09 Декабрь, 20:48

Журналісти «9 каналу» відвідали єдиний в Україні завод із виробництва презервативів (ВІДЕО)

Чому виникла потреба дізнатися, як виготовляють презервативи? 1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом. За останні роки Україна вийшла на перші місця в Європі за показниками переносу ВІЛ-інфекції. Статистика не дуже втішна і для Дніпропетровської області. Більше 27 тисяч людей в регіоні інфіковані, і близько півтори тисячі з них — діти віком до 14 років. Нині найефективнішим захистом від передачі СНІДу статевим шляхом є презерватив. Для того, щоб популяризувати серед підлітків засоби захисту, а заразом і подивитися на їхнє виробництво — наша знімальна група відвідала єдиний в Україні завод, де виготовляють презервативи.

Єдиним заводом з виробництва презервативів в Україні є завод «МедПак» у Дніпрі. Його продукція експортується у 50 країн світу та має декілька торгових марок. Обсяги виробництва — близько 300 мільйонів кондомів на рік. До Дніпра приходить уже сформована сировина.

Оксана Рябовол — співробітник корпорації Долфі Юкрейн: «Натуральные презервативы делаются из сока деревьев гивей… Они проходят 1, 2 и 3 этапа… Сбор сока, создание смеси и придание формы… Латекс состоит из 92% латекса и 8% добавок».

Сировина одразу потрапляє до лабораторії, тут її чекає 4-й етап — тестування.

Вадим Шепеленко, завідуючий лабораторією: «Лаборатория — отдел качества всего мероприятия. Мы проверяем всё сырье, которое к нам приходит… Завершающая стадия — сертификат качества…»

Перший, більш точний тест — електролітичний, водний. З кожної партії береться мінімум по 315 презервативів для тестування. В подальшому — нагляд  ведуть впродовж усього строку придатності виробів.

Для перевірки терміну придатності продукції, за нормами це 5 років, використовують жарову шафу.

Окремо тестують упаковку.

Наостанок залишаються тести на розрив та вибух. За нормами, презерватив вміщує до 18 літрів повітря. Насправді, не вибухає навіть при більше 50.

Далі кожний презерватив, який попадає на прилавок, піддається методу електропровідності сухим тестуванням — на наявність отвірів. Браковані  презервативи утилізують, а якісні відправляються на фасування. На кожній пачці проставляєють дату пакування, а також обов’язково вкладають інструкцію.

Співробітники засмучені ситуацією з хворобою на СНІД в Україні, тому закликають говорити про захист з дітьми вже змалку.

Оксана Рябовол, співробітник корпорації Долфі Юкрейн: «Очень ждем, обращаемся к родительским комитетам и администрациям школ, чтобы приводили группы детей для того, чтобы они ознакамливались насколько это чистое производство. Чтобы они были «обізнаними», защищенными, не болеть и не передавать ВИЧ-инфекцию».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24