05 Февраль, 20:58

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра (відео)

Нацфест від Нацдружини пройшов у Махно-пабі Дніпра. ЗОЖ, націоналізм і козацтво. У Дніпрі відбувся фестиваль націоналістів. Напередодні в соціальних мережах спостерігалось наростання суспільної тривоги з цього приводу. Причина — недавній конфлікт національної дружини з поліцією в місті Кременчук. Багато мешканців Дніпра висловили думку про незаконну діяльность дружиниників.

Гуляння дружинників у Дніпрі тривали цілий день. Обійшлося без бійок та викликів поліції.

Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Це вже другий фестиваль. Перший був у Харкові, зараз у Дніпрі, на наступному тижні буде в Запоріжжі, потім — Київ, Львів — ми об’їдемо всю Україну.”

У кожному місті — своя програма, залежно від специфіки регіону. На Дніпропетровщині, як у прифронтовій області, перевагу надали військовій тематиці.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Представили такие композиции, как музей АТО, где люди могут посмотреть выставку оружия и в то же время вступить в полк «Азов» — желающие добровольцы. Также будет выставка козацкого оружия, выставка медицины, будет также проведен6о соревнование по армреслингу для всех желающих, представлен тату-мастер, который будет бить бесплатные татуировки.

Зброю ближнього бою для фестивалю надав приватний колекціонер. Ножі шаблі та обладунки на зразок історичних він замовляє у сучасних майстрів.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Ти отак береш: раз — і достав! Тому що ти носиш шаблю ось так. Шашка носиться, як самурайський меч — отак. Ти її достаєш — і зразу наносиш удар — зразу наносиш удар. І, крім того, перекидати з руки в руку її — одне задоволення.”

Владислав презентує не лише козацьку зброю ХVI сторіччя. В його арсеналі — кроманьйонські списи, сокири вікінгів та ножі XIX-XX віків.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Якщо ми беремо ніж дебу, то він на озброєнні зараз навіть знаходиться у різних нехороших людей — скажу так. Які сповідують, скажемо так, неєвропейські цінності. Тобто у ісламського світу — скажемо своїми словами.”

Національну дружину чоловік асоціює з вільним козацтвом. Вважає: навіть у сучасному світі кожен чоловік має носити із собою ножа.

Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

Дуже зручно. От ми вішали прапор і нам треба було скотч якось порізати. І дуже добре, що у мене був невеличкий такий ніж. — Ви його завжди з собою носите? — Ну як, ну не завжди, звичайно, але так от беру — треба ж було сьогодні скотч якось порізати, правда?”

Поняття націоналізму всі учасники фестивалю наче за шаблоном пояснюють лише одним реченням: це — любов до країни.

Дмитро Потоцький, голова національної дружини Дніпра

“Хотим максимально пробудить в людях патриотизм, национализм, чтобы они стали более любить свою страну. Я считаю, что национализм — он более сильнее, чем просто патриотизм: он выступает как бы на более политическом уровне. Ценности: любовь к своей родине, любовь к своей стране, своему народу.

 Ігор Михайленко, командир ГО “Національна дружина”

“Реагуємо на суспільні язви, які являються бічом нашого суспільства: наркоманія, алкоголізм, деграданство нашої молоді.”

 Владислав Дудчак, історик, колекціонер зброї

“Сама назва — дружинники — вона ж іще з княжих, з тих часів. Ну і ми тут можемо зброю дружинника — от, будь ласка! Чим не зброя дружинника, так?”

Марина, нещодавно приєдналась до націоналістів

“Я хочу, чтобы моя страна становилась лучше, я поддерживаю ихние политические взгляды — просто не хочется быть, как все. То есть то что навязывают — неинтересно, хочется иметь своё мнение. Это — славянский кулончик языческий, состоит из кельтских рисунков, относится к Велесу. — То есть вы поддерживаете… — Язычество.

     

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26