06 Июнь, 18:29

Тиждень сучасного мистецтва в Дніпрі: щорічний фестиваль «Конструкція» відкрився цими вихідними (ВІДЕО)

Перший тиждень літа в Дніпрі можна сміливо назвати тижнем сучасного мистецтва. Адже саме в ці дні розпочався фестиваль «Конструкція», який вже полюбився дніпрянам. 4 червня в Палаці студентів пройшло урочисте його відкриття. Із цікавого. Цей фестиваль розрахований не лише на поціновувачів мистецтва, а й на кожного, кому не байдужа доля міста.

Євген Гендін, позаштатний радник міського голови з питань культури: «Полезный, конструктивный, возможно, местами провокационный взгляд на городское пространство. И ознакомление людей, которые не сталкивались с этими форматами искусства. Аудиовизуального, новые медиа и так далее. Но просто это расширяет горизонты. А нам же не нужны узкие горизонты, нам нужны широкие горизонты».

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Власне, «Конструкція» — це те, що наша команда робить для того, щоб місто стало кращим. Це наша фантазія, можливо, про те ідеальне місто, в якому хотілося б жити. Про культурний його розвиток і про наповнення. Про ті події, які б нам хотілося бачити в місті і ми просто беремо їх і робимо».

«Конструкцію» можна назвати досить дорослим фестивалем. На невеликий вік він сформував свій характер, свою історію та навіть отримав міжнародних партнерів, яких більшає, а географія гостей розширюється. Таким чином про Дніпро дізнаються далеко за межами країни.

До наступного фестивалю починають ретельно готуватися за рік. Все продумують до дрібниць. Актуальні теми беруть з життя. Та навіть локації під заходи обирають не просто так.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Цей Палац студентів, наприклад, ми обирали через його архітектуру, через його історію, через значення для міста, яке він має. І як він пасує до проекту. Проект ізраїльського відео-арту — він дуже масштабний — і потрібна була якась локація, яка могла б вмістити всю виставку».

Виставка, яка відкрилася разом із самим фестом — ізраїльський відео-арт під назвою “Деконструкція кордонів”. Кожна з дев’яти робіт, які створювали по декілька років — від одного до семи — несе в собі не тільки незвичайні художні прийоми, а й глибокий сенс.

Один з відеороликів — зйомка перформансу. Де Пеппі Довгапанчоха, граючи з образом “найсильнішої дівчинки в світі”, намагається зрушити бетонну стіну між Ізраїлем та західним берегом Іордану. Незважаючи на те, що персонаж казковий, місцеві палестинці сприйняли постановку серйозно, як спробу укласти перемир’я.

Марія Вейц, кураторка виставки ізраїльського відео-арту (De)constructing borders: «Старались на этой выставке представить разные приемы, подходы к видео-арту. Очень много социально-политического искусства в Израиле делается. Это, конечно, связано с политической ситуацией в стране. И поэтому тема выставки тоже коррелирует с происходящим в Израиле. Проблема границ, проблема их разрушения, восстановления. Проблема постоянного переопределения территорий является очень важной для Израиля. И мы постарались отразить разные точки зрения на этот феномен».

На дніпрян та гостей фестивалю чекає ще багато різноманітних виставок, перформансів, лекцій, інсталяцій та багато іншого. Із детальною програмою заходів можна ознайомитися на сайті «Конструкції». Фестиваль триватиме до 11 червня включно.

Юлія Овчаренко, програмна кураторка фестивалю «Конструкція»: «Фестиваль не стільки про розвагу, скільки про сенси, якими світ живе. Просто мовою мистецтва про них говоримо. Хотілося б, щоб ми могли привертати увагу до таких сенсів і розвивати діалоги на різному рівні».

Автор — Надія Басіч,

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Скільки коштує «щасливий номер» для автівки

Нещодавно Кабінет Міністрів розширив перелік платних номерних знаків на авто, на які є підвищений попит. «До цього часу можливість автовласників

20 Август, 16:42
На Набережній Заводській у Дніпрі можна безкоштовно взяти пакети для прибирання за собаками

У Дніпрі на Набережній Заводській встановили стійки, де можна взяти безкоштовні пакети для збирання за собаками

20 Август, 14:41
Авіарейси із Запоріжжя перемістять в аеропорт Дніпра — через ремонт

Авіарейси із Запоріжжя перемістять в аеропорт Дніпра - через ремонт   Починаючи з 2-го вересня авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», LOT

20 Август, 14:31
Об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області демонструють зростання доходів

За півроку 2019 до бюджетів ОТГ надійшло понад 2,6 млрд грн. Про фінансову спроможність громад розповіли на прес-конференції в Дніпропетровській

20 Август, 14:05
 КП«Дніпроводоканал» визначилося із підрядником та сумою, яку витратить на переоснащення очисних стоків

За 7 491 914 гривень підрядник має виконати технічне переоснащення очисних стоків на Лівобережній станції аерації в Дніпрі. Всі роботи

20 Август, 13:52
Міськрада оголосила тендер на чистку зливової каналізації

На суму до 32 млн 930 тис 158 грн департамент благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра закупить послуги з утримання об'єктів

19 Август, 16:59
Увага! 19 серпня 2019 року з 22:00 призупиняється рух трамваїв по пр. Пушкіна

У зв’язку з цим маршрути №№ 5,12 закінчать свою роботу раніше, повідомляють в КП «Дніпровський електротранспорт». Останні відправлення трамваїв з

19 Август, 16:44
Близько 40% клієнтів «Дніпрогазу» користуються онлайн-сервісом «особистий кабінет»

У поточному році кількість зареєстрованих клієнтів збільшилася більш ніж на 15 тисяч. З початку року понад 15 тисяч споживачів газу

19 Август, 16:20