30 Июнь, 18:08

Сезон кліщів — чим небезпечні паразити та куди в Дніпрі звернутися за допомогою? (ВІДЕО)

З прогулянки діївським лісопарком пані Анастасія повернулася з трьома кліщами. Двох видалила вдало, а от кінцівки третього залишилися в тілі. Користуючись своїм туристичним досвідом, заліпила місце укусу бактерицидним пластирем — сподівалася, що він “витягне” залишки паразита. Але за два тижні ділянка шкіри почервоніла — тоді Анастасія вирішила звернутися до лікарів.

Анастасія Легостаєва, мешканка Дніпра: «Я решила пойти в ближайшую от меня больницу. Там, где есть, как я тогда понимала, в любом случае, очень много хирургов, которые имели дело с гноем. У них, в любом случае, есть скальпель, они мне смогут помочь. Но этого не случилось».
 

Жінці довелося обійти декілька лікарень — і в кожній їй казали: “Вам не сюди, їдьте в інший заклад”. Терпець урвався — Анастасія викликала швидку, що відвезла її до травмпункту на вулиці Робочій.

Анастасія Легостаєва, мешканка Дніпра: «Появляется доктор и говорит, вообще даже не выслушивая: «Что, клещ? Вам в травмпункт, в 11-ю». Я на него так смотрю, и говорю: «Нет. Мне не в 11-ю». Ну он, скажем так, очень сомневающимся голосом сообщил мне, что если я куплю материалов на 250 грн. для проведения мини-операции, то можно, собственно, мне помочь. Я тоже вздохнула и сказала, что: «Ой, извините, у меня только 160 грн. с собой». Он сказал: «А. Ну ладно, 160 — так 160».

 

Операцію дніпрянці все ж таки зробили. Крім того, аналіз крові не виявив інфекції. Подружжю Логуш пощастило менше: після відпочинку за містом пані Ольга видалила з тіла чоловіка кліща, а в лабораторії у паразита виявили бореліоз.

Ольга Логуш, мешканка Дніпра: «Проблема в недостатке информации, потому что вот так просто, выйдя в Гугл и спросив, куда нести клеща на анализ в Днепре, — Гугл тебе ничего не скажет. Может быть, травмпункт скажет  куда конкретно нести, но так как мы в травмпункте не были, — мы, соответственно, не знали».

Отже, у випадку укусу перш за все треба визначити, чи заражений паразит. Зняти кліща з тіла можна в травмпункті за місцем проживання, при цьому заклади повинні працювати цілодобово і безкоштовно.

Володимир Чумак, лікар-інфекціоніст: «Вторая горбольница, шестая горбольница, шестнадцатая горбольница. То есть это основные три травмпункта, которые обслуживают весь регион нашего города Днепропетровска».

Галина Шамичкова, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій: «Там лікарі-хірурги видаляють цього кліща і поміщають його в спеціальну ємність — банка може буть, файл — любий підручний засіб, він повинен закриваться. І туди обов’язково потрібно помістити ватку, зволожену водою».

Хоча лікарі не радять видаляти кліщів самостійно, але за терміновою необхідністю це можна зробити пінцетом або руками, захищеними тканиною чи поліетиленом. Єдиний в області заклад, що приймає кліщів на обстеження — це Дніпропетровський лабораторний центр на вулиці Щербаня. Якщо немає можливості звернутися туди негайно — кліща можна зберігати в холодильнику.

Галина Шамичкова, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій: «Через приймальне відділення одержують пробу, її реєструють. Зразу визначається його вид, кліща. Потім підготовляється проба, передається в інший відділ. У нас дослідження проводиться сучасним методом —  імунно-ферментний аналіз. Там уже готова проба, метод — під мікроскопом дивляться, чи є збудник».

Володимир Чумак, лікар-інфекціоніст: «Человеку выдаётся результат, инфицированный он или неинфицированный. После того, как получил человек результат, ему необходимо обратиться к инфекционисту. То ли это инфекционист по месту жительства — есть кабинеты инфекционных заболеваний, то ли непосредственно на приёмный покой или в консультативно-диагностический кабинет нашей инфекционной больницы. И в дальнейшем уже врач КДК или приёмного покоя определяет какая должна быть тактика: когда необходимо проводить исследование на боррелиоз, показано лечение или не показано лечение».
Бореліоз — хвороба середньої важкості. Інкубаційний період складає близько місяця. Лікарі зазначають: якщо вчасно звернутися за допомогою, інфекцію можна вбити профілактичними методами.

Автор — Георгій Марков

Камера — Макс Бодріченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01
Прогноз погоди на 21 березня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Март, 18:33
З 21 березня підрозділи МВС по всій країні переходять на посилений режим несення служби

Для забезпечення безпеки виборчого процесу будуть залучені понад 134 000 правоохоронців, заявили у глави МВС Арсена Авакова. З завтрашнього дня,

20 Март, 17:40
В обласній раді створили Комітет для жінок-підприємців

Така структура для розвитку молодіжно-жіночого підприємництва на базі держустанови заснована вперше в Україні. Цей крок став продовженням успішного новітнього проекту

20 Март, 15:31
Прогноз погоди на 20 березня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Март, 18:52
У Дніпропетровській облраді обирали президента. Гру, що імітує вибори, провели для школярів Дніпропетровщини (ВІДЕО)

  Школярські вибори президента України. В Дніпропетровській облраді пройшла імітаційна гра: учні чотирнадцяти навчальних закладів змогли висловити свою думку щодо

19 Март, 18:50