05 Март, 18:53

“Обличчя дніпровського майдану” — збірка спогадів про події 2013-2014 років в одному фільмі (ВІДЕО)

Одне слово, а скільки сенсів. Майдан — це подія, яка колись об’єднала всю країну. Проте зараз те народне волевиявлення кожен пам’ятає по-своєму, а на його аналіз підуть роки. Кінострічка “Обличчя дніпровського майдану” є одним з досліджень. Автори стверджують: фільм – збірка спогадів різних людей — вчителів, лікарів, волонтерів та навіть дітей! Що ж розповіли такі різні люди про майдан і чи схожі їх думки? Знімати інтерв’ю для фільму «Обличчя дніпровського майдану» почали в грудні 2017. В опитування взяли участь двадцять п’ять людей, яким задали однакові питання. Багато з них – люди не публічні, інтерв’ю давали вперше в житті. Своїми думками ділилися люди різних професій – журналісти, вчителі, бізнесмени, лікарі. Наймолодша — школярка Ліза. Створили фільм активісти та волонтери з Дніпра при підтримці облдержадміністрації. Співавторка картини, Наталія Хазан, розповідає: ідея виникла після спілкування з однією з учасниць Майдану в Києві.
Наталя Хазан — співавторка стрічки: «Десь півроку тому ми спілкувалися з однією дівчиною, яка брала активну участь у Майдані, зараз у волонтерстві. Вона висловила таку думку, що ми ще не померли, а історію вже переписують. І от народилась така ідея, щоб зробити інтерв’ю, щоб зрозуміти, а що спонукало людей тоді вийти на Майдан».
На жаль, те, що свого часу українців об’єднувало, зараз здатне навпаки — роз’єднати. Ось який досвід отримали авторки протягом створення цієї стрічки. Навіть сам проект вже став причиною суперечок. Звісна річ, що у фільм, тривалістю 70 хвилин, умістити всіх неможливо. Саме тому автори розраховують на певний резонанс із громадою.
Ольга Владимирова — співавторка стрічки: «Якщо у людей буде бажання розповісти свою історію — будь ласка. Якщо це буде цікаво. Тобто, іншими словами, це якраз і була спроба дізнатися, чи цікаві людям спогади про ті події, чи хочуть люди про них взагалі розповідати. Багато хто відмовлявся, казав: “Мені нема чого говорити, є робота, є процес, є Україна сьогодні. Що ми будемо зараз пережовувати ті емоції — є сучасні”. Але ми зрозуміли, що це важливо насправді».
  Вадим – один з учасників фільму. Він розповів про те, за яких обставин він підтримав рух. Каже, що і не думав про участь у зйомці фільму, адже він, як і інші, робив не заради слави чи нагород.
Вадим Шебанов — учасник зйомок та подій Євромайдану: «З 7 по 10-ий я працював в облдержадміністрації, тобто, коли змінилася влада, я звідси пішов, бо, як кажуть, після двох нарад із Вілкулом я зрозумів девіз “ти або раб, або ворог” — в раби я не піду, тому я звільнився… Я не думав, що буде зніматися фільм. Ми ж це робили не для якихось там історичних записів, а просто за покликом душі”.
Віктор Таратушка — глядач, учасник подій Євромайдану: «Чому я сьогодні прийшов сюди? Ну, по-перше, треба подивитися що тут покажуть і яке воно буде — цікаве, не цікаве для мене, з одного боку. А з іншого боку — це історія, і як вона буде викладена — правильно чи неправильно, чи неправдиво з критичної точки зору».
  І справді – з кожним роком погляди на Майдан інакшають, тому закарбувати відчуття та думки очевидців цього явища – важливо.   Автор — Станіслав Пивонос Камера — Руслан Герасименко  

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24