23 Январь, 21:48

Дерева Дніпра: чи правильно їх спилюють? Згоди у суперечці поки що не дійшли (відео)

Мешканці вулиці Академіка Янгеля у Дніпрі незадоволені роботою КП “Міськзеленбуд”, а саме — обрізанням дерев. Люди переконані: підрядники підприємства виконують свої доручення незаконно — спилюють молоді гілки взимку, хоча за правилами це треба робити навесні. Від дерев на вулиці залишаються самі лише стовбури — на думку мешканців, обрізати дерева таким чином не мають права. Отже, хто і на яких підставах здійснює спилювання зелених насаджень у місті? Про це дивіться у сюжеті.

Зранку 23 січня мешканці вулиці Академіка Янгеля зібралися на перемовини із представниками КП “Міськзеленбуд” з приводу спилювання дерев. Люди вважають незаконними роботи з обрізання зелених насаджень, що їх виконують на цій вулиці. З підприємства ніхто на зустріч не приїхав. А дніпряни розповідають: минулої суботи сюди приїхала бригада, що видалила всі молоді гілки на клені. І також спиляла велику тополю.

 Сергій Карпенко, мешканець вулиці Янгеля, 20

ерево приведено в состояние нежизнеспособности. Уничтожена не то, что половина кроны, — уничтожена вся крона. Ну вы можете посмотреть, этот тополь обструган как карандаш. Закончилось в субботу тем, что бригада уехала напилив два самосвала дров.)

Проте 22 січня підрядники “Міськзеленбуду” повернулися.

Сергій Карпенко, мешканець вулиці Янгеля, 20

(Никаких документов, которые предполагают их работу на законных основаниях, они не показали. Конфликтная ситуация накалялясь, мы вызвали патруль полиции. Патруль повёл себя безалаберно. Даже на моё указание со ссылкой на распечатанные правила ухода за зелёными насаждениями о том, что данную работу нельзя проводить зимой, — полиция сказала, что у них всё в порядке, и они не видят оснований для прекращения работы.)

У підсумку на місце приїхали слідчі. Ініціативна група мешканців склала заяву про кримінальний злочин. Але не всі їхні сусіди згодні з таким категоричним рішенням.

 Олена Попкова, мешканка вулиці Янгеля, 20

(Вот этот тополь, который сказали, что его безобразно обрубили и всё остальное. Значит, вторая половина этого тополя полтора года назад упала на дом.)

Володимир Шарайчук, голова ОСББ

(Деревья стоят, упали некоторые, допустим. Как они их обрезают — хорошо или плохо — это конечно, другой вопрос. Но у них, наверное, есть какие-то нормативы, я не знаю. То есть, это люди-специалисты, которые должны эти решать вопросы. Моя задача как председателя ОСББ, чтоб у нас тут не было никаких травм в связи с этим. Или не дай Бог смертей.)

Отже, на яких підставах підрядники “Міськзеленбуду” спилюють дерева у Дніпрі? На питання телефоном відповів директор КП Юрій Фоменко. По-перше, має бути заява на предмет обстеження дерев до департаменту благоустрою та інфраструктури міської ради. Її може скласти голова ОСББ, або керівник Жилсервісу, або самі мешканці тощо. Після цього комісія департаменту виїжджає на місце, оцінює необхідність робіт і складає акт. І саме цей акт дає дозвіл здійснювати знесення або омолодження дерев.

 Юрій Фоменко, директор КП “Міськзеленбуд”

(На деревах стоять позначки не один день далеко. Вони стоять і декілька місяців, буває і рік стоїть — завантаження високе. На протязі цього часу жителі можуть звернутися і вияснити усі питання. До комісії. Якісь правила можна застосувати до дерева, яке хоч колись доглядалось якось. У нас дерева у більшості своєму не доглядалися усе своє життя. І тому уже безпосередньо іде підхід до кожного дерева окремо, як виконувати роботи.)

Відводка: Директор КП “Міськзеленбуд” Юрій Фоменко також прокоментував аварійну ситуацію зі спилювання дерев, що наразі склалася у Дніпрі.

 Юрій Фоменко, директор КП “Міськзеленбуд”

(Робота проводиться напротязі цілого року. Аварійні гілки відстежуються, вони знімаються з дерев. Да, єсть упавші гілки, але поки на цю годину такої критичної ситуації немає.)

   

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44