19 Февраль, 18:59

Конфлікт у середній школі №52 міста Дніпро: що насправді сталося з п’ятикласником Сергійком? (ВІДЕО)

Конфлікт у середній школі №52 міста Дніпро: що насправді сталося з п’ятикласников Сергійком? Скандал навколо цькування  п’ятикласника Сергія, вимушеного переселенця, мальовниче и досить поетично описаний на офіційній сторінці держустанови в Фейсбуці, миттєво підхопили українські ЗМІ та декілька російських ресурсів. Жорстокі регулярні знущання над дитиною, поліція в школі, погрози і навіть години на колінах в молитві, аби Сергій вийшов з коми. Про що й з якою метою розповів громадськості рупор Департаменту гуманітарної політики?  
«…Коли насильник реалізує своє егоїстичне єство за рахунок приниження Іншого. … якщо жертва ще й інтроспекційнорефлексивний інтроверт (перепрошуємо, — непересічна особистість) з імпульсивним світосприйняттям – шанси потрапити під колективний каток агресивного «ми» збільшуються в рази. Багатодітна сім’я Іванових, страшного 2014 знесена жаским смерчем з прифронтової лінії, прихилилася затишного Дніпра…»
Так починається повідомлення офіційної установи в Інтернеті. В ньому ще багато художніх описів — вольові рішення адміністрації, мама, яка молить класного керівника і директора, масові доноси від дітей, закидання дитини камінням, інсульт і кома. Історію швидко підхопили усі охочі до сенсацій. Тож пробуємо розібратися що саме трапилось із 11-річним Сергієм і чому до школи приїжджала поліція. Конфлікт дійсно існує, і через непорозуміння з однокласниками Сергій перейшов з класу «А» в клас «Б» на початку року. Звідти, з початку року, історія про нібито закидання камінням.
Світлана, мати колишнього однокласника Сергія: «Они вышли со школы, это еще была осень, и они кидались не камнями, а каштанами, и начнем с того, что он шел сзади них, а наши ребята шли впереди, и он им кидал в спину, а не они его закидали «камнями», как она написала».
Зі слів батьків інших дітей, Сергій досить конфліктний хлопчик, він постійно чіпляв однокласників. Мама Сергія цього не спростовує, їй неодноразово казали про невідповідну поведінку сина. Та вона в тому звинувачує непрофесійних педагогів.
Вікторія Іванова, мати Сергія: «Родители же мне предъявляли претензии. Ну я согласна, да, мой ребенок – не ангел, он может ответить на обиды обидой, может произнести какие-то фразы. Я не говорю, что он золотой. Но я и его не дам в обиду от всех. Извините, 28 человек один ребенок обидеть априори не может».
Багатодітна родина Іванових – переселенці з Донбасу. В Дніпрі мешкають з 2014 року. У п’ять років у Сергія була важка травма голови, через яку зараз – кіста, дитина під наглядом невролога. Проблему з відносинами в колективі неодноразово обговорювали з класною керівницею. В минулу п’ятницю домовилися поспілкуватися разом.
Галина Бульга, класна керівниця 5-го «Б» класу СШ №52 м. Дніпро: «Что мама придёт на классный час, поговорит с детками, чтобы она услышала кто жалуется, что Сережа там обижает многих — то толкает, то ругается, то угрожает. И в общем-то как-то мы мирно всё, мама попросила извинений, потому что она по телефону на меня кричала, когда мы перед этим с ней разговаривали…»
Тим часом 5-Б створив петицію – на папері розписалися всі учні :  вимагають позбавити клас від Сергія чеерз конфлікт. Про це мама написала у соцмережі, повідомлення прочитали в патрульній поліції Дніпра. Кажуть: зараз проблема так званого булінгу, тобто цькування в дитячих колективах, дуже гостра. Шкільні поліцейські вживають профілактичні заходи. Тож превентивно завітали до 5-Б класу 52 школи з лекцією. Кажуть: адміністрація школи зустріла правоохоронців ворожо, а потім посипалися скарги. Патрульні дізналися:
Павло Карманов, речник патрульної поліції Дніпра: «… з’ясувалося і управлінням освіти, і діти в якійсь мірі підтвердили це, що керівник класу цього казала, що треба писати петиції на цю дитину, якийсь окремий іспитатєльний строк, як казала керівник, був у цієї дитини. Тобто не зовсім такі традиційні методи виховання».
Тому справу передали до відділу ювенальної превенції та у відповідний департамент міськради. Факт булінгу поліція підтверджує. Департамент обіцяє розібратися детально. Проте продовжує наполягати на тій версії подій, яку одразу виклали в Інтернет. Мовляв, конфлікт зав’язався через факт переселення родини з Донбасу, бо саме в цьому в нецензурній формі звинувачували Сергія. Так, кажуть, цькування не призвело до інсульту – він стався у хлопця в п’ять років. Проте спотворення фактів за собою не визнають. І правих та винних, судячи з коментаря, визначили задовго до розгляду справи:
Юрій Семчук, заступник начальника департаменту гуманітарної політики Дніпра: «Хлопчик сюди приїхав з-під бомбардувань, для мене ця історія насправді страшна. Мама, щоби врятувати свою дитину й всіх інших, бомбардували коли Торець 22-го липня, вони прийняли спільне рішення загинути разом… Коли виїжджали, перед ними ще машину танком збило, вибухнуло. Вони в Дніпро приїхали, але до сих пір дитині не надано якихось медицинских обстежень, не поставлено на облік, дитина ходить з гранатою в голові…»
Натомість Вікторія Іванова стверджує, що під наглядом лікаря її син перебуває постійно, а з департаменту телефоном уточнюють: мали на увазі, що від фізкультури не звільнений. Що саме має на увазі департамент у своїх гучних заявах – розібратися досить важко. Але скандал зі знущанням над маленьким переселенцем гуляє вже не лише українськими ЗМІ, а й російськими. Наразі пан Семчук обіцяє особисто проконтролювати офіційне розслідування. Директора школи вже відсторонили від роботи. Класна керівниця – на лікарняному. Сергій – сидить вдома, мама каже: в нього головні болі та нервовий зрив, проте збирається повернути сина в той самий клас, як одужає. Адже інший варіант — вважає за капітуляцію.    

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07