14 Февраль, 14:11

Не платиш аліменти — не поїдеш за кордон: закон України про аліменти став більш суворим (відео)

Не сплачуєш аліменти — не поїдеш за кордон. Із 6-го лютого в Україні почав діяти новий закон про посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів.

Злісне ухилення від сплати аліментів за карним кодексом України не відноситься до тяжких злочинів. Утім, неплатника можуть притягнути до виправних робіт, арештувати і покарати обмеженням волі. У виправних центрах Дніпропетровської області за несплату аліментів відбувають покарання 33 особи: 26 чоловіків і 7 жінок.

Анна Трушова_речниця Південно-Східного регіонального управління із питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України “Злісним ухиленням вважається діяння особи, які направлені на ухилення від рішення суду, що призводить до заборгованості за 3 місяці. У нас навіть в місцях позбавлення волі, в колоніях, чоловіки вже будучи засудженими — сплачують аліменти. Це відбувається шляхом відрахувань від їхніх заробітніх плат, або за рахунок коштів родичів.”

Пан Олександр відбуває дворічний термін покарання у Ігреньській виправній колонії №133. Півроку не сплачував аліменти на дитину. Каже, за сином сумує, а платити не міг, бо з роботою було складно.

Олександр_відбуває покарання за несплату аліментів “Изначально я платил. Общался с ребенком нормально, с бывшей женой. Потом были проблемы с работой, это у всех бывает. И появилась задолженность. После этого жена подала в суд. Пытался с ней разговаривать, договариваться. Телефонные номера она поменяла, мать ее телефон новый не дает, общаться с ребенком не разрешает, сама на разговоры не идет. Я хочу с ребенком общаться. Я скучаю за ним.”

Пані Світлана виховує доньку сама. Дитина народилась із ДЦП, батько покинув сім*ю, аліментів не платить майже 15 років. Світлана бідкається: правоохоронці ніяк не можуть знайти боржника.

Світлана Рахманова_мати-одиначка “Помощи мне ждать не от кого, потому что оставить ее не с кем, чтобы пойти и уточнить — подали ли в розыск на алименты. Потому что задолженность свыше 10 0000 грн. Я живу с ребенком-инвалидом и у меня мама тоже инвалид. Ей приходится работать, чтобы помогать покупать нам медикаменты и лечение. Помощь бы со стороны папы не помешала. Но так как у него есть вторая семья и там тоже ребенок-инвалид — он старается туда больше помогать, чем своему первому ребенку. В последнее время он звонит и его больше интересует повестка из военкомата. За ребенка он даже не спрашивает.”

За 2017 рік тільки в Дніпропетровській області близько 65 тисяч документів про стягнення сплати аліментів потрапили до департаменту державної виконавчої служби. Це 44,7% від загальної кількості. Державні виконавці спромоглися стягнути 406 млн. гривень.

Андрій П*ятницький_заступник начальника Головного територіального управління юстиції з писать державної виконавчої служби — начальник Управління державної виконавчої слежби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області “Тому мабуть увага міністра юстицій у цьому і минулому році була прикута до саме цієї категорії. Ми чекаємо, що після того, як державні виконавці почнуть використовувати ці важелі які надані законом, то в нас: а) суттєво зменшиться кількість виконавчих документів по несплаті аліментів; b)це буде стимулювати самих платників, щоб не викликати такі ситуації при яких до них будуть завтосовуватиись заходи; c)кожна дитина отримає, відповідно, отримає гідні умови на своє утримання.”

Згідно з новим законодавством, якщо борг по сплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

+ Заборона на виїзд за кордон;

+ Заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичного);

+ Заборона на полювання;

+ Заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв’язку з інвалідністю)

Володимир — двічі розлучений, та аліменти сплачує сумлінно. І не тому, що боїться суду і покарання.

Володимир Трофімов_справно сплачує аліменти “С нынешними зарплатами, с нынешним материальным положением тяжеловато. Ну а куда деваться? Это мои дети. Я их люблю, я на за них в ответе. Это для меня приоритет. И ни разу у меня не возникла мысль отказаться от этого всего — не заплатит, не дать, не помочь. Если человек ответственный, то он платит и так. Если безответственный — он будет бегать годами, десятилетиями и ни одно ужесточение закона не поможет.

Вибір редакції

В Музеї українського живопису відкрилася виставка робіт дніпровського художника «Жебраки»(ВІДЕО)

Жебрацтво є старою, як світ, темою, яку люди зазвичай звикли уникати. Проте від цього жоден не застрахований, тож і не

22 Июнь, 17:20
Дніпровський театр імені Тараса Шевченка завершує театральний сезон прем’єрою (ВІДЕО)

Остання прем'єра сезону. В Дніпровському театрі імені Тараса Шевченка новий мюзикл - “Один день із тисячі ночей”. Це історія Ходжі

22 Июнь, 16:34
Адмінпослуги на дому: GIZ подарувало Дніпру мобільні офіси (КОМЕНТАР)

Адмінпослуги на дому: GIZ подарувало Дніпру мобільні офіси 21 червня 33 мобільні кейси надання адмінпослуг передали територіальним громадам Харківської, Запорізької

21 Июнь, 21:16
Увага! Потрібна ваша допомога! Вартість життя Світлани Пантус — 25 тисяч гривень (ВІДЕО)

21 Июнь, 17:40
Прогноз погоди на 22 червня, п’ятницю (ВІДЕО)

21 Июнь, 16:58
Зеленим, пластиковим, брендованим — місяць. Як почуваються нові сміттєбаки у Дніпрі (ВІДЕО)

Зеленим, пластиковим, брендованим - місяць. Як почуваються нові сміттєбаки у Дніпрі Стас Коновалов, журналіст: «Ми повернемось через місяць, щоб перевірити

21 Июнь, 16:35
У лікарні ім. Мечникова провели медогляд працівників вугільної галузі (КОМЕНТАР)

Сьомий рік поспіль у лікарні імені Мечникова існує традиція медичного огляду шахтарів західного Донбасу. Цього разу отримати необхідну медичну допомогу

21 Июнь, 16:30
Мінус наливайка на вулиці Кадровій у Дніпрі — боротьба триває (ВІДЕО)

Мінус наливайка на вулиці Кадровій у Дніпрі Якщо плани міськоі влади здійсняться хоча б наполовину, Дніпро стане містом тверезості та

20 Июнь, 20:11