10 Октябрь, 16:53

У Дніпрі розробили міську програму паліативної допомоги невиліковно хворим

10 жовтня у Дніпровській міській раді презентували концепцію міської програми паліативної допомоги невиліковно хворим (запобігання та полегшення страждань пацієнтів). В Україні є поодинокі випадки налагодження відповідної системи надання такої допомоги, а у Дніпрі це впроваджуватиметься комплексно.
«Основна мета нової програми – удосконалити систему паліативної допомоги в амбулаторних умовах для забезпечення максимально можливої якості життя мешканців з невиліковними хворобами і обмеженим прогнозом життя через контроль больового синдрому, інших проявів хвороби, а також соціальної, духовної, психологічної підтримки хворого та рідних. У проекті документу розписаний чіткий механізм взаємодії медичної служби із соціальними працівниками територіальних центрів, психологів, волонтерів, духовенства. Головне, щоб така система працювала комплексно для допомоги на дому невиліковно хворим та їхнім родичам, що дуже важливо», – наголосив заступник директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Микола Кокуца.
Зі свого боку, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, який активно брав участь у розробці проекту нової програми, розповів про основні особливості та основні блоки документа. З-поміж іншого, при кожному із 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги заплановано створення спеціальних мобільних бригад для виїзду до хворого додому, для чого передбачене придбання додаткового транспорту. Окрім того, запланована додаткова закупівля ліків для таких хворих, засобів для знеболення, створення так званих пунктів прокату засобів медичного догляду за паліативними пацієнтами (ходунки, протипролежневі матраци тощо), а також забезпечення технічними та іншими засобами їх реабілітації саме в амбулаторних умовах (сечо- та калоприймачі, підгузки тощо). Також у рамках програми відбуватимуться відповідні навчальні тренінги, семінари для лікарів, медичних сестер з догляду за паліативними хворими.
«Дякуючи керівництву міста маємо погодження на впровадження у Дніпрі міської програми надання паліативної допомоги невиліковно хворим. Головне наше завдання, і ми обов’язкового його втілюватимемо, – надати усю необхідну комплексну допомогу такому пацієнтові на дому, його родичам. Щоб ланцюг «медики – соціальні працівники – психологи – волонтери – духовенство працював злагоджено», – пояснив Віктор Сердюк.
Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я населення міської ради Юлія Віклієнко нагадала, що сьогодні медична допомога паліативним хворим надається в амбулаторних умовах. Разом з тим, нова програма покликана удосконалити, підвищити якість такої допомоги, а головне – зробити її комплексною.
«Центрами первинної медико-санітарної допомоги розроблені, затверджені та діють локальні протоколи надання медичної допомоги при хронічному больовому синдромі. Цього року на лікування такого синдрому з міського бюджету заплановано виділити вдвічі більше коштів, ніж у минулому році – 2,6 млн. грн. Загалом у новій програмі йдеться про якісно новий рівень комплексної допомоги, звісно ж, і медичної, паліативним хворим», – додала головний спеціаліст департаменту.
При цьому голова Дніпропетровської обласної громадської організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Юрій Криничний відзначив, що, на жаль, у країні з кожним роком зростає кількість паліативних хворих, і Дніпро стане одним із перших міст, де комплексно запрацює система надання допомоги таким пацієнтам.

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52