30 Май, 17:39

Працівники культури знову нагадали про себе обласній владі — вийшли на мітинг з вимогою вирішити проблему зарплатні (ВІДЕО)

У Дніпрі працівники театрів, які на балансі обласної ради, 5-й місяць шукають продуктивного діалогу з владою. Головна вимога — вирішити проблему зарплатні. Нагадаємо, що в результаті підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, театри Дніпропетровщини стали отримувати менше на 30-40 відсотків. Але така ситуація склалася тільки в Дніпрі. За що їх покарали — люди кульутри ніяк не можуть збагнути. 30 червня — черговий мітинг.

Триває п’ятий місяць невпинної боротьби за свою колишню заробітну плату  представників театрів і філармонії. Нагадаємо, в кінці березня незадоволені ситуацією працівники театрів влаштували костюмований мітинг під стінами Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Тоді з людьми поспілкувався заступник голови Дніпропетровської обласної ради  Володимир Тюрін.

Людмила Щербіна, голова профкому обласної філармонії: «После встречи мы вступили в коллективно-трудовой спор, пока с противоположной стороны так и не сформирована комиссия, чтобы мы могли сесть за стол переговоров. И это дело так медленно, медленно ползет. Пока финансово наша ситуация не поменялась. То есть, если дофинансирования не было, значит платить зарплату не с чего».

Після двох місяців очікувань і порожньої полеміки, представники творчої інтелігенції знову зібрались під дверима облради, щоб нагадати про себе. Люди, що не в змозі прогодвуати сім’ї, змушені вибирати інші місця роботи — в ініших містах України. Решта іще готова боротися — театрали знов знайшли в собі сили влаштувати перфоманс під вікнами чиновників. Задіяли театральні костюми ляльок і симфонічний оркестр. Але сьогодні налаштовані неагресивно.

Тетяна Каплунська, голова профкому оперного театру: «Мы пытаемся показать, что сегодня у нас митинг примирительный, потому что вчера нас пригласили на разговор. Я считаю, что это был первый за пять месяцев разговор, это хоть как-то было уже похоже на диалог. Вчера разговор крутился вокруг внутренней работы театров, то есть у областных властей есть большие претензии к работе театров”.

На зустрічі 29 травня, розповідають представники профспілки, голова обласної ради висунув зустрічні претензії і навів декілька фактів і цифр з попередніх перевірок діяльності театрів. Один із головних аргументів — рентабельність: зали театрів заповнені лише на 30-40 відсотків. Пан Пригунов, за словами мітингарів, заявив представникам профспілки, що театрам час оптимізувати роботу.

Анатолій Яловий: «Ну, враховуючи те, що дали два тижні на вироблення цих пропозицій по оптимізації, то я думаю, що діалог буде продовжений в тому чи іншому контексті, але десь тиждень-два нам треба на ці переговори. Ми прекрасно розуміємо на наявність проблем у нашій галузі. Профспілки за те, щоб це вирішувати, ці бактерії».
  Поки представники обох сторін вирішуватимуть взаємні проблеми, представники театрів дуже розраховують поправки до бюджету, які можуть здійснити на літній сесії, яка розпочнеться 14 липня. Далі буде… Автор — Стас Коновалов Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44