09 Февраль, 23:33

Солом’яний будинок у сучасному місті. На Дніпропетровщині презентували варіант екобудівництва (відео)

Як за 35 тисяч доларів отримати приміщення у 100 квадратів? Як варіант — звести будинок із соломи. В Україні поширюється технологія еко-будівництва. Стіни для будинків збирають з панелей, що наповнені спресованою соломою. Про переваги та недоліки ноухау — в сюжеті Юлії Бублик. 40 мільйонів тон. Саме стільки соломи щороку спалюють фермери на полях України. Цих ресурсів вистачило б на будівництво житла, площею 25 квадратних метрів на кожного українця.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Такие дома строятся в Европе и самому старому дому больше ста лет уже и он в прекрасном состоянии. Из него сейчас сделали музей — можно сейчас даже поехать во Францию посмотреть.

В Україні ідею солом’яних стін просувають еко-будівельники Артем і Максим. За їхньою технологією звели вже сорок будинків у Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці, Ужгороді, Чернівцях, Львові та Севастополі.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Мы получили несущую панель, которая выдерживает большие нагрузки в районе 12 тонн и при этом имеет очень-очень высокие тепловые характеристики.

Максим Андріянов, співзасновник компанії “Life House Building

6 метров кирпичной стены должно быть, чтобы было такое же теплосопротивление, как у 40 см соломы.

Олексій Брусніцин, власник і архітектор солом’яного будинку

В моём доме нету центрального котла, разводки, батарей, ни тёплых полов, никакой инженерии. И на данный момент есть пару отопительных приборов — печки, на которых готовится еда на дровах. Этого хватает, чтобы отопить дом раз в полтора дня. И это держится в любые морозы.

Для порівняння: витрати на опалення солом’яного дому, площею 150 квадратних метрів, дорівнюють витратам на тепло однокімнатної квартири в хрущовці. Серед інших переваг еко-будинку — висока звукоізоляція та відсутність сирості. На відміну від квартир, утеплених пінопластом, стіни із соломи дихають і не накопичують вологу. І через високу щільність, попри розповсюджені побоювання, їх не шкодять миші. Однак є і мінуси. Щоб солом’яна хата була якомога теплішою, треба ретельно розробляти проектний план: враховувати сонячну архітектуру та необхідність герметичності вузлів. Натомість пожежні ризики до недоліків не входять.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Отштукатуренная глиной панель, спрессованная с усилием 5 тонн, абсолютно пожаробезопасна.

Протягом двох годин вона витримує дію прямого вогню. Коштують безпечні та енергоефективні будинки значно дешевше, ніж цегляні. Хоча у вартість еко-домівок включені вартості вікон, енергозберігаючих котлів, монтажу даху і проведення “з нуля” мережевих, каналізаційних та газових комунікацій.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Средняя цена по рынку на сегодняшний день получается в районе 350 долларов за квадрат. Самый бюджетный дом, который у нас получилось построить, получился порядка 250 долларов. Самый элитный дом мы построили.. — там были немецкие дорогие материалы — мы построили в районе 420 долларов за квадратный метр.

Внутрішнє оздоблення та ремонт до цієї вартості не входять. Артем і Максим, що створюють солом’яні будинки вже п’ять років, кажуть: готові ділитися своєю технологією з іншими підприємцями. Адже на меті у хлопців — популяризувати еко-будівництво в Україні.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Мы разработали пресс, который делает одинаковые панели с равномерной прессовкой, точных геометрических размеров, которые как лего-конструктор собираются на участке. И это всё происходит.. коробку дома мы собираем за неделю.

Максим Андріянов, співзасновник компанії “Life House Building

Наше ноухау в том числе в том, что мы прессуем солому во все стороны. Мы ее прессуем не только вот так, она у нас еще здесь есть. То есть когда  мы примыкаем панели друг к другу, то солома смыкается с соломой. Плюс, вы видите, мы используем сушеный калиброванный брус — это вот просто приехало вчера из Львова. Вот, кстати, насчет обработки — она вот, видите, красненькая — это обработка антисептик-антипирен.

Наразі в Україні немає усталених будівельних норм для зведення солом’яних домівок. Сертифікація натуральних будматеріалів — наступний крок у розвитку еко-будівництва.

Вибір редакції

У Дніпрі відбувся 74-й легкоатлетичний пробіг «Миля миру» (ВІДЕО)

  «Миля миру» у 74-й раз відбулась у Дніпрі. Легкоатлетичний пробіг проводять у місті без перерви з 1944 року. До

22 Октябрь, 17:56
Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр (ВІДЕО)

Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр   Дитячий садок у формі бджолиного вулика тепер є в

22 Октябрь, 17:38
Прогноз погоди на 23 жовтня 2018, Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 17:31
21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації презентували книгу та стрічку, присвячені боям за Луганський аеропорт (ВІДЕО)

  21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося 2 заходи - результат співпраці ОДА, Міністерства інформполітики та Дніпровського музею АТО, -

22 Октябрь, 15:40
На Дніпропетровщині розпочато будівництво нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості – Валентин Резніченко 

На Дніпропетровщині розпочалося будівництво сучасних амбулаторій за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини. Ключові їхні ознаки – комфортні умови,

22 Октябрь, 15:38
Дніпровців запрошують до обговорення принципів розміщення реклами і вивісок на фасадах будівель міста

У Дніпрі розробили принципи візуальної організації розміщення рекламних засобів, вивісок і табличок на фасадах будівель міста. Завдання створити відповідний дизайн-код для

22 Октябрь, 15:32
У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45