22 Май, 15:43

19 травня у Дніпрі презентували нову кінострічку Ахтема Сеїтаблаєва “Чужа молитва” (ВІДЕО)

Саундтреком до фільму стала відома пісня Джамали. У центрі кінокартини — вихователька дитсадка, що врятувала кілька десятків дітей від загибелі. Попередній показ кінострічки вже відбувся у Львові, а прем’єра — у Києві. 19-го травня презентували її і дніпрянам. За цим у місто завітали режисер Ахтем Сеїтаблаєв, продюсерка фільму і виконавиця головної ролі.

Молода українська акторка Лілія Яценко вивчила “чужу” для себе кримськотатарську молитву напам’ять. В однойменному фільмі Ахтема Сеітаблаєва дівчина зіграла головну роль. Її героїня — реальна історична постать, Саіде Аріфова. Ця  жінка у роки війни проти німецьких загарбників урятувала життя 88 єврейських дітей.

Лілія Яценко, виконавиця головної ролі у фільмі “Чужа молитва”, акторка: «В первый раз она их спасала от фашистов, сделав их татарами: обучала молитве, дала татарские имена, рассказала откуда они — ну, в общем, такую историю, чтобы если что — поверили. И во второй раз, когда уже 18 мая 1944 года депортировали татар и хотели забирать этих детей, она не дала, вернула метрики, которые спрятала, и показала, что нет, эти дети  не татары — они евреи».

Під загрозою розстрілу власної родини 28-річна Саіде, татарка за походженням, надавала нацистам хибні свідчення. Вона врятувала багатьох дітей, але сама у 44-му році не змогла уникнути депортації до Узбекистану. Для виконавиці ролі Саіде у фільмі “Чужа молитва” саме сцена депортації була найважчою. Повернутись на батьківщину героїні вдалося лише за часів перебудови.

Ахтем Сеїтаблаєв, режисер фільму “Чужа молитва”, український актор і режисер: «Автором идеи фильма «Чужая молитва» является наш продюсер Иванна. Она увидела отрывок передачи «Жди меня», где вот как раз Саиде Арифова и рассказывала о том, что в годы войны так случилось, что они жили вместе. Она не говорила: «Я спасла».  Она говорила, что «мы жили вместе вот с таким количеством детей», что она мечтает найти хоть кого-нибудь из этих детей, чтобы просто спросить, всё ли у них в порядке».

У 2007 році Саіде Аріфова померла. На основі подвигу жінки у 2013-ому написали кіносценарій. Державне агентство України з питань кіно забезпечило фінансування зйомок фільму. Але загострення ситуації на сході змінило плани — втілити задум  вдалося лише у 2015-ому.

Ахтем Сеїтаблаєв, режисер фільму “Чужа молитва”, український актор і режисер: «Крым оккупирован и снимать в Крыму мы не смогли, поэтому мы начали думать где найти Крым».

Протягом двох місяців знімали у Грузії, Києві та Єрусалимі. Географія акторських національностей  — також широка.

Ахтем Сеїтаблаєв, режисер фільму “Чужа молитва”, український актор і режисер: «У нас снимались австрийцы, немцы, грузины, украинцы, крымские татары, русские, ну, в смысле украинские русские, литовцы».

Для режисера Ахтема Сеїтаблаєва “Чужа молитва” — друга стрічка про депортацію татар. Кілька років тому на екрани вийшла його славнозвісна “Хайтарма”. Родом із Криму, Ахтем ніколи не забуває історію власного народу.

Рустем, однокласник режисера фільму “Чужа молитва” Ахтема Сеїтаблаєва: «В 1979 году мы вместе в школу пошли. На встрече одноклассников он рассказал такое, что на один из гонораров, таких существенных гонораров, он, заработав денег, купил участок в родном селе своего отца в Крыму. Ну, и когда он приехал с этим известием к отцу и привёз отца уже на участок, — на земельный надел этот в этом селе, — отец расплакался: родные земли, с которых были выселены».

Наступними на великі екрани вийдуть ще дві стрічки Ахтема Сеїтаблаєва. Він щойно завершив знімати фільм “Кіборги” про захисників донецького аеропорту. На черзі — “Захар Беркут”.

Автор — Юлія Красовська

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52