09 Февраль, 23:33

Солом’яний будинок у сучасному місті. На Дніпропетровщині презентували варіант екобудівництва (відео)

Як за 35 тисяч доларів отримати приміщення у 100 квадратів? Як варіант — звести будинок із соломи. В Україні поширюється технологія еко-будівництва. Стіни для будинків збирають з панелей, що наповнені спресованою соломою. Про переваги та недоліки ноухау — в сюжеті Юлії Бублик. 40 мільйонів тон. Саме стільки соломи щороку спалюють фермери на полях України. Цих ресурсів вистачило б на будівництво житла, площею 25 квадратних метрів на кожного українця.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Такие дома строятся в Европе и самому старому дому больше ста лет уже и он в прекрасном состоянии. Из него сейчас сделали музей — можно сейчас даже поехать во Францию посмотреть.

В Україні ідею солом’яних стін просувають еко-будівельники Артем і Максим. За їхньою технологією звели вже сорок будинків у Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці, Ужгороді, Чернівцях, Львові та Севастополі.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Мы получили несущую панель, которая выдерживает большие нагрузки в районе 12 тонн и при этом имеет очень-очень высокие тепловые характеристики.

Максим Андріянов, співзасновник компанії “Life House Building

6 метров кирпичной стены должно быть, чтобы было такое же теплосопротивление, как у 40 см соломы.

Олексій Брусніцин, власник і архітектор солом’яного будинку

В моём доме нету центрального котла, разводки, батарей, ни тёплых полов, никакой инженерии. И на данный момент есть пару отопительных приборов — печки, на которых готовится еда на дровах. Этого хватает, чтобы отопить дом раз в полтора дня. И это держится в любые морозы.

Для порівняння: витрати на опалення солом’яного дому, площею 150 квадратних метрів, дорівнюють витратам на тепло однокімнатної квартири в хрущовці. Серед інших переваг еко-будинку — висока звукоізоляція та відсутність сирості. На відміну від квартир, утеплених пінопластом, стіни із соломи дихають і не накопичують вологу. І через високу щільність, попри розповсюджені побоювання, їх не шкодять миші. Однак є і мінуси. Щоб солом’яна хата була якомога теплішою, треба ретельно розробляти проектний план: враховувати сонячну архітектуру та необхідність герметичності вузлів. Натомість пожежні ризики до недоліків не входять.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Отштукатуренная глиной панель, спрессованная с усилием 5 тонн, абсолютно пожаробезопасна.

Протягом двох годин вона витримує дію прямого вогню. Коштують безпечні та енергоефективні будинки значно дешевше, ніж цегляні. Хоча у вартість еко-домівок включені вартості вікон, енергозберігаючих котлів, монтажу даху і проведення “з нуля” мережевих, каналізаційних та газових комунікацій.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Средняя цена по рынку на сегодняшний день получается в районе 350 долларов за квадрат. Самый бюджетный дом, который у нас получилось построить, получился порядка 250 долларов. Самый элитный дом мы построили.. — там были немецкие дорогие материалы — мы построили в районе 420 долларов за квадратный метр.

Внутрішнє оздоблення та ремонт до цієї вартості не входять. Артем і Максим, що створюють солом’яні будинки вже п’ять років, кажуть: готові ділитися своєю технологією з іншими підприємцями. Адже на меті у хлопців — популяризувати еко-будівництво в Україні.

Артем Рижков, співзасновник компанії “Life House Building

Мы разработали пресс, который делает одинаковые панели с равномерной прессовкой, точных геометрических размеров, которые как лего-конструктор собираются на участке. И это всё происходит.. коробку дома мы собираем за неделю.

Максим Андріянов, співзасновник компанії “Life House Building

Наше ноухау в том числе в том, что мы прессуем солому во все стороны. Мы ее прессуем не только вот так, она у нас еще здесь есть. То есть когда  мы примыкаем панели друг к другу, то солома смыкается с соломой. Плюс, вы видите, мы используем сушеный калиброванный брус — это вот просто приехало вчера из Львова. Вот, кстати, насчет обработки — она вот, видите, красненькая — это обработка антисептик-антипирен.

Наразі в Україні немає усталених будівельних норм для зведення солом’яних домівок. Сертифікація натуральних будматеріалів — наступний крок у розвитку еко-будівництва.

Выбор редакции

Впровадження стандартів Стамбульської конвенції — на Дніпропетровщині створять комплексну систему реагування на насильство (КОМЕНТАР)

Б'є — значить сяде. У Дніпрі провели робочу зустріч щодо стратегії впровадження нового закону з протидії домашньому насильству. За ініціативою

23 Февраль, 08:17
Борис Філатов оголосив у Дніпрі операцію «Дамоклів меч» (дніпропетрушка) — оновлено

Борис Філатов оголосив у Дніпрі операцію "Дамоклів меч" - так він назвав знищення незаконних пунктів прийому металолому, куди потрпляють кришки

22 Февраль, 21:01
Дніпровська легкоатлетка представить Україну на чемпіонаті світу

  Дніпрянка Анна Рижикова-Ярощук перемогла в Міжнародному легкоатлетичному турнірі. Завдяки цій перемозі, наша землячка візьме участь в чемпіонаті світу з

22 Февраль, 16:58
За три роки завдяки альтернативному паливу область скоротила споживання газу на 13% – Валентин Резніченко

За три останні роки на Дніпропетровщині ввели в експлуатацію понад сотню об’єктів альтернативної енергетики. Їхня сумарна потужність – 165 МВт.

22 Февраль, 16:44
Біл Гейтс зіграє в «Теорії великого вибуху» — прем’єра у березні

Біл Гейтс  став запрошеною зіркою для  серіалу CBS "Теорія великого вибуху"  - він зіграє в епізоді однієї з майбутніх серій,

22 Февраль, 12:45
Програми для переселенців в Україні фінансує МЗС Німеччини (КОМЕНТАР)

 Програми для переселенців в Україні фінансує МЗС Німеччини Цього року допомога надається за двома напрямками - соціальна та ваучерна. Перша

22 Февраль, 07:53
Давід Маркіш, відомий письменник з Ізраїлю, виступить у Дніпрі на творчій зустрічі (анонс)

Давід Маркіш, відомий письменник з Ізраїлю, виступить у Дніпрі на творчій зустрічі  

21 Февраль, 18:27
21 лютого — Міжнародний день рідної мови(ВІДЕО)

Історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію проти урядової заборони на

21 Февраль, 17:42