09 Декабрь, 20:48

Журналісти «9 каналу» відвідали єдиний в Україні завод із виробництва презервативів (ВІДЕО)

Чому виникла потреба дізнатися, як виготовляють презервативи? 1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом. За останні роки Україна вийшла на перші місця в Європі за показниками переносу ВІЛ-інфекції. Статистика не дуже втішна і для Дніпропетровської області. Більше 27 тисяч людей в регіоні інфіковані, і близько півтори тисячі з них — діти віком до 14 років. Нині найефективнішим захистом від передачі СНІДу статевим шляхом є презерватив. Для того, щоб популяризувати серед підлітків засоби захисту, а заразом і подивитися на їхнє виробництво — наша знімальна група відвідала єдиний в Україні завод, де виготовляють презервативи.

Єдиним заводом з виробництва презервативів в Україні є завод «МедПак» у Дніпрі. Його продукція експортується у 50 країн світу та має декілька торгових марок. Обсяги виробництва — близько 300 мільйонів кондомів на рік. До Дніпра приходить уже сформована сировина.

Оксана Рябовол — співробітник корпорації Долфі Юкрейн: «Натуральные презервативы делаются из сока деревьев гивей… Они проходят 1, 2 и 3 этапа… Сбор сока, создание смеси и придание формы… Латекс состоит из 92% латекса и 8% добавок».

Сировина одразу потрапляє до лабораторії, тут її чекає 4-й етап — тестування.

Вадим Шепеленко, завідуючий лабораторією: «Лаборатория — отдел качества всего мероприятия. Мы проверяем всё сырье, которое к нам приходит… Завершающая стадия — сертификат качества…»

Перший, більш точний тест — електролітичний, водний. З кожної партії береться мінімум по 315 презервативів для тестування. В подальшому — нагляд  ведуть впродовж усього строку придатності виробів.

Для перевірки терміну придатності продукції, за нормами це 5 років, використовують жарову шафу.

Окремо тестують упаковку.

Наостанок залишаються тести на розрив та вибух. За нормами, презерватив вміщує до 18 літрів повітря. Насправді, не вибухає навіть при більше 50.

Далі кожний презерватив, який попадає на прилавок, піддається методу електропровідності сухим тестуванням — на наявність отвірів. Браковані  презервативи утилізують, а якісні відправляються на фасування. На кожній пачці проставляєють дату пакування, а також обов’язково вкладають інструкцію.

Співробітники засмучені ситуацією з хворобою на СНІД в Україні, тому закликають говорити про захист з дітьми вже змалку.

Оксана Рябовол, співробітник корпорації Долфі Юкрейн: «Очень ждем, обращаемся к родительским комитетам и администрациям школ, чтобы приводили группы детей для того, чтобы они ознакамливались насколько это чистое производство. Чтобы они были «обізнаними», защищенными, не болеть и не передавать ВИЧ-инфекцию».

Выбор редакции

Сміттєвий арт готують у Дніпрі — для нього мисткині збирають непотріб (відео)

  Сміттєвий арт готують у Дніпрі - мисткині збирали пакети та пляшки для перетворення їх на арт-об’єкти. Дніпрянки кажуть: це

16 Январь, 08:21
Долорес О’Ріордан, ірландська співачка і композитор, померла в Лондоні — повідомляє BBC

У Лондоні померла солістка ірландського гурту Cranberries Долорес О'Ріордан (Dolores Mary Eileen O’Riordan). Їй було 46 років. Причину смерті співачки поліція

15 Январь, 22:04
Гроші на лікування зірці роликів про метро Івану Марченку через Facebook зібрали за добу

15 Январь, 21:05
74 окремий розвідбатальйон повернувся із зони АТО вперше за 4 роки (ВІДЕО)

74 окремий розвідбатальйон повернувся із зони АТО вперше за 4 роки. Зустрічають бійців 74 окремого розвідувального батальйону урочисто - керівники

15 Январь, 19:08
Пункт буккросингу відкрили в обласній дитячій поліклініці (ВІДЕО)

Команда Дніпропетровської облдержадміністрації активно просуває буккросинг, як популярний у Європі вид вільної передачі або обміну книгами. У 2017-му відкрили цілу

15 Январь, 18:33
Прогноз погоди на вівторок, 16 січня (ВІДЕО)

15 Январь, 17:46
Геріатричний пансіонат у Дніпрі вперше отримав сучасне обладнання із Франції

«Ліжко дуже зручне. Можна самостійно сісти й лягти, легше переходити на візок. Що головне – можу самостійно їсти», - розповів

15 Январь, 16:30
Понад 60 мільярдів гривень заробили підприємці Дніпропетровщини в Prozorro – Валентин Резніченко

Підприємці Дніпропетровщини у системі електронних держзакупівель Prozorro  виграють торги по всій Україні. На сьогодні через онлайн-сервіс бізнесмени заробили вже понад

15 Январь, 14:11