01 Март, 18:17

Мешканці Дніпра VS департамент транспорту: люди перекрили Донецьке шосе (ВІДЕО)

Кільцевий маршрут номер 125 у Дніпрі мав кінцеву зупинку на житловому масиві Кам’янський (колишній Фрунзенський). Транспорт рухався через два мости — Кайдацький та Новий — і проходив через центр міста. 26 лютого траєкторію маршруту несподівано змінили.

Дарія Заяць, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «А теперь он ходит с «Левобережного-2″ до Островского и назад. То есть как бы Фрунзенский остается у нас транзитным массивом».

Наталя Ярема, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Добираться невозможно. Подъезжает 125 автобус — он уже полностью забит. Садится по 5 человек здесь, на остановке,  и люди просто стоят здесь по часу, по два — и уехать не могут».

Тетяна Глущенко, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «С семи утра доехать нормально невозможно! А сейчас уже полдевятого. И после работы вечером — вот я вчера в 10 часов возвращалась!

Чутки про заміну маршруту 125 поповзли ще всередині лютого. Тоді люди звернулися за поясненнями до міського департаменту транспорту. Там їх запевнили: кільцеве сполучення залишиться, а новий маршрут з «Лівобережного» до площі Старомостової — лише експериментальний.

Дарія Заяць, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «С 26 числа люди пришли утром на остановку — доехать на работу было нереально. Был транспортный коллапс, потому что не объявлений никаких, никак народ наш не оповестили о том, что 125 всё-таки ликвидирован».

Євген, мешканець житлового масиву “Фрунзенський”: «Первый раз сюда пришел, и для меня большое удивление, что так стала ходить маршрутка. Может, это из-за погоды? Я не знаю…

На думку громадськості, зміна маршруту — незаконна.

Артем Романюков, громадський діяч: «Якщо маршрут змінюється суттєво, тобто більше ніж на 20%, то згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів №1081, має бути прийнята нова маршрутна мережа для міста. І відповідно, винесено на ісполком, має бути обговорення громадське і т.д. Тобто процедура порушена повністю».

Зі слів активістів, зміні маршруту передував аналіз пасажиропотоку, який замовила мерія. Цей аналіз начебто виявив, що у час пік 125 маршрутом користується щонайбільше 10-11 людей. Стометрова черга із цим не погоджується.

Тетяна Глущенко, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Это я понимаю, что в казну увеличится количество денег, потому что от транспорта будет… Нет? Тогда вообще непонятно для кого! Это я не хочу, чтобы ты жил, а я хочу, чтоб ты мучился? Или что это?

У департаменті транспорту і транспортної інфраструктури колапс 1 березня пояснюють погодними умовами, а про зміну 125 маршруту нічого не знають.

Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури: «Я не отменял ни одну маршрутку в городе, чтобы вы понимали, решений никаких не принято. 125 маршрут сокращен до площади Островского», — «Так вы же сказали, что не принято еще никак решений», — «Так нету решений!  Это вот перевозчик самовольно принимает такие решения».

Ігор Маковцев заявив, що заходи вживають, але на запитання які — промовчали. Звинувачений перевізник натомість слухавки не бере.

Михайло Тонконогий, голова профспілки автомобілістів та автоперевізників: «Ну, если учесть, что без санкций департамента, так уж получилось, к сожалению, ничего в этом городе не происходит, то департамент нагло врёт. Это сделано в рамках транспортной реформы».

Голова депертамента у свою чергу поза камерою називає Тонконогого самозванцем, але пасажирів заплутані стосунки транспортників не цікавлять.  Зневірені мешканці двох масивів навіть перекрили рух Донецьким шосе, але за кілька хвилин поступилися водіям, що також поспішали на роботу.

Наталя Ярема, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Просим вернуть! Готовы рассматривать варианты: возможно сокращение маршрута до Мост-Сити, не по кругу».

Тетяна Глущенко, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Пускай в центре города нельзя ходить автобусам, но по набережной прекрасно может ходить 121, 120. Почему нельзя Фрунзенский этот забытый обеспечить нормальным транспортом?”

Автор — Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

У міськраді розповіли як долали наслідки циклону (ВІДЕО)

Проти ночі на 21 березня містом пройшовся дощ при температурі -7. Після він обернувся на сніг і йшов до 5-ї

21 Март, 18:53
На участь у ЗНО зареєструвалися понад 30 тисяч мешканців Дніпропетровщини

Завершилася реєстрація на ЗНО - 2018. У Дніпропетровській області цьогоріч тести складатимуть понад 30 тисяч абітурієнтів. Про це розповіли в

21 Март, 16:36
Юні шахісти Дніпра – серед найкращих в Україні

21 Март, 16:34
Прогноз погоди на 22 березня, четвер (ВІДЕО)

21 Март, 16:22
Найближчої неділі Україна переходить на літній час (КОРИСНО)

Незважаючи на «зимову» весну, за годинником, починаючи з найближчої неділі, матимемо вже літній час. У ніч з 24 на 25

21 Март, 15:59
У Дніпрі застосували унікальну для України технологію захисту асфальту від льоду

У ніч на 21 березня у Дніпрі випало ще близько 20 сантиметрів снігу, а дороги вкрилися льодом. Для боротьби зі

21 Март, 15:52
Екстрені служби у Дніпрі працюють цілодобово — звіт від 20 березня (КОМЕНТАР)

Екстрені служби у Дніпрі працюють цілодобово Третій день Дніпропетровська область приходить до тями після снігових хуртовин. Нагадаємо, за словами синоптиків,

20 Март, 19:38
9 канал у день весняного рівнодення вирушив на пошуки літа (ВІДЕО)

9 канал у день весняного рівнодення вирушив на пошуки літа Поки дніпряни розчищають двори від снігу, знову дістають теплі речі,

20 Март, 18:37