21 Октябрь, 20:59

Римсько-католицькому храму святого Йосипа в Дніпрі виповнилося 140 років (відео)

  У Дніпрі відзначили 140 років з дня побудови єдиного в місті римо-католицького храму. Одна з небагатьох неоготичних будівель, що дожили до нашого часу, виросла на центральному проспекті Катеринослава у 1877 році. Але парафії ця культова споруда належала тільки 51 рік — радянська влада вважала костел зручним для скляної майстерні, бібліотеки, спортзалу тощо. Храм передали до комунальної власності міста, а потім — незаконним чином продали у приватні руки. І тільки у 2009 році римо-католицька парафія святого Йосипа знов увійшла до храму на правах власника.

Римо-католицьку парафію в Катеринославі заснували переселенці — з Криму та Росії, і не тільки робочі та інженери, а і родини депортованих після антиімперського повстання 1863 року поляків.

Брат Леонід — священик парафії святого Йосипа в Дніпрі

Тепер до костьолу на проспекті Яворницького щонеділі приходять близько півтисячі католиків. Священики зазначають: більшість парафіян сьогодні — етнічні українці, тож дві воскресні служби неодмінно проходять українською мовою. Хоча і потомків поляків іще чимало.

Юлія Кібіцька — парафіянка

До 2009 року парафія святого Йосипа у Дніпрі вдовольнялася маленькою капличкою, кілька років поспіль служби і обряди проводили просто неба, перед будівлею храму, який відмолювали собі у власність, поки йшли суди.

Олена — парафіянка

Римсько-католицький храм був на межі руйнації та стояв без покрівлі, коли дощем змило вапно зі стін, що на них показалися фрески 19 століття. Тоді віряни сприйняли це як знак близької перемоги.

Вольфганг Мессінгер — генеральний консул Німеччини в Україні

21 жовтня на храмі з’явилася табличка, яка свідчить, що храм був зведений 140 років тому, а відбудований та наново освячений — 11 жовтня 2014 року. Освятив табличку єпископ Ян Собіло, а священики різних християнських конфесій розділили з католиками їхнє свято.

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26