08 Ноябрь, 19:02

Зоозахисники в Кам’янському рятують поранену косулю (ВІДЕО)

Значна кровотеча, знесилення, стрес та імовірний перелом. У такому стані 5 листопада грибники Кам’янського знайшли дорослу косулю. Містяни викликали зоозахисників — ті доправили тварину до найближчої ветеринарної клініки. Як косуля потрапила до рук людей та в якому стані зараз — дізнавались мої колеги.

Бембі — символічне ім’я для беззахисної косулі. Так назвали її рятівники. Для збереження життя, тварині одразу почали колоти антибіотики, кровоспиняючі препарати і встановили крапельницю.

Олена Ковальська, власниця ветеринарної клініки у м. Кам’янське: «По словам людей, которые ее привезли, там было их двое. Они обе якобы запутались в каких-то там петлях. Одна якобы погибла, а вторую, уже в таком состоянии, нашли — она якобы несколько дней там уже лежала».

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «Ймовірний сценарій такий, що тварина була травмована і вона, напевно, шукала прихистку в розташованій поруч базі відпочинку. І під огорожею цієї бази грибники знайшли цю тварину».

Від пережитого стресу та значної втрати крові косуля не може їсти — її годують внутрішньовенно. Паніки додає навіть ввімкнене світло — не кажучи вже про контакт з людьми. Дуже важко надати поглиблену допомогу тварині, звиклій до дикої природи. Тим паче, коли місцеві ветеринари не знаються на порятунку несвійських тварин. Для лікування Бембі вони радилися зі спеціалістами Дніпра та Харкова.

Олена Ковальська, власниця ветеринарної клініки у м. Кам’янське: «Очень большое подозрение на перелом. Он, скорее всего, там есть, но какого характера — мы еще не знаем. Для того, чтобы провести обследование, нам необходимо обездвижить животное, а животное — очень слабое. Поэтому вводить какие-то аппараты для обездвиживания на данный момент не представляется возможным».

Шанс знову бігати Бембі здобуде у Харкові, куди її відправили 8 листопада. Там стан травмованої стабілізують. Після чого проведуть операцію — вживлять у кінцівку титанову пластину. Щоб зменшити стрес, тварину триматимуть у великому вольєрі, де її подальший стан будуть відстежувати лікарі.

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «Майже всі тварини зазнають ушкоджень або гинуть внаслідок контактів з людьми. Це і під час мисливського сезону, і під час потрапляння під автомобілі, і внаслідок потрапляння в капкани мисливські, які заборонені законодавством і за які передбачається кримінальна відповідальність, і внаслідок людської жорстокості».

На щастя, статистика свідчить: більшість людей прагне допомогти тваринам — якщо знаходять поранених — одразу телефонують зоозахисникам. Для нагляду за безпритульними діють державні комунальні підприємства. Таке є і в Кам’янському. На його утримання міськрада щороку виділяє півтора мільйони гривень. Втім, цього вистачає лише на корми і стерилізацію котів та собак.

Тереза Арутюнова, начальниця служби поводження з тваринами КП “Зеленбуд”: «У нас із початку року простерилізовано 167 собак і 169 кішок».

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «На жаль, не передбачено збільшення фінансування, враховуючи інфляційні тенденції в економіці».

Тому волонтери збирають благодійні кошти на лікування безпритульних тварин.

Євген Пікінер, голова ГО “Зоощит” у м. Кам’янське: «За минулий рік ми в місті Кам’янському залучили благодійних пожертв на 70 тисяч гривень. Уже за 10 місяців цього поточного року ми залучили 75 тисяч. Тобто динаміка така позитивна».

Але бюджетна допомога не поширюються на диких тварин. Ними опікуються небайдужі люди. Героїня нашого сюжету, Бембі, на жаль, не зможе повернутися до повноцінного життя в лісі. Косулю випустять у заповіднику, на відновлення її здоров’я піде від одного до чотирьох місяців.

Автори — Юлія Бублик, Анастасія Редька,

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09