05 Февраль, 20:58

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра (відео)

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра. ЗОЖ, націоналізм і козацтво. У Дніпрі відбувся фестиваль націоналістів. Напередодні в соціальних мережах спостерігалось наростання суспільної тривоги з цього приводу. Причина — недавній конфлікт національної дружини з поліцією в місті Кременчук. Багато мешканців Дніпра висловили думку про незаконну діяльность дружиниників.

Гуляння дружинників у Дніпрі тривали цілий день. Обійшлося без бійок та викликів поліції.

Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Це вже другий фестиваль. Перший був у Харкові, зараз у Дніпрі, на наступному тижні буде в Запоріжжі, потім — Київ, Львів — ми об’їдемо всю Україну.”

У кожному місті — своя програма, залежно від специфіки регіону. На Дніпропетровщині, як у прифронтовій області, перевагу надали військовій тематиці.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Представили такие композиции, как музей АТО, где люди могут посмотреть выставку оружия и в то же время вступить в полк «Азов» — желающие добровольцы. Также будет выставка козацкого оружия, выставка медицины, будет также проведен6о соревнование по армреслингу для всех желающих, представлен тату-мастер, который будет бить бесплатные татуировки.

Зброю ближнього бою для фестивалю надав приватний колекціонер. Ножі шаблі та обладунки на зразок історичних він замовляє у сучасних майстрів.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Ти отак береш: раз — і достав! Тому що ти носиш шаблю ось так. Шашка носиться, як самурайський меч — отак. Ти її достаєш — і зразу наносиш удар — зразу наносиш удар. І, крім того, перекидати з руки в руку її — одне задоволення.”

Владислав презентує не лише козацьку зброю ХVI сторіччя. В його арсеналі — кроманьйонські списи, сокири вікінгів та ножі XIX-XX віків.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Якщо ми беремо ніж дебу, то він на озброєнні зараз навіть знаходиться у різних нехороших людей — скажу так. Які сповідують, скажемо так, неєвропейські цінності. Тобто у ісламського світу — скажемо своїми словами.”

Національну дружину чоловік асоціює з вільним козацтвом. Вважає: навіть у сучасному світі кожен чоловік має носити із собою ножа.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Дуже зручно. От ми вішали прапор і нам треба було скотч якось порізати. І дуже добре, що у мене був невеличкий такий ніж. — Ви його завжди з собою носите? — Ну як, ну не завжди, звичайно, але так от беру — треба ж було сьогодні скотч якось порізати, правда?”

Поняття націоналізму всі учасники фестивалю наче за шаблоном пояснюють лише одним реченням: це — любов до країни.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Хотим максимально пробудить в людях патриотизм, национализм, чтобы они стали более любить свою страну. Я считаю, что национализм — он более сильнее, чем просто патриотизм: он выступает как бы на более политическом уровне. Ценности: любовь к своей родине, любовь к своей стране, своему народу.

 Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Реагуємо на суспільні язви, які являються бічом нашого суспільства: наркоманія, алкоголізм, деграданство нашої молоді.”

 Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Сама назва — дружинники — вона ж іще з княжих, з тих часів. Ну і ми тут можемо зброю дружинника — от, будь ласка! Чим не зброя дружинника, так?”

Марина, нещодавно приєдналась до націоналістів

“Я хочу, чтобы моя страна становилась лучше, я поддерживаю ихние политические взгляды — просто не хочется быть, как все. То есть то что навязывают — неинтересно, хочется иметь своё мнение. Это — славянский кулончик языческий, состоит из кельтских рисунков, относится к Велесу. — То есть вы поддерживаете… — Язычество.

     

Вибір редакції

Кубок Незалежності серед команд спортивного клубу Дніпро-1 відбудеться у Дніпрі 24 серпня (коментар)

На День незалежності України у Дніпрі відбудеться свято для футбольних фанатів — Кубок Незалежності спортивного клубу Дніпро-1. 24 серпня на

21 Август, 19:52
Слінгомами Дніпра станцювали разом із своїми грудними малюками (відео)

Танець підготували до Всесвітнього тижня грудного вигодовування. Знімали відео на смартфони, одна з організаторок свята у Дніпрі, Анна Галіцина, монтувала

19 Август, 08:47
43 мотопіхотний батайльон у свій день народження передав бойовий прапор музею АТО ( відео)

43 мотопіхотний батайльон у свій день народження передав бойовий прапор музею АТО Сорок третій окремий мотопіхотний батальйон святкує четверту річницю

18 Август, 22:11
На фестиваль «Вільне небо» у Дніпро приїде Дзідзьо (коментар)

День Незалежності України на Дніпропетровщині вже традиційно відзначать на аеродромі «Майське». Фестиваль «Вільне небо» відбудеться двадцять четвертого серпня, святкування почнуться

18 Август, 08:48
Побачили порушення з боку маршрутника — викликайте поліцію або повідомляйте в Telegram (коментар)

Акція “Перевізник”  із 23 липня стартувала у Дніпрі. Активісти та поліція перевіряють громадський транспорт, зокрема маршрутні таксі. За цей час

17 Август, 16:23
ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

14 Август, 19:04
Увага! Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня

Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня  

14 Август, 07:18
Сквер замість МАФів: що буде на вулиці Бердянській у Дніпрі (коментар)

Хвиля ліквідаційних заходів, яка пройшлася дніпровськими незаконними кіосками, по собі залишила суцільні пустки. Однією з таких є фрагмент вулиці Бердянської,

09 Август, 19:19