13 Декабрь, 18:03

Кіборги у коміксах —мальовані історії про захисників ДАП презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

У 2014 році у старому терміналі Донецького аеропорту лікар-анестезіолог Олег Трофименко надавав швидку медичну допомогу пораненим бійцям Кропивницького третього полку спецпризначення. Побратими Олега — головні герої коміксу “Кіборги”, що його презентували у Дніпрі. Деякі з них досі воюють у зоні АТО, деякі загинули. Один з таких — командир групи Євген Подолянчук, позивний “Скаут”.

Олег Трофименко, лікар-анестезіолог: «Позивний “Скаут” чому — тому що він дуже був винахідливий розвідник. Дуже смілива, хоробра людина, патріотична. Після контузії і поранення він мене затягнув до медпункта і, на жаль, загинув наступного дня після того, як я отримав поранення».

Відображені у коміксах події відповідають дійсності у хронологічному порядку. Ініціатива випуску належить громадській організації “Вірні традиціям”, що об’єднує колишніх та діючих бійців АТО, волонтерів, лікарів. Вже надрукували три частини українською і англійською, загальна кількість томів поки що не визначена. Вперше проект презентували у вересні цього року на форумі видавців у Львові. Надалі роботу представлять у Харкові та Запоріжжі.

Надія Вовк, арт-менеджерка «Книгарні Є»: «Після того, як багато бійців загинуло, і після того, ну, за їх словами, що час іде, вони не молодіють. І вони повинні залишити після себе таку пам’ять. Ці комікси — вони такі ж самі серйозні комікси ДіСі і Марвела, де є герої. Тобто в цих коміксах є кіборги — вони супергерої. Тому що вони не могли просто так, не маючи ні переваг людських, ні переваг у ресурсах, — вони вистояли і, вважайте, перемогли».

Автор — Георгій Марков

Камера — Олександр Вернігоров

Выбор редакции

ДніпроОДА організувала клуб жінок учасників АТО

У Дніпрі організували клуб для дружин, подруг та матерів бійців АТО. На зустрічах жінки можуть отримати кваліфіковану психологічну допомогу та

17 Январь, 15:14
Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» набрав чинності в Україні (КОМЕНТАР)

Новий закон про протидію домашньому насильству Верховна Рада ухвалила наприкінці 2017 року. Згідно зі змінами, під термін “домашнє насильство” підпадають:

17 Январь, 12:41
Дощ зі снігом прогнозують у Дніпрі 17 січня — утримайтесь від поїздок (КОМЕНТАР)

Дощ зі снігом обіцяють у Дніпрі 17 січня. Для комунальників це не проблема: 15-16 січня для прибирання доріг області задіяли

16 Январь, 18:20
Гранату Ф-1 знайшли на СТО під колесом автомобіля приватного підприємця у Дніпрі (ВІДЕО)

Гранату Ф-1 знайшли на СТО під колесом автівки підприємця.  До станції техобслуговування власник цього “КІА” звернувся із дрібною проблемою. Семен

16 Январь, 18:14
Музейне селфі пропонують зробити 17 січня (ЦІКАВО)

16 Январь, 18:12
«МІФ» у Дніпрі: 28 січня відбудеться прем’єрний показ фільму про Василя Сліпака

28 січня у Дніпрі відбудеться прем'єрний показ фільму «МІФ». Це документально-художня стрічка про Василя Сліпака – оперного співака світового рівня.

16 Январь, 18:09
Кращий експонат будуть обирати в Художньому музеї Дніпра щомісяця 2018 року (КОМЕНТАР)

16 Январь, 17:13
Прогноз погоди на середу, 17 січня (ВІДЕО)

16 Январь, 16:40