Змагання для покоління Z. Творчий конкурс під назвою “Зефір” зібрав півтисячі заявок
Цим дівчатам — 10-11 років. Над конкурсним номером для фестивалю “Зефір” вони працюють вже близько місяця.
Маша і Вероніка, вихованки дитячого кліп-театру “Будьмо разом”: “К конкурсу, так скажем, тяжело готовимся — до упаду! Приходим домой — «Ой, я уже устала!»
Олексій Капралов, керівник дитячого кліп-театру “Будьмо разом”: “Напрям нашого колективу — це, так би мовити, сценічні кліпи — на кшталт відеокліпів. Будь-яка наша композиція — це невеличка дитяча музична історія, де ми показуємо і вокальні наші можливості, і хореографічні, і, звичайно ж, наші акторські здібності”.
Три групи колективу “Будьмо разом” готують до фестивалю театралізовані дійства. Теми переважно стосуються школи або дитячих хобі. У трихвилинному номері середньої групи задіяні семеро дівчат.
Марія та Ліза, вихованки дитячого кліп-театру “Будьмо разом”: “По названию понятно всё – «Просто так!». Это номер «Просто так!» – “Просто ты гуляешь, просто ты поёшь, просто ты танцуешь, просто делаешь что-то. Мы просто дарим людям радость!”
Радість дається дівчаткам непросто: комусь найважче зобразити щирі емоції, комусь – відпрацювати…
Маша і Вероніка, вихованки дитячого кліп-театру “Будьмо разом”: “Танцы!” – “Вокал!” – “Ну, танцы как бы – там ногами, а вокал — уже ртом…”
На фестиваль “Зефір” уже подали заявки майже півтисячі учасників з усіх куточків Дніпропетровщини. Це і колективи, і окремі солісти. Однак дівчата конкуренції не злякалися.
Маша і Вероніка, вихованки дитячого кліп-театру “Будьмо разом”: “Ну, я не такая боягуз, как некоторые! Я не тебя имею ввиду”, -” Аааа… ”
Учасникам “Зефіру” готують змагання у п’яти номінаціях – вокал, хореографія, театральне мистецтво, інструментальний та оригінальний жанри. Найбільш популярним напрямком виявився вокал — понад 60 відсотків заявок. Найбільш активні – діти від 11 до 16 років. Загалом фестиваль влаштовують для хлопчиків та дівчат, які народились після 1996 року. Їх називають “поколінням Z”, адже вони зростають в інформаційному світі — з гаджетами на “ти”. Фестиваль матиме три етапи. Перший відбірковий тур – гастрольний. Члени журі, серед яких педагоги театральних та художніх коледжів, проїдуть десять міст області та визначить 200 фіналістів.
Ольга Горб, радниця голови Дніпропетровської ОДА: “Ми вже розуміємо де ми будемо проводити перше прослуховування. Це місто Покров. До нього з’їдуться діти з Нікополя, Покрову, Нікопольського району — і це буде проходити з 14 по 16 березня”.
Останнє відбіркове місто – Новомосковськ – відвідають 10 травня. А вже 16-17 в облдержадміністрації відбудеться другий відбірковий тур. Цього разу серед суддів — зірки української естради, чиї імена організатори тримають у секреті. Із 200 фіналістів журі обере кілька десятків переможців. Першого червня – у День захисту дітей — вони візьмуть участь у гала-концерті.
Автор – Юлія Бублик
Камера – Олександр Височин