20 Июнь, 18:15

Гурт «Вертеп» презентував новий анімаційний кліп на ремейк пісні Андрія Макаревича (ВІДЕО)

Дніпровський гурт «Вертеп» створив український ремейк пісні Андрія Макаревича «Посвящение корове». Про любов і свободу — новий трек має увійти у майбутній альбом музикантів «Переспіви». Крім того днями композиція обзавелася незвичайним анімаційним кліпом. Уся відео робота — результат дитячої творчості.

Ідея зробити ремейк на пісню Макаревича «Посвящение корове» у музикантів гурту “Вертеп” виникла дуже давно. Десь припадав пилом навіть робочий переклад, побачити якому світ судилося лише цьогоріч. Музиканти переробили пісню зовсім трохи — текст залишили максимально близьким до оригіналу.

 
Тимофій Хом’як, музикант гурту «Вертеп»: Він виник з проекту «Переклади». Це робоча назва нашого проекту, який ми плануємо презентувати цього року на день перекладача 30 вересня. Враховуючи безвіз, це здається актуально і ми хочемо показати, що навіть те, що ми слухали у дитинстві, нашим дітям теж є актуальним. І наші улюблені російські поети, вони українською звучать, якщо вони справжні поети, точно так же актуально, а іноді навіть краще». «Вот волк. А если ему надо открыть пасть? Он вот входит в кадр. Медленно, покадрово входит. И потом медленно-медленно каждый кадр чуть-чуть подвинули —  сняли, чуть-чуть подвинули — сняли».

Натхнення повернути давно перекладену пісню до життя дав анімаційний мультфільм «Полнолуние», — його намалювали вихованці дитячої кіностудії «Веснянка». Саме тут займається маленький Гоша Хом’як — юний виконавець «Вертепу». Коли батько побачив перші кадри мультику, одразу і про пісню згадав, і кліп до неї вирішив робити.

 
Катерина Лагута, викладач кіноцентру «Веснянка»: «С идеей клипа пришел папа — Хомяк старший. Который много участвовал здесь в занятиях. Многие родители здесь, на занятиях, тоже рисуют, что-то сочиняют, с нами вместе играют. Вот есть такие творческие родители у меня

Співавтори «Полнолуния» — 15 юних аніматорів «Веснянки». Малювали та знімали свій мультфільм цілий рік. Кожен фон, елемент аплікації та фігур — результат кропіткої злагодженої праці.

Катерина Лагута, викладач кіноцентру «Веснянка»: «Может начать вырезать один, а закончить другой. Один может закрасить, другой — поставить звёзды. Вот видите этот фон? Кто его рисовал? Гоша мог деревья нарисовать. Алиса — дома. Гоша, твои деревья?» — «Нет», — «Это только он может помнить», — «Мой медведь. Вот! (показывает)» — «Это кусты малины».

Далі — підсумковий мультфільм перемонтували на двохвилинний кліп. Окремо, вже для проекту, корові в останніх кадрах домалювали синьо-жовті крила на спині. Кінцевий варіант уже надіслали на оглядини головному натхненнику.

Тимофій Хом’як, музикант гурту «Вертеп»: «Макаревич в курсі. Хочемо отримати письмову його рецензію, і сподіваюсь, що сьогодні вона на Фейсбуці вже буде. Я сподіваюсь, що Андрій Макаревич себе якимось чином  теж відчуває українцем, і те відчуття свободи ми залишили, і переробили в останньому рядочку пісні там, де говориться про те, що «ось вона моргає, корова, і гадки не має, що погляд її землю обертає». Отже любіть один одного, вбивайте москаля в собі, бо ж москаль — це не є людина. Це — є істота, яка ворожа всьому іншому. А людей любіть, і так будем жить!»

Автор — Ольга Добаріна

Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07