15 Декабрь, 18:42

Ляльки і цукерки у військовому наметі: “миколайчики” в одностроях готують подарунки (ВІДЕО)

Увечері у наметі 43 окремого мотопіхотного батальйону 53-ї бригаді коїться щось незвичайне. Речі тут, принаймні, невластиві походному побуту: купа іграшок, ляльок і цукерок. У ролі помічників святого Миколая бійці сортують і пакують подарунки дітям загиблих побратимів, дівчатам і хлопцям з інтернатів, малозабезпечених і багатодітних родин. Подарунки — іменні, особисті, на кожному пакеті вказано вік та ім’я дитини, тож військові намагаються підібрати відповідний гостинець.

Яна Ільченко, офіцерка-психологиня: «У меня подарок для девочки 8 лет, вот Дарья. Дарья, привет тебе от 43 бата, тебя ждёт в Новый год вот такая кукла и ещё несколько сюрпризов. Представляем себя на месте ребёнка. Что бы было мне интересно в этом возрасте. И, соответственно, собираем пакетик».

Олексій Мартишевський, молодший сержант: «У меня попалась семья — мальчик и девочка, три и шесть лет. Поэтому собираем, стараемся сделать им минуты счастья, веселья, насколько это возможно только. От украинской армии».

Володимир Бербушенко командир 43 ОМБ, полковник: «В кожний подарунок буде вкладена така маленька деталь, як пряник із емблемою 43 окремого мотопіхотного батальйону, який тільки місяць назад вийшов з-під Світлодарської дуги. Діти, ми прийшли на цю війну для того, щоб у вас залишилось дитинство, щоб у вас була юність. І щоб у вас була осознана позиція уже взрослої людини в майбутньому».

Благодійну акцію “Миколай про тебе не забуде” вже восьмий рік проводять у Дніпрі. Подарунки готують мешканці міста, волонтери, меценати. Потім збирають у визначеному місці — на так званій «Фабриці святого Миколая». Торік привітали більше ніж півтори тисячі дітей, цього року розраховують на дві тисячі подарунків. “Миколаї” у військових одностроях приєдналися до ініціативи вперше.

Ніна Медвєдєва, координаторка акції у Дніпрі: «Діти шлють на фронт різноманітні малюнки, різноманітні листівки, печиво, якісь передають подарунки. Тому ми вирішили цього дня організувати ось таку невеличку відповідь від бійців до дітей».

 Дар’я Андрусенко-Якотюк, волонтерка: «Я, когда только предлагала эту акцию, ребята сразу же сказали, что да, конечно, детям, мы же тут ради детей. То есть для них это в принципе, ребёнок для солдата — это вот такое что-то святое. Военный — это не просто грубый мужик с оружием, который держит. Нет, — это папа, это брат, это дядя. Вот этим всем мы хотим немножко вернуть их домой».

Автор — Георгій Марков

Камера — Макс Бодриченко

Выбор редакции

ДніпроОДА організувала клуб жінок учасників АТО

У Дніпрі організували клуб для дружин, подруг та матерів бійців АТО. На зустрічах жінки можуть отримати кваліфіковану психологічну допомогу та

17 Январь, 15:14
Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» набрав чинності в Україні (КОМЕНТАР)

Новий закон про протидію домашньому насильству Верховна Рада ухвалила наприкінці 2017 року. Згідно зі змінами, під термін “домашнє насильство” підпадають:

17 Январь, 12:41
Дощ зі снігом прогнозують у Дніпрі 17 січня — утримайтесь від поїздок (КОМЕНТАР)

Дощ зі снігом обіцяють у Дніпрі 17 січня. Для комунальників це не проблема: 15-16 січня для прибирання доріг області задіяли

16 Январь, 18:20
Гранату Ф-1 знайшли на СТО під колесом автомобіля приватного підприємця у Дніпрі (ВІДЕО)

Гранату Ф-1 знайшли на СТО під колесом автівки підприємця.  До станції техобслуговування власник цього “КІА” звернувся із дрібною проблемою. Семен

16 Январь, 18:14
Музейне селфі пропонують зробити 17 січня (ЦІКАВО)

16 Январь, 18:12
«МІФ» у Дніпрі: 28 січня відбудеться прем’єрний показ фільму про Василя Сліпака

28 січня у Дніпрі відбудеться прем'єрний показ фільму «МІФ». Це документально-художня стрічка про Василя Сліпака – оперного співака світового рівня.

16 Январь, 18:09
Кращий експонат будуть обирати в Художньому музеї Дніпра щомісяця 2018 року (КОМЕНТАР)

16 Январь, 17:13
Прогноз погоди на середу, 17 січня (ВІДЕО)

16 Январь, 16:40