31 Октябрь, 19:14

В Дніпрі презентували книгу про будинок Хрінникова — одну з найвпізнаваніших споруд міста (ВІДЕО)

У Дніпрі представили книгу про одну з найвідоміших будівель міста. Будинок Хрінникова знаходиться в самому центрі — на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Короленка — це всім відомий готель “Україна” . Споруду звели ще в 1913 році для підприємця та мецената Хрінникова за проектом київського архітектора Фетисова. Дослідники стверджують, що нинішній вигляд будинку значно відрізняється від оригінального. Причини тому — наслідки війни та антиукраїнської політики в радянські часи.

Олександр Харлан, архітектор, ілюстратор книги “Дніпро. Пам’ять міста. Будинок Хрінникова”: «Кілька разів переробляли. Була така ідея — відновити в первинному вигляді. Була ідея в не первинному, але в близькому до первинного. Але з політичних мотивів було обрано проект, який у начебто схожому, але скромному вигляді”.

З моменту відновлення будинок став схожим на зразки архітектури сталінського періоду, додає Олександр Харлан. Зараз в будинку Хрінникова знаходиться готель “Україна”. Представники готелю стверджують, що про історію будівлі і самі знають, і розповідати іншим готові.

Валерій Нірош, системний адміністратор готелю “Україна”: «Здание само по себе еще сохраняется. В принципе в него можно подойти и осмотреть. Оно рабочее — это отель, в нем проживает много людей и в принципе все жители могут подойти и ознакомиться с архитектурой. И исторические документы об отеле у нас в принципе хранятся”.

Щоб допомогти всім бажаючим знайомитись з історією будівлі, не виходячи за її межі, 11 зразків книги “Дніпро. Пам’ять міста. Будинок Хрінникова” подарували гранд-готелю “Україна”. Автори та видавці підкреслюють: добре б її читали футболісти, яким випаде відновити славу місцевого клубу. А заради відновлення архітектурного обличчя та краси всього міста, варто вже зараз подумати про можливість повернути будинку Хрєннікова його початковий вигляд — у стилі раннього модерну.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24