07 Июль, 14:26

У Дніпрі буде відновлено пам’ятник відомому архітектору Олександру Красносельському (ВІДЕО)

Гроші на відновлення барельєфа у пам’ять Олександра Краснсельського у Дніпрі знайшли. На 140-річчя архітектора не тільки вшанували його пам’ять, а і повідомили про майбутню реставрацію. Нагадаємо, що пам’ятник Красносельському встановили в 1982 році. Ще за радянських часів кладовище, на якому була його могила, перетворили на парк. За останні 10 років пам’ятник неодноразово ставав жертвою вандалів і мисливців за цінним металом. У 2016 році бронзовий барельєф та деякі елементи декору викрали невідомі. До роковин митця затвердили не лише план реставрації, а і продумали антивандальні заходи.

Постать Олександра Красносельського є знаковою для Дніпра, адже він є автором понад 50 будівель, більшість із яких і досі є в місті.

Дмитро Волик, головний архітектор Дніпра: «Это, наверное, наиболее знаковый архитектор, который работал в городе за всю историю, поскольку то наследие, которое оставил Красносельский, до сих пор формирует лицо Днепра».

Григорій Гельфер, керівник Художньої ради при міському голові: «Это выдающийся архитектор, который известен нашим горожанам, да и не только, по таким проектам, как, например, Дворец Ильича, к сожалению, сейчас находящийся в несколько запущенном состоянии и судьба его непонятна. Это Дом ученых, это театр Горького».
Ініціатором реставрації пам’ятника став колишній міліціонер Євген Лясковський. Чоловік уже на пенсії, але продовжує пильно слідкувати за правопорядком.
Євген Лясковський, громадський активіст: «Нас воспитывали, в свое время, не только правовым знаниям — я правовед, законник. А поскольку я правовед, законник, то я стараюсь привести в норму закон, исполнение Конституции — все, что вокруг нас. Потому и занялся сохранением исторических и культурных ценностей города. О реставрации памятника можно написать целый роман или рассказ. Я думаю, что еще это ждет».
10 років Євген Лясковський шукав варіанти фінансування для відновлення постаменту, і на 140-річчя архітектора його нарешті почули.
Григорій Гельфер, керівник Художньої ради при міському голові: «Мы нашли возможности, чтобы восстановить этот памятник».

Відновлювальними роботами зайнявся автор оригінального постаменту — архітектор Євген Амосов.

Євген Амосов, архітектор, автор пам’ятника: «Сейчас есть намерение сделать из гранита. Из гранита гапра — это другой материал, другая пластика, это мне надо придумать еще, поработать с гранитчиком. Будет барельеф, тоже из гранита сделанный. Я готов пока повторить».

Щоб не допустити нових актів вандалізму, планують не лише замінити матеріали пам’ятника на граніт, а ще й наведуть лад у парку «40-річчя звільнення Дніпра», щоб усунути «ефект розбитих вікон”.
Михайло Лисенко, заступник міського голови: «Работы по реконструкции парка планируются на 18-19 годы. Зоны развлекательной здесь не будет — здесь будет зона отдыха с благоустройством. То есть без всяких излишеств».
Автор — Ольга Самойленко Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Асфальт з «козинаками»: що зараз відбувається на Новому мості Дніпра (фото)

На Центральному (Новому) мості в Дніпрі ( його днями закрили для пішоходів і велосипедистів до 14 вересня) продовжує працювати важка

22 Август, 15:56
7-8 вересня в Дніпро приїдуть 150 ретро автомобілів із різних міст країни

Унікальні авто візьмуть участь в «Пробігу Миклашевського», повідомляє директор Технічного музею Дніпра "Машини часу» Михайло Прудніков.   «Пробіг Миклашевського» за

22 Август, 13:47
Які сюрпризи чекають автомобілістів на парковках Дніпра

З 15 травня в Україні ввели штрафи за безкоштовну парковку. Платні парковки ввели в першу чергу для зручності пішоходів і

22 Август, 13:44
12 нових тролейбусів з Білорусі з’являться у Дніпрі

КП «Дніпровський електротранспорт» в цьому році провів тендерні процедури із закупівлі 44 нових 12-метрових тролейбусів. Тендер проводився за процедурою Європейського

22 Август, 13:26
У нових квартирах в Україні не буде радіоточок

У нових державних будівельних нормах щодо проєктування житлових будинків вилучена застаріла радянська норма – обов’язково передбачати у кожній квартирі пристрої

22 Август, 13:08
Бюджет Дніпропетровщини схуд на 400 мільйонів

Дніпропетровська обласна рада затвердила в новій редакції обласний бюджет на поточний рік. Тепер розмір річного бюджету Дніпропетровщини становить 18 млрд

22 Август, 11:05
Заклади освіти Дніпра мають повну автономію у виборі шкільного одягу

  Нині у Дніпрі всі заклади освіти мають повну демократію у виборі шкільного одягу. На зборах батьки, учні та педагоги

22 Август, 10:42
У середу, 21 серпня, у Дніпрі на вул.Короленка під припаркованою автівкою провалився асфальт

Яма утворилася під передніми колесами автомобіля. Автомобіль з провалу витягали рятувальники, застосувавши пневматичні подушки і домкрат. В результаті пригоди автомобіль

21 Август, 14:32