08 Ноябрь, 19:02

Зоозахисники в Кам’янському рятують поранену косулю (ВІДЕО)

Значна кровотеча, знесилення, стрес та імовірний перелом. У такому стані 5 листопада грибники Кам’янського знайшли дорослу косулю. Містяни викликали зоозахисників — ті доправили тварину до найближчої ветеринарної клініки. Як косуля потрапила до рук людей та в якому стані зараз — дізнавались мої колеги.

Бембі — символічне ім’я для беззахисної косулі. Так назвали її рятівники. Для збереження життя, тварині одразу почали колоти антибіотики, кровоспиняючі препарати і встановили крапельницю.

Олена Ковальська, власниця ветеринарної клініки у м. Кам’янське: «По словам людей, которые ее привезли, там было их двое. Они обе якобы запутались в каких-то там петлях. Одна якобы погибла, а вторую, уже в таком состоянии, нашли — она якобы несколько дней там уже лежала».

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «Ймовірний сценарій такий, що тварина була травмована і вона, напевно, шукала прихистку в розташованій поруч базі відпочинку. І під огорожею цієї бази грибники знайшли цю тварину».

Від пережитого стресу та значної втрати крові косуля не може їсти — її годують внутрішньовенно. Паніки додає навіть ввімкнене світло — не кажучи вже про контакт з людьми. Дуже важко надати поглиблену допомогу тварині, звиклій до дикої природи. Тим паче, коли місцеві ветеринари не знаються на порятунку несвійських тварин. Для лікування Бембі вони радилися зі спеціалістами Дніпра та Харкова.

Олена Ковальська, власниця ветеринарної клініки у м. Кам’янське: «Очень большое подозрение на перелом. Он, скорее всего, там есть, но какого характера — мы еще не знаем. Для того, чтобы провести обследование, нам необходимо обездвижить животное, а животное — очень слабое. Поэтому вводить какие-то аппараты для обездвиживания на данный момент не представляется возможным».

Шанс знову бігати Бембі здобуде у Харкові, куди її відправили 8 листопада. Там стан травмованої стабілізують. Після чого проведуть операцію — вживлять у кінцівку титанову пластину. Щоб зменшити стрес, тварину триматимуть у великому вольєрі, де її подальший стан будуть відстежувати лікарі.

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «Майже всі тварини зазнають ушкоджень або гинуть внаслідок контактів з людьми. Це і під час мисливського сезону, і під час потрапляння під автомобілі, і внаслідок потрапляння в капкани мисливські, які заборонені законодавством і за які передбачається кримінальна відповідальність, і внаслідок людської жорстокості».

На щастя, статистика свідчить: більшість людей прагне допомогти тваринам — якщо знаходять поранених — одразу телефонують зоозахисникам. Для нагляду за безпритульними діють державні комунальні підприємства. Таке є і в Кам’янському. На його утримання міськрада щороку виділяє півтора мільйони гривень. Втім, цього вистачає лише на корми і стерилізацію котів та собак.

Тереза Арутюнова, начальниця служби поводження з тваринами КП “Зеленбуд”: «У нас із початку року простерилізовано 167 собак і 169 кішок».

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «На жаль, не передбачено збільшення фінансування, враховуючи інфляційні тенденції в економіці».

Тому волонтери збирають благодійні кошти на лікування безпритульних тварин.

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «За минулий рік ми в місті Кам’янському залучили благодійних пожертв на 70 тисяч гривень. Уже за 10 місяців цього поточного року ми залучили 75 тисяч. Тобто динаміка така позитивна».

Але бюджетна допомога не поширюються на диких тварин. Ними опікуються небайдужі люди. Героїня нашого сюжету, Бембі, на жаль, не зможе повернутися до повноцінного життя в лісі. Косулю випустять у заповіднику, на відновлення її здоров’я піде від одного до чотирьох місяців.

Автори — Юлія Бублик, Анастасія Редька,

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52