02 Ноябрь, 18:19

Археологи Дніпра знайшли три цінні артефакти різних історичних періодів (ВІДЕО)

Артефакти вже поповнили кам`яну колекцію Дніпровського національного історичного музею імені Яворницького. Щоправда, спершу їх відреставрують та детально вивчать.

Чи то жертовниця, чи то просто етнографічна пам’ятка 19-го століття, — історики ще сумніваються. Але що цей предмет цінний — впевнені. Кам`яний предмет глибоко сидить у землі і без додаткових знарядь — не відкопаєш.

Василь Розтрьопа — науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «Можливо, що вона була зроблена набагато раніше і з негосподарськими цілями. Можливо, це був якийсь жертовник. А можливо, просто був якийсь роботящий господар, в якого було дуже багато енергії і він в каменюці діаметром метр видовбав для своїх улюблених курочок поїлку».

Найціннішою знахідкою історики вважають скіфську стелу, датовану 5 століттям до нашої ери. Просто неба вона пролежала між полями на околиці села Вишневе близько ста років, припускає історик Дмитро Романчук.

Дмитро Романчук — старший науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «Тут неподалік є два кургани. Скоріше за все, відсотків на 90, ця стела стояла на цих курганах, а потім була скинута для того, щоб не заважати сільськогосподарським роботам, її просто перетягнули сюди, в посадку».

Впізнати у цій груді гранітного каменю історичну пам’ятку практично неможливо.

Дмитро Романчук — старший науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «Вона, скоріше за все, рання, тому що слабо промальована, слаба іконографія, але чітко видно голову, плече, рука зігнута в районі пояса. Видно тут прикрасу. Якщо промалювати, це те, що ми зробимо в музеї, там, скоріше за все, проявляться якісь вирази обличчя».

Третя знахідка також розміщувалась на кургані. Це стелоподібний камінь, можливо, часів енеоліту.

«Антропоморфний камінь, стелеподібний. Можна сказати, що не дуже цінний. Часто зустрічається на курганах, але все одно, якщо вони виявлені під час розвідки, ми повинні забирати, передавати їх до фонду музею».

Василь Розтрьопа — науковий співробітник дніпровського історичного музею ім. Яворницького: «У музеї ми вже будемо в літературі шукати аналогії більш точні».

Знайдені артефакти історики передали до фондів дніпровського історичного музею. Перш ніж вони стануть музейними експонатами, їх мають вивчити та відреставрувати.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07
Нацгвардійці на полі: чемпіонат з міні-футболу серед команд Нацгвардії України розпочався у Дніпрі (ВІДЕО)

Урочисті промови, блискучі кубки, яскраві помпони та військовий оркестр — таким запам'ятається відкриття  чемпіонату з міні-футболу 2019 гравцям Національної гвардії

17 Июль, 19:58