06 Июнь, 18:29

Тиждень сучасного мистецтва в Дніпрі: щорічний фестиваль «Конструкція» відкрився цими вихідними (ВІДЕО)

Перший тиждень літа в Дніпрі можна сміливо назвати тижнем сучасного мистецтва. Адже саме в ці дні розпочався фестиваль «Конструкція», який вже полюбився дніпрянам. 4 червня в Палаці студентів пройшло урочисте його відкриття. Із цікавого. Цей фестиваль розрахований не лише на поціновувачів мистецтва, а й на кожного, кому не байдужа доля міста.

Євген Гендін, позаштатний радник міського голови з питань культури: «Полезный, конструктивный, возможно, местами провокационный взгляд на городское пространство. И ознакомление людей, которые не сталкивались с этими форматами искусства. Аудиовизуального, новые медиа и так далее. Но просто это расширяет горизонты. А нам же не нужны узкие горизонты, нам нужны широкие горизонты».

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Власне, «Конструкція» — це те, що наша команда робить для того, щоб місто стало кращим. Це наша фантазія, можливо, про те ідеальне місто, в якому хотілося б жити. Про культурний його розвиток і про наповнення. Про ті події, які б нам хотілося бачити в місті і ми просто беремо їх і робимо».

«Конструкцію» можна назвати досить дорослим фестивалем. На невеликий вік він сформував свій характер, свою історію та навіть отримав міжнародних партнерів, яких більшає, а географія гостей розширюється. Таким чином про Дніпро дізнаються далеко за межами країни.

До наступного фестивалю починають ретельно готуватися за рік. Все продумують до дрібниць. Актуальні теми беруть з життя. Та навіть локації під заходи обирають не просто так.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Цей Палац студентів, наприклад, ми обирали через його архітектуру, через його історію, через значення для міста, яке він має. І як він пасує до проекту. Проект ізраїльського відео-арту — він дуже масштабний — і потрібна була якась локація, яка могла б вмістити всю виставку».

Виставка, яка відкрилася разом із самим фестом — ізраїльський відео-арт під назвою “Деконструкція кордонів”. Кожна з дев’яти робіт, які створювали по декілька років — від одного до семи — несе в собі не тільки незвичайні художні прийоми, а й глибокий сенс.

Один з відеороликів — зйомка перформансу. Де Пеппі Довгапанчоха, граючи з образом “найсильнішої дівчинки в світі”, намагається зрушити бетонну стіну між Ізраїлем та західним берегом Іордану. Незважаючи на те, що персонаж казковий, місцеві палестинці сприйняли постановку серйозно, як спробу укласти перемир’я.

Марія Вейц, кураторка виставки ізраїльського відео-арту (De)constructing borders: «Старались на этой выставке представить разные приемы, подходы к видео-арту. Очень много социально-политического искусства в Израиле делается. Это, конечно, связано с политической ситуацией в стране. И поэтому тема выставки тоже коррелирует с происходящим в Израиле. Проблема границ, проблема их разрушения, восстановления. Проблема постоянного переопределения территорий является очень важной для Израиля. И мы постарались отразить разные точки зрения на этот феномен».

На дніпрян та гостей фестивалю чекає ще багато різноманітних виставок, перформансів, лекцій, інсталяцій та багато іншого. Із детальною програмою заходів можна ознайомитися на сайті «Конструкції». Фестиваль триватиме до 11 червня включно.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Фестиваль не стільки про розвагу, скільки про сенси, якими світ живе. Просто мовою мистецтва про них говоримо. Хотілося б, щоб ми могли привертати увагу до таких сенсів і розвивати діалоги на різному рівні».

Автор — Надія Басіч,

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01