09 Декабрь, 21:06

Проблема усиновлення: в інтернатах Дніпропетровської області — 9 тисяч дітей і тільки 700 мають статус “сироти” (відео)

    З інтернатів Дніпра у нові родини цього року потрапили 33 дитини. Тенденція усиновлення сиріт росте — наразі в місті 410 дітей, яких можуть забрати нові батьки, тоді як у минулому році їх було набагато більше. У свої сорок років пані Валерія захотіла другу дитину. Народити жінка не могла, тому звернулась у дитячій будинок. Так у родині з*явилася маленька Настя.

Забирати дівчинку з інтернату довелося через суд — її біологічна матір не оформила заяву на відмову від дитини, тобто у Насті не було статуса “сироти”. А без нього вдочеріння неможливе.

На думку Валерії, майбутні батьки прийомних дітей повинні розуміти, що ці діти скоріш за все мають низький рівень соціалізації, можливо і психічні травми.

До батьків, які збираються всиновити сироту, існують певні вимоги.

Начальниця управління-служби у справах дітей Алла Литовченко підкреслює: найкращими для дитини є сімейні форми виховання. Це опіка, прийомна сім*я, дитячий будинок сімейного типу й усиновлення.

Адаптація дитини у новій родини залежить від її віку, часу пербування в інтернаті, моменту розлучення з біологічними батьками тощо. Також важливо враховувати психологічні та фізичні травми, що були нанесені дитині.

Загалом в інтернатах Дніпропетровської області — 9 тисяч дітей. З них тільки 700 мають статус “сироти”, тобто решта — не можуть бути влаштовані у сімейні форми виховання. Це і є основною проблемою, вважає голова благодійного фонду “Максимум” Максим Нудьга.

Українські благодійні організації і державні служби наразі вивчають іноземний досвід усиновлення та об*єднують зусилля для реформи інтернатних закладів. Тож у перспективі ситуація може змінитися на краще.

Вибір редакції

Прогноз погоди на четвер, 27 вересня (ВІДЕО)

26 Сентябрь, 17:02
Різке похолодання та заморозки на грунті: синоптики розповіли про погоду на найближчі дні (ВІДЕО)

На зміну по-літньому спекотній погоді на Дніпропетровщину прийшли холодні вітри з північного заходу. Як наслідок — температура по області суттєво

26 Сентябрь, 17:00
Войлочниця Серафима із 19-го будинку на вулиці Старокозацькій. Хто вона? «9 канал» знайшов відповідь(ВІДЕО)

Міські легенди ховаються просто на вулицях Дніпра.І як виявляється, вигадувати їх теж нескладно. Одну з таких ми знайшли чи не

26 Сентябрь, 16:52
АТОвці та волонтери Дніпропетровщини готуються до третього різдвяного балу

Учасники АТО, волонтери та їхні рідні готуються до третього різдвяного балу «Мужність і грація», який пройде 22 грудня в обласному

26 Сентябрь, 16:31
Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06