10 Октябрь, 16:53

У Дніпрі розробили міську програму паліативної допомоги невиліковно хворим

10 жовтня у Дніпровській міській раді презентували концепцію міської програми паліативної допомоги невиліковно хворим (запобігання та полегшення страждань пацієнтів). В Україні є поодинокі випадки налагодження відповідної системи надання такої допомоги, а у Дніпрі це впроваджуватиметься комплексно.
«Основна мета нової програми – удосконалити систему паліативної допомоги в амбулаторних умовах для забезпечення максимально можливої якості життя мешканців з невиліковними хворобами і обмеженим прогнозом життя через контроль больового синдрому, інших проявів хвороби, а також соціальної, духовної, психологічної підтримки хворого та рідних. У проекті документу розписаний чіткий механізм взаємодії медичної служби із соціальними працівниками територіальних центрів, психологів, волонтерів, духовенства. Головне, щоб така система працювала комплексно для допомоги на дому невиліковно хворим та їхнім родичам, що дуже важливо», – наголосив заступник директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Микола Кокуца.
Зі свого боку, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, який активно брав участь у розробці проекту нової програми, розповів про основні особливості та основні блоки документа. З-поміж іншого, при кожному із 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги заплановано створення спеціальних мобільних бригад для виїзду до хворого додому, для чого передбачене придбання додаткового транспорту. Окрім того, запланована додаткова закупівля ліків для таких хворих, засобів для знеболення, створення так званих пунктів прокату засобів медичного догляду за паліативними пацієнтами (ходунки, протипролежневі матраци тощо), а також забезпечення технічними та іншими засобами їх реабілітації саме в амбулаторних умовах (сечо- та калоприймачі, підгузки тощо). Також у рамках програми відбуватимуться відповідні навчальні тренінги, семінари для лікарів, медичних сестер з догляду за паліативними хворими.
«Дякуючи керівництву міста маємо погодження на впровадження у Дніпрі міської програми надання паліативної допомоги невиліковно хворим. Головне наше завдання, і ми обов’язкового його втілюватимемо, – надати усю необхідну комплексну допомогу такому пацієнтові на дому, його родичам. Щоб ланцюг «медики – соціальні працівники – психологи – волонтери – духовенство працював злагоджено», – пояснив Віктор Сердюк.
Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я населення міської ради Юлія Віклієнко нагадала, що сьогодні медична допомога паліативним хворим надається в амбулаторних умовах. Разом з тим, нова програма покликана удосконалити, підвищити якість такої допомоги, а головне – зробити її комплексною.
«Центрами первинної медико-санітарної допомоги розроблені, затверджені та діють локальні протоколи надання медичної допомоги при хронічному больовому синдромі. Цього року на лікування такого синдрому з міського бюджету заплановано виділити вдвічі більше коштів, ніж у минулому році – 2,6 млн. грн. Загалом у новій програмі йдеться про якісно новий рівень комплексної допомоги, звісно ж, і медичної, паліативним хворим», – додала головний спеціаліст департаменту.
При цьому голова Дніпропетровської обласної громадської організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Юрій Криничний відзначив, що, на жаль, у країні з кожним роком зростає кількість паліативних хворих, і Дніпро стане одним із перших міст, де комплексно запрацює система надання допомоги таким пацієнтам.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53