгенії тепер у Дніпрі з’явився куточок, де можна поговорити з чоловіком. Його самого немає, загинув в зоні АТО. Вперше сюди прийшла з неповнолітнім сином. Той, коли чує ім’я батька, не може стримати сліз.

Євгенія, вдова військовослужбовця: «Для меня это значит, что человек жив. В памяти для меня он всегда будет живой, а теперь есть место, куда мы можем прийти и просто поговорить с ним».

Тут у камінні закарбовані 503 імені та обличчя. Усі мешканці Дніпропетровщини, які віддали життя за незалежність. Окрема частина алеї – памя’ятники з подвійного скла. Технологія дозволяє оновлювати зображення. Бо ж, на жаль, нові імена ще можуть з’явитися.

Юрій Голік, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Самая тяжелая работа на самом деле была у дизайнеров, потому что каждая фотография должна быть обработана. Каждая фотография – это 3-4 часа работы. Как наши дизайнеры говорили: мы их очень много меняли, и каждый раз, когда фотографию отправляешь на печать, такое впечатление, что ты с человеком прощаешься. То есть это очень сложно морально, и нам было очень сложно морально делать эту аллею, но мы обязаны были ее сделать и подчеркиваю: она была сделана без копейки бюджетных денег, полностью за личные средства».

Зібрати фотографії, кажуть, було найважче – тому ідея, яка народилася влітку минулого року, стала дійсністю лише зараз. Тут, у сквері, де гуляють з дітьми – майбутнім поколінням – й слід вічно бути цим іменам. Антон вже декілька років демобілізований, він служив у 25-й бригаді з перших днів АТО. Пішов добровольцем. Каже, знав особисто зо дві сотні людей, які зараз дивляться на нього з пам’ятних меморіалів.

Антон Хватаймуха, демобілізований військовослужбовець: «Сослуживцы, побратимы приехали, очень рад всех видеть. За столько времени… Половина ампутированных ребят тоже – не смогли приехать, потом сами к ним поедем».

Нова алея вдень та вночі виглядає по-різному. У темний час пам’ятні знаки підсвічуються. Тепер це місце зустрічі й місце спогадів.

На урочистому відкритті зібралося чимало гостей. Люди з’їхалися з усієї області, аби згадати загиблих. Діти символічно випускають в небо білих голубів миру, самі ж чекають його на землі.

Вибір редакції

Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52
“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17
Прогноз погоди на 22 травня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Май, 17:58
Культура європейських країн у квесті — у Дніпрі провели фестиваль шкільних євроклубів (ВІДЕО)

15 навчальних закладів Дніпра взяли участь у фестивалі шкільних євроклубів. Захід присвятили культурним особливостям країн Євросоюзу та влаштували квест. Учасники

21 Май, 17:57
12-й звітний концерт танцювальної школи “Art People” відбувся на сцені театру опери та балету (ВІДЕО)

Танцювальна школа “Art People” у дванадцятий раз влаштувала грандіозне шоу — щорічний показовий концерт. Цього разу він відбувся в залі

21 Май, 17:47
Дніпровський спортсмен здобув «золото» на Кубку Європи із дзюдо

Нещодавно у місті Бельсько-Бяла (Польща) відбувся Кубок Європи U18 із дзюдо. Участь у змаганнях взяли потужні юнацькі збірні команди Японії,

21 Май, 15:46
Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49