09 Декабрь, 20:48

Журналісти «9 каналу» відвідали єдиний в Україні завод із виробництва презервативів (ВІДЕО)

Чому виникла потреба дізнатися, як виготовляють презервативи? 1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом. За останні роки Україна вийшла на перші місця в Європі за показниками переносу ВІЛ-інфекції. Статистика не дуже втішна і для Дніпропетровської області. Більше 27 тисяч людей в регіоні інфіковані, і близько півтори тисячі з них — діти віком до 14 років. Нині найефективнішим захистом від передачі СНІДу статевим шляхом є презерватив. Для того, щоб популяризувати серед підлітків засоби захисту, а заразом і подивитися на їхнє виробництво — наша знімальна група відвідала єдиний в Україні завод, де виготовляють презервативи.

Єдиним заводом з виробництва презервативів в Україні є завод «МедПак» у Дніпрі. Його продукція експортується у 50 країн світу та має декілька торгових марок. Обсяги виробництва — близько 300 мільйонів кондомів на рік. До Дніпра приходить уже сформована сировина.

Оксана Рябовол — співробітник корпорації Долфі Юкрейн: «Натуральные презервативы делаются из сока деревьев гивей… Они проходят 1, 2 и 3 этапа… Сбор сока, создание смеси и придание формы… Латекс состоит из 92% латекса и 8% добавок».

Сировина одразу потрапляє до лабораторії, тут її чекає 4-й етап — тестування.

Вадим Шепеленко, завідуючий лабораторією: «Лаборатория — отдел качества всего мероприятия. Мы проверяем всё сырье, которое к нам приходит… Завершающая стадия — сертификат качества…»

Перший, більш точний тест — електролітичний, водний. З кожної партії береться мінімум по 315 презервативів для тестування. В подальшому — нагляд  ведуть впродовж усього строку придатності виробів.

Для перевірки терміну придатності продукції, за нормами це 5 років, використовують жарову шафу.

Окремо тестують упаковку.

Наостанок залишаються тести на розрив та вибух. За нормами, презерватив вміщує до 18 літрів повітря. Насправді, не вибухає навіть при більше 50.

Далі кожний презерватив, який попадає на прилавок, піддається методу електропровідності сухим тестуванням — на наявність отвірів. Браковані  презервативи утилізують, а якісні відправляються на фасування. На кожній пачці проставляєють дату пакування, а також обов’язково вкладають інструкцію.

Співробітники засмучені ситуацією з хворобою на СНІД в Україні, тому закликають говорити про захист з дітьми вже змалку.

Оксана Рябовол, співробітник корпорації Долфі Юкрейн: «Очень ждем, обращаемся к родительским комитетам и администрациям школ, чтобы приводили группы детей для того, чтобы они ознакамливались насколько это чистое производство. Чтобы они были «обізнаними», защищенными, не болеть и не передавать ВИЧ-инфекцию».

Вибір редакції

1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56
Практика Gap year — вільного року перед вступом у виш — уже в Україні (ВІДЕО)

Gap year — нормальна практика у багатьох розвинених країнах світу. Просто кажучи, - це вільний рік між high school та

10 Декабрь, 18:21
Жінка з інвалідністю стала кращим водієм України

За 36 років водійського стажу мешканка Житомира Надія Шеремет не отримала жодного штрафу. За ці роки жінка-водій змінила п'ять автомобілів,

10 Декабрь, 15:13