20 Декабрь, 19:13

Волейболісти сидячи з Дніпра вперше виставили дві команди на міжнародні змагання (ВІДЕО)

Дніпровські волейболісти сидячи вперше взяли участь у міжнародному турнірі. Дві команди — “Дніпро-Сіті-Нефтек” і “Dnipro`s combatants” зіграли у відкритому кубку Німеччини. Змагання, що починалися як маленька місцева ініціатива у Лєйпцигу, існують уже 11 років. Україна вперше представила дві команди, а їхню основу склали саме представники Дніпропетровської області. Чемпіонський титул цього разу виборола команда із Дрездена, наші — п’яті. «9 канал» готує телевізійну версію про цю поїздку, покажемо її в наступному році, а зараз — лише деякі враження…

Волейбол сидячи — різновид волейболу звичайного для людей з ураженнями опорно-рухового апарату. В 1965 році його правила розробили Таммо ван дер Схер і Антон Алберс — за взірець узяли популряні в Скандінавії та Німеччині сітбол і фістбол. Світ полюбив його лише у 80-ті — тоді волейбол сидячі став паралімпійським видом спорту, та й то, лише чоловічий. Жінки-волейболістки сидячи з’явилися на паралампіаді лише в 2004.

Лє Кап — це фактично відкритий кубок Лєйпцига, 11 років тому його заснувала Саксонська спортивна асоціація інвалідів і реабілітації. Скромний місцевий турнір швидко став популярним — тепер навіть за участь у ньому треба поборотися: Лє Кап у змозі прийняти максимум 16 команд. У грудні 2017 спромоглися 12: 8 німецьких, дві українські, по одній з Фінляндії та Чехії.

Жеребкування у перший день змагань розпорядилося не надто зручно для наших команд — обидві опинилися в групі Б, тож довелося грати і між собою також. За регламентом кожна команда має по 5 ігор, а кожна гра — дві партії до 25-ти очок. Підсумки першого дня розставляють команди по місцях у групах — перші чотири далі грають плей-офф, а 5 і 6 — вступають у двобій.

Лє Кап — турнір дружній у повному сенсі. Тут діляться не лише посмішками чи питною водою. Не вистачає гравця у команді Магдебурга — Дніпро’с Комбатантс дають свого.

Граючий тренер Олексій Харламов цього разу команду підтримував дистанційно — не відпустила робота в “Інваспорті”. Та і без нього, каже паралімпієць, хлопці та Маргарита впоралися непогано. П’яте місце — хороший старт.

Результати першої закордонної поїздки для дніпровських волейболістів сидячи — не у дипломах і навіть не враженнях від Східної Німеччини. Висновки можна поділити на спортивні і соціальні. В спорті, кажуть гравці, вони піднялись одразу на кілька щаблів, адже мали професійних суперників, суддівство без піддавків і справжній ігровий досвід. А про враження від життя людей з інвалідністю за межами України вони готові розповідати чиновникам — і про доступність до будь-яких об’єктів у Лєйпцигу та Берліні, і про рівні можливості для осіб з будь-якими недоліками у здоров’ї, і про видимість людей з інвалідністю. Їх там не більше, ніж в Україні, але там вони сркізь.

Автор — Ольга Владимирова

Камера — Макс Бодріченко

Выбор редакции

На Дніпропетровщині розшукують бандитів, які намагалися підірвати місцевого підприємця(ВІДЕО)

Зухвальці, за допомогою магніту, заклали під колесо легковика гранату. Боєприпас мав здетонувати під час руху, втім, сталося диво. Хто попередив

16 Январь, 18:14
Життя за батьківщину: У Дніпрі покажуть фільм про Василя Сліпака

28 січня у Дніпрі відбудеться прем'єрний показ фільму «МІФ». Це документально-художня стрічка про Василя Сліпака – оперного співака світового рівня.

16 Январь, 18:09
Кращий експонат будуть обирати в Художньому музеї Дніпра щомісяця 2018 року (КОМЕНТАР)

16 Январь, 17:13
Прогноз погоди на середу, 17 січня (ВІДЕО)

16 Январь, 16:40
«Гаряча лінія» психологічної підтримки для АТОвців допомогла понад півтисячі людей у 2017 році

16 Январь, 15:08
Сміттєвий арт готують у Дніпрі — для нього мисткині збирають непотріб (відео)

  Сміттєвий арт готують у Дніпрі - мисткині збирали пакети та пляшки для перетворення їх на арт-об’єкти. Дніпрянки кажуть: це

16 Январь, 08:21
Долорес О’Ріордан, ірландська співачка і композитор, померла в Лондоні — повідомляє BBC

У Лондоні померла солістка ірландського гурту Cranberries Долорес О'Ріордан (Dolores Mary Eileen O’Riordan). Їй було 46 років. Причину смерті співачки поліція

15 Январь, 22:04
Гроші на лікування зірці роликів про метро Івану Марченку через Facebook зібрали за добу

15 Январь, 21:05