01 Ноябрь, 17:44

Досліджуючи місця запеклих боїв Другої світової, пошуковці знайшли рідкісний артефакт — орден Бойового Червоного Прапора(ВІДЕО)

Вересень 2017-го. Досліджуючи місця запеклих боїв Другої світової, пошуковці випадково знаходять дуже рідкісний орден.

 

«Номер – 20004. Офигеть. Первый раз вижу вживую. Я тоже».

Ярослав Жилкін, голова ВГО «Союз «Народна пам’ять»: «Большая удача на самом деле найти среди поля в земле одиночный маленький металлический предмет. И, о чудо, – это орден Боевого Красного Знамени. У нас у всех перехватило дыхание».

З архівів стало відомо: орден належав старшому лейтенанту Григорію Гащенку . В 41-му офіцер двічі виводив свій підрозділ з оточення під Києвом, за що й був нагороджений. А от весною 42-го переграти смерть не вдалося — частина роти разом із командиром загинула у так званому «Барвенківському котлі». Попри всі складності пошуковці відшукали рідних героя. Вони з Київщини. З гордістю приймаючи нагороду, син Григорія Гащенка не міг стримати емоцій. Нарешті 77-річний чоловік знає де і як саме загинув його батько.  

Анатолій Гащенко, син загиблого героя: «Пропавший без вести — это человек, который исчез. Это не похоронка, что погиб в бою. Сейчас я знаю, что он в сырой земле, погиб  смертью храбрых».

Разом із нагородою рідним Григорія Гащенка передали й частину його особистих речей. Деякі з них не просто вціліли, а й добре зберіглися.
Марія Ткачук, праонука загиблого героя: «Я обязательно передам орден и все артефакты, которые были найдены вместе с ним, своим внукам».

На полі, де загинув старший лейтенант Григорій Гащенко, члени експедиції знайшли рештки ще понад двох десятків радянських вояків. Процес їх ідентифікації триває.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44