21 Июнь, 17:55

Небезпечна висота: десятки дітей гинуть через падіння з відкритих вікон через недогляд батьків (ВІДЕО)

Маленькі діти, навіть на мить залишившись без нагляду, випадають з вікон і отримують травми, як правило, з життям не сумісні. Більшість дітей з такими травмами вмирають ще до приїзду лікарів. Решта місяцями лежать в стаціонарі і нерідко стають інвалідами.
Олександр Голуб’ятников, начальник відділу ювенальної превенції: «В результате безответственности отдельных граждан, за прошлый год мы имеем 16 фактов выпадения детей из окон. 3 из них имели летальный исход, в 13-ти случаях дети отделывались незначительными телесными повреждениями. Уже в этом году зарегистрировано 5 таких фактов. В одном из них жертвами стали двое детей, а во втором ребенок, точнее, полученные им телесные повреждения, оказались несовместимыми с жизнью».
Хоча це і суха статистика, але за кожним з цих випадків — доля цілої сім’ї. І причина тому — безтурботність дорослих. Відкриваючи вікна, батьки не замислюються, що для дитини це гра. Небезпеки вона не усвідомлює.  
Олександр Лацинський, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої лікарні: «Хоть это и третий этаж, но пострадали абсолютно все структуры головного мозга, и ребенок сейчас находится в коме третьей степени. К сожалению, нам вряд ли удастся его спасти, потому что такие изменения, которые есть со стороны нервной системы, они на сегодняшний день  — необратимы”.
Щоб уникнути подібних трагедій, треба заздалегідь продумати систему захисту. Замки з ключем допоможуть зафіксувати раму у вертикальному положенні, додатковий обмежувач не дозволить відкрити вікно більше ніж на 10 сантиметрів. І що найголовніше, ніколи не слід розраховувати на москитні сітки. Вони не забепечують захист від падінь, а навіть навпаки — дитина відчуває себе в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї.  
Олександр Голуб’ятников, начальник відділу ювенальної превенції: «Для того, чтоб уберечь детей от подобного вида негативного явления, предусмотрите возможность ограждения попадания детей на подоконники, особенно если у вас стоят металлопластиковые окна и на них стоят москитные сетки. Поставьте какой-то кактус, фикус именно на этот проем, для того, чтобы ограничить возможность ребенка попасть за пределы этого окна”.

Автор — Стас Коновалов

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53