06 Июнь, 18:29

Тиждень сучасного мистецтва в Дніпрі: щорічний фестиваль «Конструкція» відкрився цими вихідними (ВІДЕО)

Перший тиждень літа в Дніпрі можна сміливо назвати тижнем сучасного мистецтва. Адже саме в ці дні розпочався фестиваль «Конструкція», який вже полюбився дніпрянам. 4 червня в Палаці студентів пройшло урочисте його відкриття. Із цікавого. Цей фестиваль розрахований не лише на поціновувачів мистецтва, а й на кожного, кому не байдужа доля міста.

Євген Гендін, позаштатний радник міського голови з питань культури: «Полезный, конструктивный, возможно, местами провокационный взгляд на городское пространство. И ознакомление людей, которые не сталкивались с этими форматами искусства. Аудиовизуального, новые медиа и так далее. Но просто это расширяет горизонты. А нам же не нужны узкие горизонты, нам нужны широкие горизонты».

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Власне, «Конструкція» — це те, що наша команда робить для того, щоб місто стало кращим. Це наша фантазія, можливо, про те ідеальне місто, в якому хотілося б жити. Про культурний його розвиток і про наповнення. Про ті події, які б нам хотілося бачити в місті і ми просто беремо їх і робимо».

«Конструкцію» можна назвати досить дорослим фестивалем. На невеликий вік він сформував свій характер, свою історію та навіть отримав міжнародних партнерів, яких більшає, а географія гостей розширюється. Таким чином про Дніпро дізнаються далеко за межами країни.

До наступного фестивалю починають ретельно готуватися за рік. Все продумують до дрібниць. Актуальні теми беруть з життя. Та навіть локації під заходи обирають не просто так.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Цей Палац студентів, наприклад, ми обирали через його архітектуру, через його історію, через значення для міста, яке він має. І як він пасує до проекту. Проект ізраїльського відео-арту — він дуже масштабний — і потрібна була якась локація, яка могла б вмістити всю виставку».

Виставка, яка відкрилася разом із самим фестом — ізраїльський відео-арт під назвою “Деконструкція кордонів”. Кожна з дев’яти робіт, які створювали по декілька років — від одного до семи — несе в собі не тільки незвичайні художні прийоми, а й глибокий сенс.

Один з відеороликів — зйомка перформансу. Де Пеппі Довгапанчоха, граючи з образом “найсильнішої дівчинки в світі”, намагається зрушити бетонну стіну між Ізраїлем та західним берегом Іордану. Незважаючи на те, що персонаж казковий, місцеві палестинці сприйняли постановку серйозно, як спробу укласти перемир’я.

Марія Вейц, кураторка виставки ізраїльського відео-арту (De)constructing borders: «Старались на этой выставке представить разные приемы, подходы к видео-арту. Очень много социально-политического искусства в Израиле делается. Это, конечно, связано с политической ситуацией в стране. И поэтому тема выставки тоже коррелирует с происходящим в Израиле. Проблема границ, проблема их разрушения, восстановления. Проблема постоянного переопределения территорий является очень важной для Израиля. И мы постарались отразить разные точки зрения на этот феномен».

На дніпрян та гостей фестивалю чекає ще багато різноманітних виставок, перформансів, лекцій, інсталяцій та багато іншого. Із детальною програмою заходів можна ознайомитися на сайті «Конструкції». Фестиваль триватиме до 11 червня включно.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Фестиваль не стільки про розвагу, скільки про сенси, якими світ живе. Просто мовою мистецтва про них говоримо. Хотілося б, щоб ми могли привертати увагу до таких сенсів і розвивати діалоги на різному рівні».

Автор — Надія Басіч,

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Тиждень у лісі: двадцять п’ята скаутська школа “Джерело” відкрилась під Новомосковськом (ВІДЕО)

Тиждень у лісі: двадцять п'ята скаутська школа “Джерело” почалась на Дніпропетровщині. Діти і підлітки разом із дорослими-лідерами спробують пожити самостійним

25 Июнь, 17:59
Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07
Прогноз погоди на 25 червня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Июнь, 17:40
У США представники мерії Дніпра отримали книжкове поповнення для бібліотеки ім. Джона Маккейна та запрошення виступити в Гарвардському університеті 

Делегація мерії Дніпра перебуває у відрядженні в Сполучених Штатах Америки. Представники команди мера Бориса Філатова побували, зокрема у Портленді, де

24 Июнь, 16:34
Держстат оприлюднив структуру населення України

 

24 Июнь, 15:37
Одне з найбільших теплопостачальних підприємств Дніпра «Теплоенерго» підготувалося до опалювального сезону на понад 40%

Дніпро готується до опалювального сезону. Так, на найбільшому теплопостачальному комунальному підприємстві «Теплоенерго», яке опалює понад 80% міста, складено відповідні графіки

24 Июнь, 13:47
Капітально відремонтували 15 км автошляху Вільне-Гвардійське – Валентин Резніченко 

Два шари асфальту, яскрава розмітка, сучасні світловідбивачі. 15 км дороги Вільне-Гвардійське вже з новим покриттям. Про це повідомив голова Дніпропетровської

24 Июнь, 12:41