01 Ноябрь, 17:44

Досліджуючи місця запеклих боїв Другої світової, пошуковці знайшли рідкісний артефакт — орден Бойового Червоного Прапора(ВІДЕО)

Вересень 2017-го. Досліджуючи місця запеклих боїв Другої світової, пошуковці випадково знаходять дуже рідкісний орден.

 

«Номер – 20004. Офигеть. Первый раз вижу вживую. Я тоже».

Ярослав Жилкін, голова ВГО «Союз «Народна пам’ять»: «Большая удача на самом деле найти среди поля в земле одиночный маленький металлический предмет. И, о чудо, – это орден Боевого Красного Знамени. У нас у всех перехватило дыхание».

З архівів стало відомо: орден належав старшому лейтенанту Григорію Гащенку . В 41-му офіцер двічі виводив свій підрозділ з оточення під Києвом, за що й був нагороджений. А от весною 42-го переграти смерть не вдалося — частина роти разом із командиром загинула у так званому «Барвенківському котлі». Попри всі складності пошуковці відшукали рідних героя. Вони з Київщини. З гордістю приймаючи нагороду, син Григорія Гащенка не міг стримати емоцій. Нарешті 77-річний чоловік знає де і як саме загинув його батько.  

Анатолій Гащенко, син загиблого героя: «Пропавший без вести — это человек, который исчез. Это не похоронка, что погиб в бою. Сейчас я знаю, что он в сырой земле, погиб  смертью храбрых».

Разом із нагородою рідним Григорія Гащенка передали й частину його особистих речей. Деякі з них не просто вціліли, а й добре зберіглися.
Марія Ткачук, праонука загиблого героя: «Я обязательно передам орден и все артефакты, которые были найдены вместе с ним, своим внукам».

На полі, де загинув старший лейтенант Григорій Гащенко, члени експедиції знайшли рештки ще понад двох десятків радянських вояків. Процес їх ідентифікації триває.

Автор — Артур Терещенко

Камера — Олександр Самсонов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53