21 Июнь, 17:55

Небезпечна висота: десятки дітей гинуть через падіння з відкритих вікон через недогляд батьків (ВІДЕО)

Маленькі діти, навіть на мить залишившись без нагляду, випадають з вікон і отримують травми, як правило, з життям не сумісні. Більшість дітей з такими травмами вмирають ще до приїзду лікарів. Решта місяцями лежать в стаціонарі і нерідко стають інвалідами.
Олександр Голуб’ятников, начальник відділу ювенальної превенції: «В результате безответственности отдельных граждан, за прошлый год мы имеем 16 фактов выпадения детей из окон. 3 из них имели летальный исход, в 13-ти случаях дети отделывались незначительными телесными повреждениями. Уже в этом году зарегистрировано 5 таких фактов. В одном из них жертвами стали двое детей, а во втором ребенок, точнее, полученные им телесные повреждения, оказались несовместимыми с жизнью».
Хоча це і суха статистика, але за кожним з цих випадків — доля цілої сім’ї. І причина тому — безтурботність дорослих. Відкриваючи вікна, батьки не замислюються, що для дитини це гра. Небезпеки вона не усвідомлює.  
Олександр Лацинський, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої лікарні: «Хоть это и третий этаж, но пострадали абсолютно все структуры головного мозга, и ребенок сейчас находится в коме третьей степени. К сожалению, нам вряд ли удастся его спасти, потому что такие изменения, которые есть со стороны нервной системы, они на сегодняшний день  — необратимы”.
Щоб уникнути подібних трагедій, треба заздалегідь продумати систему захисту. Замки з ключем допоможуть зафіксувати раму у вертикальному положенні, додатковий обмежувач не дозволить відкрити вікно більше ніж на 10 сантиметрів. І що найголовніше, ніколи не слід розраховувати на москитні сітки. Вони не забепечують захист від падінь, а навіть навпаки — дитина відчуває себе в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї.  
Олександр Голуб’ятников, начальник відділу ювенальної превенції: «Для того, чтоб уберечь детей от подобного вида негативного явления, предусмотрите возможность ограждения попадания детей на подоконники, особенно если у вас стоят металлопластиковые окна и на них стоят москитные сетки. Поставьте какой-то кактус, фикус именно на этот проем, для того, чтобы ограничить возможность ребенка попасть за пределы этого окна”.

Автор — Стас Коновалов

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57