21 Февраль, 17:42

21 лютого — Міжнародний день рідної мови(ВІДЕО)

Історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови, яка для багатьох мешканців є рідною. З того часу і святкували у межах країни. Саме за ініціативи Бангладешу це свято, як міжнародне, запровадили в 1999 році згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО із метою — захистити мовну та культурну різноманітність. Як це свято відзначили у Дніпрі — у наступному сюжеті…

21 лютого в 26-й середній школі відбулося змагання-концерт мов серед учнів шести шкіл. Головне завдання, яке ставили пере заходом організатори, показати розмаїття мов, культур і шанобливе ставлення до них.

Оксана Бєчвая, викладач музичного мистецтва у школі №26: «В нашій країні живе дуже багато національностей. Державна мова ж українська і ми її любимо. Її не можна не любити. Але треба любити і мови інших народів, які живуть і Україна їх гостинно приймає. Взагалі, із свого досвіду можу сказати: хоч у дітей рідна мова інша — в школі із українською немає проблем.”

Тут школярі танцювали, співали пісні, розповідали вірші на своїх рідних мовах — вірменській, грузинській, турецькій, польській, в’єтнамській та, звісно, українській.

Христина Мкртчан_учениця школи №26: «Когда меня спрашивают, учила ли я армянский язык, я говорю: «Нет. Он у меня идет от души, я его знаю». Я считаю, что этот праздник нужен, так как этот праздник поддерживает каждую национальность. Мы становимся более уверенными, нас здесь не унижают, не обижают, нас поддерживают».

Мілена Мартиросян, учениця школи №57: «Свято для того, щоб зберегти мову рідного народу в серці кожного. У мене 2 рідних мови — українська і вірменська. Ці дві мови дуже мелодійні. Кожна із них по-своєму прекрасна».

Вікторія Корольова, учениця школи №26: «Рідна мова в нас дуже гарна, дуже красива, ніжна, півуча. Свято для того, щоб усі пам’ятали що для нас значить рідна мова».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26