31 Октябрь, 17:32

Будинок-концтабір — так називають своє житло мешканці дому №194 на вул.Коцюбинського в місті Синельникове (ВІДЕО)

Жахливий під’їзд, прогнила електрика та водоспади з даху під час дощу. Ні, це не епізод з фільму жахів, а сучасні реалії, в яких проживають мешканці 194 будинку по вул. Коцюбинського в м. Синельникове. Їх будинок славиться хіба тим, що не пам’ятає ремонту. Коли востаннє лагодили дах — два під”їзди взагалі проігнорували. Щороку мешканці благають про допомогу, однак ані чиновникам, ані комунальникам – немає до того діла… Галині Федорівні цього річ виповнилося сімдесят п’ять років. Колись жінка мріяла як буде насолоджуватися заслуженим відпочинком у власній квартирі, натомість, каже, має життя, як у концтаборі.  
Галина Кравець, мешканка будинку №194 по вул. Коцюбинського: «Как дядька Вася покойный рассказывал, как он был в концлагере — на него капало, так и я живу, как в концлагере».
Під час кожного дощу зі стелі ллються водоспади, розповідає старенька. Ховатися ніде, не тече хіба що у кухні. Нічні дощі примушують Галину Федорівну накриватися плівкою, аби не промокнути до нитки.    
Галина Кравець, мешканка будинку №194 по вул. Коцюбинського: «Сначала ставила миски все – это бесполезно, всю ночь не сплю. Это ужас. Сплю и капает на меня, не то что капает – бежит прямо на меня. А это вообще уже невозможно – сплю под целлофанами. Вот целлофан у меня, дождевик, хожу в хате в дождевике».
Нещодавно через пережите жахіття у власній квартирі жінка втратила зір. Тепер пані Галина зовсім нічого не бачить. Знайомі викликали лікаря, аби допомогти старенькій. Той підтвердив – сліпота у жінки на фоні стресу.  
Валентина Миколаївна, знайома Галини Федорівни: «Врача мы приглашали к женщине с пятого этажа. Врач дал заключение, что на нервной почве она потеряла зрение. Ну, вы видели в каких условиях она проживает!»

В сусідів ситуація не краща – зі стелі тече так само, а в деяких квартирах ще й електропроводку заливає. Тож люди живуть майже без світла. Ремонт, кажуть, робити марно. Доки не полагодять дах, дім просто буде розвалюватись.

   
Максим Кальмус, мешканець будинку №194 по вул.Коцюбинського: «У нас крыша в негодном состоянии и течет оно со стороны подъезда, и кирпичи вымывает, создается аварийная ситуация».
 
Олена Банковська, мешканка будинку №194 по вул.Коцюбинського: «Я здесь живу с 83 года. Я помню ремонты лет двадцать назад, больше я ремонтов не помню».
Раніше цей будинок знаходився на балансі ЖЕКу № 1. Та на останній сесії міської ради депутати прийняли рішення про його ліквідацію. Та ми все ж устигли поспілкуватися із Людмилою Панасюк на її колишній посаді директорки комунального закладу.    
Людмила Панасюк, начальник СМКП «ЖЕК-1»: «Десять років тому у цьому будинку зроблені ремонтні роботи покрівлі, за виключенням двох покрівель. Це під’їзд номер 4 і під’їзд номер 1».
Виявляється, був принцип, за яким обирали «щасливчиків», тобто ті під’їзди, в яких буде новий дах. Лагодили лише тим, в кого немає боргів перед ЖЕКом. Та за словами директорки, кому ремонтувати будівлю, а кому ні – обирають не вони, а комунальники міської ради.  
Людмила Панасюк, начальник СМКП «ЖЕК-1»: «Капітальний ремонт – це така послуга, яка виконується за бюджетні кошти, в нас немає такої послуги, як капітальний ремонт».

Середня вартість капремонту покрівлі одного під»їзду складає майже 105 тисяч гривень, розповідають у Синельниківській міськраді. Наш будинок у переліку на капітальний ремонт — під номером 11.

 
«Капітальний ремонт покрівлі у буд. № 194 по вулиці Коцюбинського не передбачений в плані робіт на 2018 рік та буде виконаний лише при наявності фінансування з міського бюджету».
  А доки мешканці чекають на фінансування, аби не потонути, ремонтують дах за власний кошт. Навіть старенька Галина Федорівна зі своєї мізерної пенсії купує матеріали для покрівлі. Таке життя жінці вже остогиділо. Каже, готова до відчайдушних кроків.
  Галина Кравець, мешканка будинку №194 по вул. Коцюбинського: «До мера уже хотела идти, думаю, дойду как-нибудь и буду сидеть там голодовать. Пока не сделают!»
Автор — Ольга Добаріна Камера — Дмитро Большак  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44
У Дніпрі демонтували чергову наливайку – незаконну споруду з елементами капітальної будови

У Дніпрі триває демонтаж наливайок і незаконних торговельних точок, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час. 19 лютого

19 Февраль, 15:56
Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити

18 Февраль, 19:18
Прогноз погоди на вівторок, 19 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Февраль, 19:06
«Живу тут і працюю» — у майбутніх поліцейських офіцерів громад почалися заняття (ВІДЕО)

Живу тут і працюю — у майбутніх дільничних інспекторів поліції почалися заняття. Їх підготовка відбувається в рамках пілотного проекту “Поліцейський

18 Февраль, 19:05