05 Февраль, 20:58

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра (відео)

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра. ЗОЖ, націоналізм і козацтво. У Дніпрі відбувся фестиваль націоналістів. Напередодні в соціальних мережах спостерігалось наростання суспільної тривоги з цього приводу. Причина — недавній конфлікт національної дружини з поліцією в місті Кременчук. Багато мешканців Дніпра висловили думку про незаконну діяльность дружиниників.

Гуляння дружинників у Дніпрі тривали цілий день. Обійшлося без бійок та викликів поліції.

Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Це вже другий фестиваль. Перший був у Харкові, зараз у Дніпрі, на наступному тижні буде в Запоріжжі, потім — Київ, Львів — ми об’їдемо всю Україну.”

У кожному місті — своя програма, залежно від специфіки регіону. На Дніпропетровщині, як у прифронтовій області, перевагу надали військовій тематиці.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Представили такие композиции, как музей АТО, где люди могут посмотреть выставку оружия и в то же время вступить в полк «Азов» — желающие добровольцы. Также будет выставка козацкого оружия, выставка медицины, будет также проведен6о соревнование по армреслингу для всех желающих, представлен тату-мастер, который будет бить бесплатные татуировки.

Зброю ближнього бою для фестивалю надав приватний колекціонер. Ножі шаблі та обладунки на зразок історичних він замовляє у сучасних майстрів.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Ти отак береш: раз — і достав! Тому що ти носиш шаблю ось так. Шашка носиться, як самурайський меч — отак. Ти її достаєш — і зразу наносиш удар — зразу наносиш удар. І, крім того, перекидати з руки в руку її — одне задоволення.”

Владислав презентує не лише козацьку зброю ХVI сторіччя. В його арсеналі — кроманьйонські списи, сокири вікінгів та ножі XIX-XX віків.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Якщо ми беремо ніж дебу, то він на озброєнні зараз навіть знаходиться у різних нехороших людей — скажу так. Які сповідують, скажемо так, неєвропейські цінності. Тобто у ісламського світу — скажемо своїми словами.”

Національну дружину чоловік асоціює з вільним козацтвом. Вважає: навіть у сучасному світі кожен чоловік має носити із собою ножа.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Дуже зручно. От ми вішали прапор і нам треба було скотч якось порізати. І дуже добре, що у мене був невеличкий такий ніж. — Ви його завжди з собою носите? — Ну як, ну не завжди, звичайно, але так от беру — треба ж було сьогодні скотч якось порізати, правда?”

Поняття націоналізму всі учасники фестивалю наче за шаблоном пояснюють лише одним реченням: це — любов до країни.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Хотим максимально пробудить в людях патриотизм, национализм, чтобы они стали более любить свою страну. Я считаю, что национализм — он более сильнее, чем просто патриотизм: он выступает как бы на более политическом уровне. Ценности: любовь к своей родине, любовь к своей стране, своему народу.

 Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Реагуємо на суспільні язви, які являються бічом нашого суспільства: наркоманія, алкоголізм, деграданство нашої молоді.”

 Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Сама назва — дружинники — вона ж іще з княжих, з тих часів. Ну і ми тут можемо зброю дружинника — от, будь ласка! Чим не зброя дружинника, так?”

Марина, нещодавно приєдналась до націоналістів

“Я хочу, чтобы моя страна становилась лучше, я поддерживаю ихние политические взгляды — просто не хочется быть, как все. То есть то что навязывают — неинтересно, хочется иметь своё мнение. Это — славянский кулончик языческий, состоит из кельтских рисунков, относится к Велесу. — То есть вы поддерживаете… — Язычество.

     

Вибір редакції

Цьогоріч близько 190 тисяч дітей з Дніпропетровщини відпочинуть у таборах по всій Україні – Валентин Резніченко

Близько 190 тис дітей з Дніпропетровщини оздоровляться цьогоріч. Прийняти малечу готуються табори та санаторії не лише в області, а й

21 Май, 15:30
3,5 тис. бігунів з 11 краї взяли участь у третьому INTERPIPE Dnipro Half Marathon (фото)

Понад 3,5 тис. бігунів і великий призовий фонд: у Дніпрі стартував третій INTERPIPE Dnipro Half Marathon Призовий фонд напівмарафону цьогоріч

20 Май, 15:57
«Чілдрен Кінофест – 2018» відбудеться з 25 травня по 3 червня у 20 містах України

«Чілдрен Кінофест – 2018» відбудеться з 25 травня по 3 червня у 20 містах України Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), 

20 Май, 14:56
На мітинг проти закриття безкоштовних стоматологічних кабінетів вийшли пацієнти й лікарі (КОМЕНТАР)

Близько двохсот стоматологів, медсестр та небайдужих містян вийшли на мітинг до мерії Дніпра. Співробітники державних стоматологічних поліклінік вимагають продовжити договір

19 Май, 07:55
Каву в свою чашку: Дніпро долучається до проекту «Eco friendly cafe» (ВІДЕО)

Багато хто, особливо зранку, не уявляє життя без кави. А взяти в кав’ярні горнятко цього напою з собою стало звичкою

18 Май, 17:59
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 травня (ВІДЕО)

18 Май, 16:10
Курси жестової мови у Дніпрі довелося розширити (КОМЕНТАР)

24 травня в молодіжному центрі “Освіторіум” у Дніпрі стартують безкоштовні курси української жестової мови — це розширення проекту, який розпочався

18 Май, 07:43
Пляжний сезон офіційно ще не відкрито, а люди вже гинуть на воді (КОМЕНТАР)

Пляжний сезон щороку стартує 1-го червня. Та спека підганяє людей не чекати офіційного дозволу, вони йдуть відпочивати ближче до водоймищ,

17 Май, 18:34