26 Февраль, 18:19

У Дніпрі гинуть дикі птахи. Як допомогти тваринам і куди звертатися у трагічному випадку? (ВІДЕО)

У Дніпрі гинуть дикі птахи. Види — найрізноманітніші — від граків до вухастих сов. Минулого тижня така сова вдарилась об стіну автосалону, а через 7 днів загинула від набряку мозку. Урбаністичний рельєф міста і розповсюджені хвороби шкодять пернатим, визнають орнітологи. Допомогти птахам можна лише постфактум: волонтери доглядають травмованих, за потреби сплачують операції та купують медикаменти. Однак коштів на все не вистачає.

21 лютого волонтерці та зоозахисниці Вероніці довелося відповісти на прикрий телефонний дзвінок.

Вероніка Конькова, волонтерка, яка допомагає птахам: «Ко мне обратилась девушка, которая в Диёвке недавно подобрала грача».

У грака безсило звисало крило. При детальному огляді стало зрозуміло: це застарілий відкритий перелом. До ветеринарної клініки птаху привезли зневоднену та схудлу.

Костянтин Подольний, лікар-екзотолог, лікує птахів та рептилій: «У нас имеется открытый осколочный перелом левой плечевой кости. Питание, то есть трофика самого крыла — нарушена за счет того, что был большой повреждающий фактор. Широкие ворота инфекции, которые в последующем могут привести к тому, что разовьется сепсис  и птица у нас погибнет».

Крило грачику довелось ампутувати. Для птахів сімейства вранових втрата кінцівки — не така критична, як для хижаків — вони в такому випадку майже зовсім втрачають координацію та рівновагу. Після операції на грака чекає десятиденна реабілітація та пошук нової домівки. Таких птахів на волю не відпускають — вони не зможуть себе убезпечити і не здатні на самостійний пошук їжі. Травмовані пернаті знаходять прихисток у притулках або вдома у небайдужих людей.

Вероніка Конькова, волонтерка, яка допомагає птахам: «Как домашние питомцы — они неплохие, они легко приручаются, они достаточно социальны, могут подражать человеческой речи и не такие разрушительные, как, например, вороны, и не такие любопытные и вездесущие, как сороки или сойки».

Однак є мінуси: жодного не екзотичного птаха неможливо привчити до туалету. Подбати про пернатих з інвалідністю наважуються одиниці. Тоді як повідомлення про травмованих птахів — частішають.

Вероніка Конькова, волонтерка, яка допомагає птахам: «Статистика  самая разная. То есть, ко мне могут обратиться 2 раза за один день, и не обращаться в течение месяца. Обращения по разным птицам: от чижиков — маленьких певчих птиц — до ястребов, например».

Під час сильного вітру яструби-тетерев’ятники не пораються з керуванням у польоті та вдаряються об стіни багатоповерхівок. Виявляється, таких хижих птахів, зокрема, дрібних соколів і вухастих сов, у Дніпрі багато.

Вероніка Конькова, волонтерка, яка допомагає птахам: «Потому что пищевая база — обширная. То есть — это и голуби, и крысы. И здесь теплее, чем за городом».

Травмуються птиці з багатьох причин — замерзання, браконьєрство, неуважні водії на дорогах.

Костянтин Подольний, лікар-екзотолог, лікує птахів та рептилій: «Связано зачастую это с тем, что у них имеются различные вирусные заболевания, которые в последующем приводят к тому, что в полёте птица дезориентируется, нарушается координация движений, она падает — соответственно — травма. Второй компонент — это могут быть различные животные. Словить птицу  довольно сложно, если она здорова. Если у нее имеются какие-то внутренние проблемы — те же воспаления желудочно-кишечного тракта, — то в последующем она ослабевает и это приводит к тому, что ее кто-то может словить, укусить, оторвать».

Операції, реабілітацію та утримання таких птахів волонтери сплачують зі своєї кишені. Одному грачику, врятованому Веронікою, потрібен тривалий курс антибіотиків та інших підтримуючих препаратів. Допомогти врятувати життя пернатим може кожен дніпрянин — реквізити для допомоги  на ваших екранах. Проблеми диких птахів рідко висвітлюють у новинах, але ці створіння потребують нашої уваги не менше за безхатніх котів і собак.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44