01 Март, 18:17

Мешканці Дніпра VS департамент транспорту: люди перекрили Донецьке шосе (ВІДЕО)

Кільцевий маршрут номер 125 у Дніпрі мав кінцеву зупинку на житловому масиві Кам’янський (колишній Фрунзенський). Транспорт рухався через два мости — Кайдацький та Новий — і проходив через центр міста. 26 лютого траєкторію маршруту несподівано змінили.

Дарія Заяць, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «А теперь он ходит с «Левобережного-2″ до Островского и назад. То есть как бы Фрунзенский остается у нас транзитным массивом».

Наталя Ярема, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Добираться невозможно. Подъезжает 125 автобус — он уже полностью забит. Садится по 5 человек здесь, на остановке,  и люди просто стоят здесь по часу, по два — и уехать не могут».

Тетяна Глущенко, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «С семи утра доехать нормально невозможно! А сейчас уже полдевятого. И после работы вечером — вот я вчера в 10 часов возвращалась!

Чутки про заміну маршруту 125 поповзли ще всередині лютого. Тоді люди звернулися за поясненнями до міського департаменту транспорту. Там їх запевнили: кільцеве сполучення залишиться, а новий маршрут з «Лівобережного» до площі Старомостової — лише експериментальний.

Дарія Заяць, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «С 26 числа люди пришли утром на остановку — доехать на работу было нереально. Был транспортный коллапс, потому что не объявлений никаких, никак народ наш не оповестили о том, что 125 всё-таки ликвидирован».

Євген, мешканець житлового масиву “Фрунзенський”: «Первый раз сюда пришел, и для меня большое удивление, что так стала ходить маршрутка. Может, это из-за погоды? Я не знаю…

На думку громадськості, зміна маршруту — незаконна.

Артем Романюков, громадський діяч: «Якщо маршрут змінюється суттєво, тобто більше ніж на 20%, то згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів №1081, має бути прийнята нова маршрутна мережа для міста. І відповідно, винесено на ісполком, має бути обговорення громадське і т.д. Тобто процедура порушена повністю».

Зі слів активістів, зміні маршруту передував аналіз пасажиропотоку, який замовила мерія. Цей аналіз начебто виявив, що у час пік 125 маршрутом користується щонайбільше 10-11 людей. Стометрова черга із цим не погоджується.

Тетяна Глущенко, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Это я понимаю, что в казну увеличится количество денег, потому что от транспорта будет… Нет? Тогда вообще непонятно для кого! Это я не хочу, чтобы ты жил, а я хочу, чтоб ты мучился? Или что это?

У департаменті транспорту і транспортної інфраструктури колапс 1 березня пояснюють погодними умовами, а про зміну 125 маршруту нічого не знають.

Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури: «Я не отменял ни одну маршрутку в городе, чтобы вы понимали, решений никаких не принято. 125 маршрут сокращен до площади Островского», — «Так вы же сказали, что не принято еще никак решений», — «Так нету решений!  Это вот перевозчик самовольно принимает такие решения».

Ігор Маковцев заявив, що заходи вживають, але на запитання які — промовчали. Звинувачений перевізник натомість слухавки не бере.

Михайло Тонконогий, голова профспілки автомобілістів та автоперевізників: «Ну, если учесть, что без санкций департамента, так уж получилось, к сожалению, ничего в этом городе не происходит, то департамент нагло врёт. Это сделано в рамках транспортной реформы».

Голова депертамента у свою чергу поза камерою називає Тонконогого самозванцем, але пасажирів заплутані стосунки транспортників не цікавлять.  Зневірені мешканці двох масивів навіть перекрили рух Донецьким шосе, але за кілька хвилин поступилися водіям, що також поспішали на роботу.

Наталя Ярема, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Просим вернуть! Готовы рассматривать варианты: возможно сокращение маршрута до Мост-Сити, не по кругу».

Тетяна Глущенко, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Пускай в центре города нельзя ходить автобусам, но по набережной прекрасно может ходить 121, 120. Почему нельзя Фрунзенский этот забытый обеспечить нормальным транспортом?”

Автор — Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01