05 Февраль, 20:58

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра (відео)

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра. ЗОЖ, націоналізм і козацтво. У Дніпрі відбувся фестиваль націоналістів. Напередодні в соціальних мережах спостерігалось наростання суспільної тривоги з цього приводу. Причина — недавній конфлікт національної дружини з поліцією в місті Кременчук. Багато мешканців Дніпра висловили думку про незаконну діяльность дружиниників.

Гуляння дружинників у Дніпрі тривали цілий день. Обійшлося без бійок та викликів поліції.

Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Це вже другий фестиваль. Перший був у Харкові, зараз у Дніпрі, на наступному тижні буде в Запоріжжі, потім — Київ, Львів — ми об’їдемо всю Україну.”

У кожному місті — своя програма, залежно від специфіки регіону. На Дніпропетровщині, як у прифронтовій області, перевагу надали військовій тематиці.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Представили такие композиции, как музей АТО, где люди могут посмотреть выставку оружия и в то же время вступить в полк «Азов» — желающие добровольцы. Также будет выставка козацкого оружия, выставка медицины, будет также проведен6о соревнование по армреслингу для всех желающих, представлен тату-мастер, который будет бить бесплатные татуировки.

Зброю ближнього бою для фестивалю надав приватний колекціонер. Ножі шаблі та обладунки на зразок історичних він замовляє у сучасних майстрів.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Ти отак береш: раз — і достав! Тому що ти носиш шаблю ось так. Шашка носиться, як самурайський меч — отак. Ти її достаєш — і зразу наносиш удар — зразу наносиш удар. І, крім того, перекидати з руки в руку її — одне задоволення.”

Владислав презентує не лише козацьку зброю ХVI сторіччя. В його арсеналі — кроманьйонські списи, сокири вікінгів та ножі XIX-XX віків.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Якщо ми беремо ніж дебу, то він на озброєнні зараз навіть знаходиться у різних нехороших людей — скажу так. Які сповідують, скажемо так, неєвропейські цінності. Тобто у ісламського світу — скажемо своїми словами.”

Національну дружину чоловік асоціює з вільним козацтвом. Вважає: навіть у сучасному світі кожен чоловік має носити із собою ножа.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Дуже зручно. От ми вішали прапор і нам треба було скотч якось порізати. І дуже добре, що у мене був невеличкий такий ніж. — Ви його завжди з собою носите? — Ну як, ну не завжди, звичайно, але так от беру — треба ж було сьогодні скотч якось порізати, правда?”

Поняття націоналізму всі учасники фестивалю наче за шаблоном пояснюють лише одним реченням: це — любов до країни.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Хотим максимально пробудить в людях патриотизм, национализм, чтобы они стали более любить свою страну. Я считаю, что национализм — он более сильнее, чем просто патриотизм: он выступает как бы на более политическом уровне. Ценности: любовь к своей родине, любовь к своей стране, своему народу.

 Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Реагуємо на суспільні язви, які являються бічом нашого суспільства: наркоманія, алкоголізм, деграданство нашої молоді.”

 Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Сама назва — дружинники — вона ж іще з княжих, з тих часів. Ну і ми тут можемо зброю дружинника — от, будь ласка! Чим не зброя дружинника, так?”

Марина, нещодавно приєдналась до націоналістів

“Я хочу, чтобы моя страна становилась лучше, я поддерживаю ихние политические взгляды — просто не хочется быть, как все. То есть то что навязывают — неинтересно, хочется иметь своё мнение. Это — славянский кулончик языческий, состоит из кельтских рисунков, относится к Велесу. — То есть вы поддерживаете… — Язычество.

     

Выбор редакции

Впровадження стандартів Стамбульської конвенції — на Дніпропетровщині створять комплексну систему реагування на насильство (КОМЕНТАР)

Б'є — значить сяде. У Дніпрі провели робочу зустріч щодо стратегії впровадження нового закону з протидії домашньому насильству. За ініціативою

23 Февраль, 08:17
Борис Філатов оголосив у Дніпрі операцію «Дамоклів меч» (дніпропетрушка) — оновлено

Борис Філатов оголосив у Дніпрі операцію "Дамоклів меч" - так він назвав знищення незаконних пунктів прийому металолому, куди потрпляють кришки

22 Февраль, 21:01
Дніпровська легкоатлетка представить Україну на чемпіонаті світу

  Дніпрянка Анна Рижикова-Ярощук перемогла в Міжнародному легкоатлетичному турнірі. Завдяки цій перемозі, наша землячка візьме участь в чемпіонаті світу з

22 Февраль, 16:58
За три роки завдяки альтернативному паливу область скоротила споживання газу на 13% – Валентин Резніченко

За три останні роки на Дніпропетровщині ввели в експлуатацію понад сотню об’єктів альтернативної енергетики. Їхня сумарна потужність – 165 МВт.

22 Февраль, 16:44
Біл Гейтс зіграє в «Теорії великого вибуху» — прем’єра у березні

Біл Гейтс  став запрошеною зіркою для  серіалу CBS "Теорія великого вибуху"  - він зіграє в епізоді однієї з майбутніх серій,

22 Февраль, 12:45
Програми для переселенців в Україні фінансує МЗС Німеччини (КОМЕНТАР)

 Програми для переселенців в Україні фінансує МЗС Німеччини Цього року допомога надається за двома напрямками - соціальна та ваучерна. Перша

22 Февраль, 07:53
Давід Маркіш, відомий письменник з Ізраїлю, виступить у Дніпрі на творчій зустрічі (анонс)

Давід Маркіш, відомий письменник з Ізраїлю, виступить у Дніпрі на творчій зустрічі  

21 Февраль, 18:27
21 лютого — Міжнародний день рідної мови(ВІДЕО)

Історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію проти урядової заборони на

21 Февраль, 17:42