01 Март, 18:17

Мешканці Дніпра VS департамент транспорту: люди перекрили Донецьке шосе (ВІДЕО)

Кільцевий маршрут номер 125 у Дніпрі мав кінцеву зупинку на житловому масиві Кам’янський (колишній Фрунзенський). Транспорт рухався через два мости — Кайдацький та Новий — і проходив через центр міста. 26 лютого траєкторію маршруту несподівано змінили.

Дарія Заяць, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «А теперь он ходит с «Левобережного-2″ до Островского и назад. То есть как бы Фрунзенский остается у нас транзитным массивом».

Наталя Ярема, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Добираться невозможно. Подъезжает 125 автобус — он уже полностью забит. Садится по 5 человек здесь, на остановке,  и люди просто стоят здесь по часу, по два — и уехать не могут».

Тетяна Глущенко, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «С семи утра доехать нормально невозможно! А сейчас уже полдевятого. И после работы вечером — вот я вчера в 10 часов возвращалась!

Чутки про заміну маршруту 125 поповзли ще всередині лютого. Тоді люди звернулися за поясненнями до міського департаменту транспорту. Там їх запевнили: кільцеве сполучення залишиться, а новий маршрут з «Лівобережного» до площі Старомостової — лише експериментальний.

Дарія Заяць, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «С 26 числа люди пришли утром на остановку — доехать на работу было нереально. Был транспортный коллапс, потому что не объявлений никаких, никак народ наш не оповестили о том, что 125 всё-таки ликвидирован».

Євген, мешканець житлового масиву “Фрунзенський”: «Первый раз сюда пришел, и для меня большое удивление, что так стала ходить маршрутка. Может, это из-за погоды? Я не знаю…

На думку громадськості, зміна маршруту — незаконна.

Артем Романюков, громадський діяч: «Якщо маршрут змінюється суттєво, тобто більше ніж на 20%, то згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів №1081, має бути прийнята нова маршрутна мережа для міста. І відповідно, винесено на ісполком, має бути обговорення громадське і т.д. Тобто процедура порушена повністю».

Зі слів активістів, зміні маршруту передував аналіз пасажиропотоку, який замовила мерія. Цей аналіз начебто виявив, що у час пік 125 маршрутом користується щонайбільше 10-11 людей. Стометрова черга із цим не погоджується.

Тетяна Глущенко, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Это я понимаю, что в казну увеличится количество денег, потому что от транспорта будет… Нет? Тогда вообще непонятно для кого! Это я не хочу, чтобы ты жил, а я хочу, чтоб ты мучился? Или что это?

У департаменті транспорту і транспортної інфраструктури колапс 1 березня пояснюють погодними умовами, а про зміну 125 маршруту нічого не знають.

Ігор Маковцев, директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури: «Я не отменял ни одну маршрутку в городе, чтобы вы понимали, решений никаких не принято. 125 маршрут сокращен до площади Островского», — «Так вы же сказали, что не принято еще никак решений», — «Так нету решений!  Это вот перевозчик самовольно принимает такие решения».

Ігор Маковцев заявив, що заходи вживають, але на запитання які — промовчали. Звинувачений перевізник натомість слухавки не бере.

Михайло Тонконогий, голова профспілки автомобілістів та автоперевізників: «Ну, если учесть, что без санкций департамента, так уж получилось, к сожалению, ничего в этом городе не происходит, то департамент нагло врёт. Это сделано в рамках транспортной реформы».

Голова депертамента у свою чергу поза камерою називає Тонконогого самозванцем, але пасажирів заплутані стосунки транспортників не цікавлять.  Зневірені мешканці двох масивів навіть перекрили рух Донецьким шосе, але за кілька хвилин поступилися водіям, що також поспішали на роботу.

Наталя Ярема, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Просим вернуть! Готовы рассматривать варианты: возможно сокращение маршрута до Мост-Сити, не по кругу».

Тетяна Глущенко, активістка, мешканка житлового масиву “Фрунзенський”: «Пускай в центре города нельзя ходить автобусам, но по набережной прекрасно может ходить 121, 120. Почему нельзя Фрунзенский этот забытый обеспечить нормальным транспортом?”

Автор — Юлія Бублик

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24