01 Февраль, 17:41

Телеграф України іде в історію 1 березня 2018 року (відео)

Кінець ери телеграфу в Україні. З 1 березня компанія «Укртелеком» припиняє приймати і передавати телеграми.

 З першого березня телеграфне обладнання поповнить музейні фонди. Компанія «Укртелеком» припиняє приймати та відправляти телеграми. Одна із причин — поява та розвиток електронних каналів спілкування. Телеграфний зв”язок на українських землях проіснував понад 170 років. Як це було — дивіться у сюжеті.

Телеграф став справжнім технологічним стрибком 19 століття. Телеграмами сповіщали про важливі події або новини. Повідомлення передавали за допомогою спеціальних пристроїв. Електричні імпульси телеграфіст перетворював у текстовий формат.

Тетяна Кудрицька — науковий співробітник Дніпровського національного історичного музею

Замикання струму — це тире, коли телеграфіст не замикав струм — це крапка. За допомогою такого ключа морзе передавалися повідомлення. Наприклад, латинська літера С означала дві крапки, пауза, крапка. Тобто, достатньо довго вистукували повідомлення)

Перша телеграфна лінія на територї України з’явилась у 1846 році, вона поєднала Львів із Віднем. А в Катеринославі телеграф з’явився 13 років потому — у поштовій телеграфній конторі. Сьогодні це — Головпоштапм.

Тетяна Кудрицька — науковий співробітник Дніпровського національного історичного музею

Коштувала телеграма достатньо багато. На той час в Одесу відправити телеграму коштувало аж 2, 5 рубля, а в Санкт-Петербург 5 рублів. На той час 23 рубля була середня зарплата. Для порівняння один мішок картоплі коштував 1 рубель.)

Та і зараз відправити телеграму — послуга не з дешевих. Вартість одного слова 5 гривень. Наступником телеграфу став телетайп — наприкінці 19 століття.

Дмитро Романчук — співробітник музею

Тоді телетайп почав передавати інформацію уже словами. Перед нами телетайп 1940 років. Це вже часи війни. І, скоріше за все, подібними телетайпами передавалася інформація саме про військові дії. Скоріше за все, цей апарат прийняв звістку про підписання акта про капітуляцію у нашому місті.

Уже сьогодні телеграфний зв’язок поступається місцем стрімким сучасним технологіям.

Михайло Суранов — речник «Укртелекому»

Ми фінансували його існування і це були збитки, які ми рахували як десятки мільйонів гривень на рік. Тому що це застаріле обладнання, це неефективна експлуатація. Тому що найновіше обладнання, яке є — це 90-ті роки минулого сторіччя. Фактично — це занепад попиту. Минулого року було відправлено фактично декілька десятків тисяч телеграм, це в 10-15 разів менше, ніж телеграм відправляли на початку 20 століття)

До того ж, в Україні діє закон про електронний документообіг і телеграма, як офіційне повідомлення, практично не актуальна.

В’ячеслав Шестіріков — адвокат

У судовій практиці теж все більшого поширення будуть набувати саме електронні документи. Буде створена спеціальна інформаційна телекомунікаційна система для спілкування між судом і сторонами і уже потреби в направленні таких телеграм фактично не буде)

Ті, в кого немає Інтернету чи мобільного телефона, можуть скористатися аналогом телеграми. Таку послугу надають у відділеннях «Укрпошти». Щоправда, називається вона «електронне повідомлення».

Станіслав Садовий — заступник директора з розвитку мережі компанії «Укрпошта» у Дніпропетровській області

Мы можем двумя способами отправлять. Первый способ — это в электронном виде. Мы отправляем на электронный Email получателя. Либо мы это все дело распечатываем. У нас есть услуга вручения на руки, или люди приходят в отделение Укрпочты, туда, куда отправляется и получают эту услугу самостоятельною)

Багато країн відмовилися від телеграфу набагато раніше, ніж Україна. Але країн, які досі користуються цим видом зв”язку, також чимало. Серед них Ізраїль, Японія, Італія, Швейцарія, Угорщина та Канада.

Выбор редакции

Впровадження стандартів Стамбульської конвенції — на Дніпропетровщині створять комплексну систему реагування на насильство (КОМЕНТАР)

Б'є — значить сяде. У Дніпрі провели робочу зустріч щодо стратегії впровадження нового закону з протидії домашньому насильству. За ініціативою

23 Февраль, 08:17
Борис Філатов оголосив у Дніпрі операцію «Дамоклів меч» (дніпропетрушка) — оновлено

Борис Філатов оголосив у Дніпрі операцію "Дамоклів меч" - так він назвав знищення незаконних пунктів прийому металолому, куди потрпляють кришки

22 Февраль, 21:01
Дніпровська легкоатлетка представить Україну на чемпіонаті світу

  Дніпрянка Анна Рижикова-Ярощук перемогла в Міжнародному легкоатлетичному турнірі. Завдяки цій перемозі, наша землячка візьме участь в чемпіонаті світу з

22 Февраль, 16:58
За три роки завдяки альтернативному паливу область скоротила споживання газу на 13% – Валентин Резніченко

За три останні роки на Дніпропетровщині ввели в експлуатацію понад сотню об’єктів альтернативної енергетики. Їхня сумарна потужність – 165 МВт.

22 Февраль, 16:44
Біл Гейтс зіграє в «Теорії великого вибуху» — прем’єра у березні

Біл Гейтс  став запрошеною зіркою для  серіалу CBS "Теорія великого вибуху"  - він зіграє в епізоді однієї з майбутніх серій,

22 Февраль, 12:45
Програми для переселенців в Україні фінансує МЗС Німеччини (КОМЕНТАР)

 Програми для переселенців в Україні фінансує МЗС Німеччини Цього року допомога надається за двома напрямками - соціальна та ваучерна. Перша

22 Февраль, 07:53
Давід Маркіш, відомий письменник з Ізраїлю, виступить у Дніпрі на творчій зустрічі (анонс)

Давід Маркіш, відомий письменник з Ізраїлю, виступить у Дніпрі на творчій зустрічі  

21 Февраль, 18:27
21 лютого — Міжнародний день рідної мови(ВІДЕО)

Історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію проти урядової заборони на

21 Февраль, 17:42