02 Октябрь, 18:06

Класична музика для некласичної публіки: Академія музики дала концерт у геріатричному пансіонаті Дніпра (відео)

За невеликого розуму — щира душа. Дніпропетровський Будинок для людей похилого віку, він же — обласний геріатричний пансіонат, вже давно не відповідає своїй назві. Далеко не всім тут за 60, близько двох сотень помешканців — нестарі ще люди з розумовою відсталістю різного ступеню. Частина з них — здатні до некваліфікованої праці, і абсолютно всі- до сприйняття мистецтва. 2 жовтня у пансіонаті гості з консерваторії: молоді музиканти привезли програму інструментальної музики та вінок народних мелодій.

Віталій: «Я нарядний, як женіх…тому шо у нас концерт буде».

У геріатричному пансіонаті на вулиці Гаванській гостям раді. Помешканці не надто вибагливі, бо — незбалувані. Навіть за певних особливостях розвитку, які зберігають дорослих — дитинними, вони пам’ятають усі яскраві події.

Саша: «Мне очень понравился в тот раз, как вы к нам приезжали»..

Той раз, про який згадує Саша, був у березні минулого року. Так само на прохання волонтерів відгукнулися викладачі та студенти Дніпропетровської академії музики імені Глінки.

Цього разу приготували класичну інструментальну програму і вінок народних мелодій. Третьокурсниця Ольга Бернікова — бандуристка, вона вже знає якої реакції чекати від залу: дівчина у цьому залі виступатиме вдруге.

Мелодії Вагнера і Шопена тут звучать нечасто, зазвичай людям з психіатричними діагнозами та розумовою відсталістю пропонують репертуар немудрящий. Його знання для нас продемонстрував Віталік.

Але і на класичному концерті тут — аншлаг: тамують подих, переживають, аплодують.

Анна Моргачова та Олена Бабенко для тутешніх — Аннушка та Альонка, разом з іншими волонтерками вони тут щонайменше раз на тиждень. Після 13-ї години в середу ви їх неодмінно зустрінете з фарбами та пензлями: вже кілька років приходять сюди з уроками малювання. Бажаючих самовиражатися все більше, а волонтерська група — незмінно мала. Тож помічникам тут будуть раді. Просять також дарувати якісну акварель, папір, пензлі, олівці та фломастери. А ще мешканцям гераітричного пансіонату стануть у пригоді теплі речі — особливо потрібні шапки. Тільки чисті і цілі, як для себе, а не на смітник.

Автор — Ольга Владимирова

Вибір редакції

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар адвоката В’ячеслава Шестірікова(ВІДЕО)

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39