09 Март, 23:10

Акція до міжнародного дня солідарності жінок у боротьбі за емансипацію відбулась у Дніпрі (відео)

Акція до міжнародного дня солідарності жінок у боротьбі за емансипацію відбулась у Дніпрі

У 2011 році 47 країн, які входять до Ради Європи, прийняли документ, який передбачає системну боротьбу із домашнім насильством. Він дістав назву «Стамбульська конвенція». У тому ж році наша країна її підписала також, але вона і досі не має юридичної сили. В 2017 році в Україні офіційно зареєстрували 600 жінок, які загинули від домашнього насильства. Тож 8 березня, в міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за емансипацію, активістки та активісти Дніпра влаштували акцію, аби нагадати, що таке Стамбульська конвенція та чому важлива її ратифікація.

Плакати замість квітів, свистки для привернення уваги та мегафон – аби точно почули. За ратифікацію Стамбульської конвенції активістки та активісти Дніпра виходять не перший рік. Цей документ передбачає створення єдиної системи боротьби із гендерно-обумовленим насильством. Цьогоріч на центральній площі міста небайдужі містяни зачитали текст конвенції.

Наталія Макуха, співзасновниця ГО “Gender Stream

Кожного дня гине 2 жінки від домашнього насильства. Для порівняння в країнах Європи рівень стає біля ста-ста двадцяти, і вони продовжують наголошувати, що це явище, з яким мають продовжувати боротьбу. А в нас – 600.

Основна теза акції – показати, що право на безпеку має кожна жінка, незалежно від того, у що була одягнена, з ким спілкувалась та в який час перебувала на вулиці. Активісти наголошують: звинувачення жертви, а не агресора – дуже небезпечний дискурс, тому що у злочині завжди винуватий злочинець.

Ольга Руденко, учасниця акції

Наше общество должно развиваться в направлении того, чтобы толерантность к насилию любому была нулевой. И жертвы насилия, неважно, это женщины или мужчины, должны были доказывать, что они имели право находиться там, где им удобно, одеваться так, как им удобно.

Стамбульска конвенція – ціла система заходів. Вона передбачає обов’язкове виділення фінансування із держбюджету прихистків для жінок, які потерпають від домашнього насильства, гарячих ліній, створення поліцейських груп швидкого реагування тощо. Її головна мета – показати, що немає «доброго» насильства, і будь-яке порушення прав жінки – порушення прав людини, і за це має бути передбачене покарання.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24