21 Октябрь, 20:59

Римсько-католицькому храму святого Йосипа в Дніпрі виповнилося 140 років (відео)

  У Дніпрі відзначили 140 років з дня побудови єдиного в місті римо-католицького храму. Одна з небагатьох неоготичних будівель, що дожили до нашого часу, виросла на центральному проспекті Катеринослава у 1877 році. Але парафії ця культова споруда належала тільки 51 рік — радянська влада вважала костел зручним для скляної майстерні, бібліотеки, спортзалу тощо. Храм передали до комунальної власності міста, а потім — незаконним чином продали у приватні руки. І тільки у 2009 році римо-католицька парафія святого Йосипа знов увійшла до храму на правах власника.

Римо-католицьку парафію в Катеринославі заснували переселенці — з Криму та Росії, і не тільки робочі та інженери, а і родини депортованих після антиімперського повстання 1863 року поляків.

Брат Леонід — священик парафії святого Йосипа в Дніпрі

Тепер до костьолу на проспекті Яворницького щонеділі приходять близько півтисячі католиків. Священики зазначають: більшість парафіян сьогодні — етнічні українці, тож дві воскресні служби неодмінно проходять українською мовою. Хоча і потомків поляків іще чимало.

Юлія Кібіцька — парафіянка

До 2009 року парафія святого Йосипа у Дніпрі вдовольнялася маленькою капличкою, кілька років поспіль служби і обряди проводили просто неба, перед будівлею храму, який відмолювали собі у власність, поки йшли суди.

Олена — парафіянка

Римсько-католицький храм був на межі руйнації та стояв без покрівлі, коли дощем змило вапно зі стін, що на них показалися фрески 19 століття. Тоді віряни сприйняли це як знак близької перемоги.

Вольфганг Мессінгер — генеральний консул Німеччини в Україні

21 жовтня на храмі з’явилася табличка, яка свідчить, що храм був зведений 140 років тому, а відбудований та наново освячений — 11 жовтня 2014 року. Освятив табличку єпископ Ян Собіло, а священики різних християнських конфесій розділили з католиками їхнє свято.

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57