12 Октябрь, 18:00

У Дніпрі створюють програму паліативної допомоги невиліковно хворим(ВІДЕО)

Піти з життя гідно та без болю. Представники мерії Дніпра презентували концепцію програми паліативної допомоги. Це — комплекс підтримки осіб, у яких обмежений термін життя внаслідок невиліковного захворювання. Паліативний статус може отримати як дитина, так і дорослий, у людини може не бути інвалідності або хронічної хвороби, що вона передбачає допомогу від держави, отримання знеболення тощо.

Тож створення цієї програми, окрім соціального, має важливе юридичне значення. На законодавчому рівні представники міста і області планують затвердити розлогий комплекс, що він забезпечить належний догляд за людьми із паліативним статусом.

Є одне “але” — у найкращому випадку програма почне працювати лише у 2018 році.

Станом на 2017 рік в Україні досі не існує єдиної системи паліативної допомоги. Лише деякі міста впроваджують поодинокі програми, аби підтримати належний рівень життя невиліковно хворих. Представники місцевого самоврядування Дніпра зараз розробляють покращену міську програму паліативної допомоги.

Оновлений комплекс заходів має на меті покращити доступ людей із паліативним статусом до знеболення, калоприймачів, ходунків тощо. Також автори програми хочуть залучити до роботи соціальні служби, психологів, духовенство і відкрити навчальний центр для медичних сестер і сімейних лікарів.

Планується, що програма працюватиме із 2018 до 2012 років.

Однак деякі активісти вважають: рік очікування — це дуже довго, бо рахунок йде на місяці і тижні, а у багатьох людей немає якісного знеболення.

Як кажуть розробники програми, найближчим часом її планують винести на сесію міської ради. Якщо її приймуть, Дніпро стане першим містом, в якому запрацює комплексна програма допомоги паліативним хворим.

Автор — Аліна Елєвтєрова,

Камера — Олександр Вернігоров

Вибір редакції

Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07
Футбол — для підтримки командного духу! Представники Національної гвардії України позмагались за першість на чемпіонаті з міні-футболу (ВІДЕО)

Урочисті промови, блискучі кубки, яскраві помпони та військовий оркестр — таким запам'ятається відкриття  чемпіонату з міні-футболу 2019 гравцям Національної гвардії

17 Июль, 19:58
День Металурга у Дніпрі святкуватимуть разом із Сергієм Бабкіним і гуртом O`Torvald

У Дніпрі 20 липня о честь святкування Дня металурга відбудеться безкоштовний концерт, чере який  буде перекрито частину проспекту Петра Калнишевського.

17 Июль, 19:33
Проект «Наш острів» у Дніпрі: три музичні фестивалі на Монастирському острові (ВІДЕО)

    Уже цього тижня Дніпро охопить фестивальне божевілля. Три музичні події міжнародного рівня — “Джаз на Дніпрі”, “Облака” та

16 Июль, 23:39
Сонце та мінлива хмарність: прогноз погоди на 17 липня 2019, Дніпро і область (ВІДЕО)

Сонце та мінлива хмарність: прогноз погоди на 17 липня, середу. Дніпро і область  

16 Июль, 23:30
Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Опівночі з 17 на 18 липня Новий міст буде повністю перекрито для завершення робіт (КОМЕНТАР)

Новий міст у Дніпрі повністю перекрить з 18 липня до 14 вересня. Одна із причин такого радикального рішення - парі

16 Июль, 18:31