20 Ноябрь, 18:52

Вона повернулась! В музеї імені Д.І. Яворницького показали “губернаторську” мумію (ВІДЕО)

Усе, що відомо про “губернаторську” мумію: це  жінка-єгиптянка, експонат досить давній, а ще — в нього немає ніг. Бальзамоване тіло пані з Єгипту — один із перших експонатів історичного музею. Тепер вона зустрічає одразу біля входу.

Катерина Грищенко, старша наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею: «Мумія (це той труп, який одразу привертає увагу) лежить тут справді досить недавно, останній раз ми її демонстрували у 2004 році, проте насправді вона є одним із перших експонатів нашого музею, адже у місті проживає з 1849 року. Вона досить стара —  це жінка. Все».

Із фонду історичного музею імені Дмитра Яворницького мумію дістали для виставки давньоєгипетської та античної колекції. Всього представили близько двох сотень експонатів. Античних памяток у зібранні більше. Серед них — посуд, статуетки, скульптури та прикраси.

Катерина Грищенко, старша наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею: «Мені, наприклад, дуже подобається червона тарілочка з відбитком таким долоні. Вона настільки мякесенька, вона настільки гладка… Хоча дуже проста. Отак на неї подивишся — ну таріль і таріль. Боже, та не бачили ми тих античних таріль. А не бачили. Вона, ну дуже чарівна».

Олександра Мурадова, завідувачка відділом науково-просвітницької роботи історичного музею: «Логічно, розповідаючи про Єгипет та античність, переплітати ці дві теми. Розквіт їх відбувався практично водночас. Вони були тісно повязані, поєднані між собою».

Більша частина речей — з приватних колекцій. Але дещо музей отримав під час розкопок. А кілька памяток — дарунки пересічних дніпрян.

Тетяна Кудрицька, авторка виставки: «Антична колекція — це дуже багато подарунків різноманітних, простими людьми, які в свій час мали можливість придбати ці експонати. Ми будемо раді, коли нам іще щось принесуть, по єгипетській тематиці, по грецькій тематиці».

Виставка «Давньоєгипетська та антична колекції з фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького» триватиме до березня 18 року.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07