09 Февраль, 23:21

На Дніпропетровщині з початку року загинуло 8 осіб

Увага! Кількість нещасних випадків на водоймах Дніпропетровщини значно зросла за останні два тижні. Небезпеці сприяє нестабільна температура повітря, а також нехтування правилами поводження на воді у зимовий період. Рятувальники кажуть: цієї зими краще взагалі не ступати на кригу річок та озер, проте сміливці завжди знаходяться. Як допомогти потопаючому і як можна врятуватися самому? — дивіться у сюжеті. Цього року на водоймах Дніпропетровщини зареєстровано вже 15 нещасних випадків, у результаті яких загинуло 8 осіб. З них четверо людей потонули з початку лютого. І це дуже великі цифри, якщо порівнювати їх з аналогічним періодом минулого року. Переважна більшість постраждалих — рибалки. Порятунком займаються підрозділи ДСНС, комунальні аварійно-рятувальні служби, а також небайдужі громадяни, які здійснюють по-справжньому геройські вчинки. У Дніпрі на воді працює лише одна аварійно-рятувальна бригада. Звісно, що цього не вистачає, аби допомогти потопаючим на всій території річки.  

Олександр Шевченко, заступник начальника ГУ з реагування на надзвичайні ситуації, полковник служби цивільного захисту

На превеликий жаль, ми не можемо поставити рятівника біля кожної водойми, на кожному походному метрі. Не завжди ми встигаємо надати своєчасну допомогу. Тому життя і безпека громадян, особливо дітей, в руках громадян.

  Рятувальники кажуть: небезпека на кризі існує завжди, незалежно від погодних умов. Якщо все ж таки людина зібралася порибалити, то має узяти з собою мотузку або дерев*яну доску. Не слід вирушати на водойму поодинці, під час відлиги, туману, теплої погоди взагалі. Не можна ходити там, де крига покрита снігом. Вкрай небезпечно перевіряти міць криги ударами ноги — для цього є спеціальні предмети. Ополонки треба прорубувати на відстані 5-6 метрів одна від одної, недалеко від берега.  

Сергій Коваленко, начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА

Якщо ви вже і провалилися під лід, то перш за все не потрібно панікувати. Ні в якому разі не занурюватися у крижану воду, не пірнати з головою, а старатися триматись на плаву. При можливості схватитися за края пролому і за допомогою ривків ногами на груди вибиратися. Після того, як ви вибралися з ополонки, необхідно відкотитися від цього місця подальше. І ні в якому разі не вставати, не бігти по льоду, а повзком відправлятися до берега, в ту сторону, з якої ви прийшли.

  Як можна допомогти потопаючому? Перше правило рятувальника — самому не стати потопаючим. Не слід дуже близько наближатися до людини, яка провалилася під кригу. Треба її попередити і лежачи повзти у бік пролому, протягнути постраждалому мотузку, ґілку або доску і спонукати його вибиратися з води за допомогою цього предмету. Зігрівати врятованого можна тільки чаєм або сухим одягом.  

Олександр Шевченко, заступник начальника ГУ з реагування на надзвичайні ситуації, полковник служби цивільного захисту

На наше щастя на Дніпрі ще криги немає, на основному руслі. Але на ставках, у заводях ця крига ще єсть. Проте вона надзвичайно тонка і надзвичайно небезпечна. Тому прошу, закликаю утриматися громадян від виходу на льод з будь-якими цілями.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22