07 Июль, 16:43

Як «мертві душі» вкрали землю в живих людей: історія ФГ «Подоляночка» ( відео)

 

Мертві душі” на сучасний лад. У кінці 2016 року 120 власників землі в Криничанському районі дізналися кричущий факт: підписи на їхніх договорах оренди підробили. А потім, без згоди власників, маєтки передали в суборенду іншому підприємству. Все це – через одного державного реєстратора і без відома селян. Більше того: на восьми нових договорах оренди стоять підписи осіб, які на час підписання вже померли. Майже шість місяців журналісти 9 каналу слідкували за перебігом справ. Розповідає Акліна Елєвтєрова.

Засновник фермерського господарства «Подоляночка» Павло Сегаль-Лестеров викохує свою землю майже 20 років. Всі умови оренди кожного року виконуються належним чином, плата за користування паями надходить вчасно.

У мирі й злагоді селяни та природа жили до кінця 2016 року. Тоді одна із родичок померлого пайщика спробувала вступити в спадщину. Тут і дізналася від нотаріуса, що її на той час уже покійний батько начебто уклав новий договір оренди. Із фірмою, про яку раніше ніхто із селян не чув.

«В мене папа умер 22 февраля 2016 года. А в конце 2016 года стало известно, что 28 августа 2016 года на нього было оформлено фиктивные документы. Договор об аренде земли. Получается, что он встал с гроба, подписал им документы и лёг обратно».

Селяни почали розбиратися. І виявили дивну річ – ТОВ «Агро Плюс» без згоди і відома власників паїв заключили з ними договори оренди. Згодом їхню землю передали у суборенду. Начебто _новим_ орендарем назвалося ТОВ «Подоляночка» з крапкою в кінці. Тоді як пайщики весь час працювали із _фермерським господарством_ з тією самою назвою — «Подоляночка», та без крапки.

Ельза Морозова, власниця землі

«Рейдерським захватом забрали наші землі. І ми добиваємось правди. Ми хочемо правди. Ми хочемо нашу землю забрати назад. Де наша конституція? Де наш закон?»

Плутанину також вніс і неочікуваний позов до суду ТОВ “Подоляночки” з крапкою. За словами представників, їхньому, начебто, _законному_ праву оренди землі перешкоджає якраз ТОВ «Агро-Плюс.», в назві якого також в кінці стоїть крапка. Цікавим є те, що в обох товариств з обмеженою відповідальністю – один і той же власник. Селяни дізналися про судове рандеву двох незнайомих фірм, які претендують на їхню землю, та почали ходити на судові засідання. Це було в лютому 2017-го.

пані Бондаренко, власниця землі

«Вот эта перестрелка… Эта неясность вопросов… Меня никто не уведомил, что моя земля забрана, передана «Агро-плюс», потом передали товарыстру с точкой «Подоляночка.». Вы понимаете, это же… Вы – судья, Ваша честь. Я не хочу Вас учить, но это напоминает спектакль»

Власники землі кажуть: ніяких договорів оренди ні з ким, окрім фермерського господарства, не укладали. На кожному судовому засіданні вони прохали надати оригінали документів із ТОВ «Агро Плюс.», особливо їх цікавили ті, що підписані померлими. Однак до сьогоднішнього дня оригіналів договорів оренди пайщиків із ТОВ «Агро Плюс.» з крапкою ніхто не бачив. За однією із версій їхнього представника, всі договори просто… викрали.

Однією із загадок цієї історії є фігура державного реєстратора. Згідно з чинним законодавством, він мав упевнитись, що спірних питань по земельним ділянкам не виникне. Та цей випадок став виключенням. Нагальне питання досі не має відповіді – пан реєстратор на засідання в господарський суд жодного разу не з’явився.  Сергей Киреев, адвокат

Ситуацію розділили на різні предмети спору. Її намагаються вирішити у трьох судах: господарському, районному та адміністративному. Перший виніс рішення на користь _фермерського господарства_ — суддя визнав за ним право орендного користування спірними земельними ділянками.

Подібна «гоголівська» схема в сучасній Україні зустрічається не вперше. Пайщики Кіровоградщини також зіткнулися з тими, хто воскресає померлих заради підписів у договорах. Бездіяльність суддів на місцях ошуканих людей не вдовольнила, тож вони поїхали до столиці – вимагати втручання міністерства юстиції.

Юрист Сергій Кіреєв каже – подібне захоплення землі можливо через проріхи в законодавстві.

Селяни Дніпропетровщини також поїхали до мін’юсту. Увагу привертали мітингами, нагадували про себе зверненнями до чиновників. Свого домоглися: їхнє прохання нарешті розглянули, правду залишили за ними.

Так 04 квітня 2017 року Міністерство юстиції України задовольнило повністю подану колективну скаргу селян – власників землі та скасувало незаконні рішення державного реєстратора про реєстрацію договорів оренди з ТОВ «Агро Плюс.» та договорів суборенди з ТОВ «Подоляночка.», а самого державного реєстратор було позбавлено права вчиняти реєстраційні дії.

Та вдома чекав неприємний сюрприз. ТОВ “Агро Плюс” подав адміністративний позов і наразі намагається через суд скасувати наказ Міністерства юстиції України.

Літо рухається до зеніту, а кінця-краю судовим тяжбам нема. Ще в грудні близько 60 селян подали позови до Криничанського районного суду, аби договори оренди та суборенди землі, які вони не підписували, визнали недійсними. Та минуло півроку. А розглядати справи по суті досі не почали. Хоч за нормами Цивільного процесуального кодексу термін розгляду справ — 2 місяці.

Власники землі налаштовані рішуче – віддавати свою годувальницю не планують. Їхнє завзяття не гасить навіть повільне просування справ у судах Дніпропетровщини. Люди сподіваються на перемогу справедливості. 9 канал залишається стежити за ситуацією.

   

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52