21 Октябрь, 20:59

Римсько-католицькому храму святого Йосипа в Дніпрі виповнилося 140 років (відео)

  У Дніпрі відзначили 140 років з дня побудови єдиного в місті римо-католицького храму. Одна з небагатьох неоготичних будівель, що дожили до нашого часу, виросла на центральному проспекті Катеринослава у 1877 році. Але парафії ця культова споруда належала тільки 51 рік — радянська влада вважала костел зручним для скляної майстерні, бібліотеки, спортзалу тощо. Храм передали до комунальної власності міста, а потім — незаконним чином продали у приватні руки. І тільки у 2009 році римо-католицька парафія святого Йосипа знов увійшла до храму на правах власника.

Римо-католицьку парафію в Катеринославі заснували переселенці — з Криму та Росії, і не тільки робочі та інженери, а і родини депортованих після антиімперського повстання 1863 року поляків.

Брат Леонід — священик парафії святого Йосипа в Дніпрі

Тепер до костьолу на проспекті Яворницького щонеділі приходять близько півтисячі католиків. Священики зазначають: більшість парафіян сьогодні — етнічні українці, тож дві воскресні служби неодмінно проходять українською мовою. Хоча і потомків поляків іще чимало.

Юлія Кібіцька — парафіянка

До 2009 року парафія святого Йосипа у Дніпрі вдовольнялася маленькою капличкою, кілька років поспіль служби і обряди проводили просто неба, перед будівлею храму, який відмолювали собі у власність, поки йшли суди.

Олена — парафіянка

Римсько-католицький храм був на межі руйнації та стояв без покрівлі, коли дощем змило вапно зі стін, що на них показалися фрески 19 століття. Тоді віряни сприйняли це як знак близької перемоги.

Вольфганг Мессінгер — генеральний консул Німеччини в Україні

21 жовтня на храмі з’явилася табличка, яка свідчить, що храм був зведений 140 років тому, а відбудований та наново освячений — 11 жовтня 2014 року. Освятив табличку єпископ Ян Собіло, а священики різних християнських конфесій розділили з католиками їхнє свято.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53