14 Февраль, 14:11

Не платиш аліменти — не поїдеш за кордон: закон України про аліменти став більш суворим (відео)

Не сплачуєш аліменти — не поїдеш за кордон. Із 6-го лютого в Україні почав діяти новий закон про посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів.

Злісне ухилення від сплати аліментів за карним кодексом України не відноситься до тяжких злочинів. Утім, неплатника можуть притягнути до виправних робіт, арештувати і покарати обмеженням волі. У виправних центрах Дніпропетровської області за несплату аліментів відбувають покарання 33 особи: 26 чоловіків і 7 жінок.

Анна Трушова_речниця Південно-Східного регіонального управління із питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України “Злісним ухиленням вважається діяння особи, які направлені на ухилення від рішення суду, що призводить до заборгованості за 3 місяці. У нас навіть в місцях позбавлення волі, в колоніях, чоловіки вже будучи засудженими — сплачують аліменти. Це відбувається шляхом відрахувань від їхніх заробітніх плат, або за рахунок коштів родичів.”

Пан Олександр відбуває дворічний термін покарання у Ігреньській виправній колонії №133. Півроку не сплачував аліменти на дитину. Каже, за сином сумує, а платити не міг, бо з роботою було складно.

Олександр_відбуває покарання за несплату аліментів “Изначально я платил. Общался с ребенком нормально, с бывшей женой. Потом были проблемы с работой, это у всех бывает. И появилась задолженность. После этого жена подала в суд. Пытался с ней разговаривать, договариваться. Телефонные номера она поменяла, мать ее телефон новый не дает, общаться с ребенком не разрешает, сама на разговоры не идет. Я хочу с ребенком общаться. Я скучаю за ним.”

Пані Світлана виховує доньку сама. Дитина народилась із ДЦП, батько покинув сім*ю, аліментів не платить майже 15 років. Світлана бідкається: правоохоронці ніяк не можуть знайти боржника.

Світлана Рахманова_мати-одиначка “Помощи мне ждать не от кого, потому что оставить ее не с кем, чтобы пойти и уточнить — подали ли в розыск на алименты. Потому что задолженность свыше 10 0000 грн. Я живу с ребенком-инвалидом и у меня мама тоже инвалид. Ей приходится работать, чтобы помогать покупать нам медикаменты и лечение. Помощь бы со стороны папы не помешала. Но так как у него есть вторая семья и там тоже ребенок-инвалид — он старается туда больше помогать, чем своему первому ребенку. В последнее время он звонит и его больше интересует повестка из военкомата. За ребенка он даже не спрашивает.”

За 2017 рік тільки в Дніпропетровській області близько 65 тисяч документів про стягнення сплати аліментів потрапили до департаменту державної виконавчої служби. Це 44,7% від загальної кількості. Державні виконавці спромоглися стягнути 406 млн. гривень.

Андрій П*ятницький_заступник начальника Головного територіального управління юстиції з писать державної виконавчої служби — начальник Управління державної виконавчої слежби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області “Тому мабуть увага міністра юстицій у цьому і минулому році була прикута до саме цієї категорії. Ми чекаємо, що після того, як державні виконавці почнуть використовувати ці важелі які надані законом, то в нас: а) суттєво зменшиться кількість виконавчих документів по несплаті аліментів; b)це буде стимулювати самих платників, щоб не викликати такі ситуації при яких до них будуть завтосовуватиись заходи; c)кожна дитина отримає, відповідно, отримає гідні умови на своє утримання.”

Згідно з новим законодавством, якщо борг по сплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

+ Заборона на виїзд за кордон;

+ Заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичного);

+ Заборона на полювання;

+ Заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв’язку з інвалідністю)

Володимир — двічі розлучений, та аліменти сплачує сумлінно. І не тому, що боїться суду і покарання.

Володимир Трофімов_справно сплачує аліменти “С нынешними зарплатами, с нынешним материальным положением тяжеловато. Ну а куда деваться? Это мои дети. Я их люблю, я на за них в ответе. Это для меня приоритет. И ни разу у меня не возникла мысль отказаться от этого всего — не заплатит, не дать, не помочь. Если человек ответственный, то он платит и так. Если безответственный — он будет бегать годами, десятилетиями и ни одно ужесточение закона не поможет.

Вибір редакції

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі — мотивують Гендін і Гельфер (інтерв’ю)

Чому треба іти на фестиваль Book Space у Дніпрі - мотивують Гендін і Гельфер З 28 по 30 вересня у

25 Сентябрь, 19:51
Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 (ВІДЕО)

Сирени оповіщення загудуть у Дніпрі та області 26 вересня о 13.55 26 вересня на Дніпропетровщині пролунають сирени оповіщення. Протягом трьох

25 Сентябрь, 17:26
Прогноз погоди на 26 вересня, середу (ВІДЕО)

25 Сентябрь, 17:24
Час за комп’ютером і з користю: у Дніпрі почав працювати гурток робототехніки (ВІДЕО)

  Мови програмування, 3Д принтер, лазерний різак, роботи та космічні кораблі. Все це можуть освоїти і зробити школярі 12 років.

25 Сентябрь, 17:06
У Кривому Розі маршрутка на повному ходу врізалася в дерево — травмовані 12 людей (ВІДЕО)

Масштабна ДТП у Кривому Розі. Маршрутка на повному ходу злетіла з дороги й врізалася в дерево. Крім водія травми дістали

25 Сентябрь, 16:57
Учні школи № 62 тимчасово навчатимуться в іншому закладі

Завтра, 26 вересня, учні школи № 62 у Дніпрі розпочнуть заняття у приміщеннях іншого закладу освіти. Після вимушених майже двотижневих

25 Сентябрь, 16:53
На дорогах області почали облаштовувати вагові майданчики для контролю вантажівок

Спеціально облаштований майданчик уже зводять у полтавському напрямку – на трасі Дніпро-Кобеляки-Царичанка-Решетилівка. Наразі підрядники закладають основу під новий комплекс. Невдовзі

25 Сентябрь, 16:36
Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування (ВІДЕО)

Робота на мирній території: фестиваль вакансій пропонував демобілізованим працевлаштування 22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій

25 Сентябрь, 15:32