15 Март, 19:16

Конференція з питань попередження злочинності відбулася у стінах ДДУВС(ВІДЕО)

“Злочинці вдосконалюють свої вміння, тож маємо і ми” — такої думки дотримуються учасники II-ї Міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулась на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Обговорювали тему вчені, представники громадських організацій та органів державної влади не тільки України, а і з-за кордону.

Ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко вважає вкрай цінним досвід колег з Німеччини, Італії, Польщі та Литви. Проте обрати на вибір одну з їх правових структур та в точності реалізувати у нас — неможливо. Тож результатом співпраці стане розробка нової правової моделі, яка буде враховувати український та закордонний досвід у боротьбі із злочинністю.

Андрій Фоменко — ректор ДДУВС: «Сейчас у нас в университете есть модели, которые позволяют нашим будущим полицейским отрабатывать именно практические навыки, с учётом новых изменений в законодательстве и практического опыта, наработанного с учётом изменений проведения сейчас АТО и тех факторов, которые обострились сейчас с учётом роста преступности».

У міжнародному діалозі також взяла участь громадська організація «Асоціація українських правників». Її президент Василь Костицький зазначив: боротьба зі злочинністю — спільна справа держави та громади.

Василь Костицький — президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників»: «Проблема безпеки та оборони, з якою зіткнулася наша цивілізація і кожна держава, не тільки Україна, зараз вимагає зусиль не тільки держави, а й громадянського суспільства. У нас для цього навіть є конституційні підстави — у статті 17 КУ “обов’язок оборони держави, захисту суверенітету покладено не тільки на державу лише, а й на громадянське суспільство».

Литовська сторона вважає: у такого явища, як правопорушення, не існує кордонів. Саме тому треба співпрацювати на міжнародному рівні, аби беззаконню не лишилось і шансу.

Ромас Озеліс — заступник начальника Літовської школи поліції: «Мы должны уметь вместе с ним бороться, сделать кордоны, чтобы преступность была задержана. Мы уже с университетами меняемся практическими занятиями, мы меняемся инструкторами, которые будут в мае с Литвы приезжать в этот университет, а из этого университета приедут к нам. Будем меняться практикой и теорией, знаниями своими, навыками, чтобы улучшить это всё».

Канадський уряд також зацікавлений у підтримці України на шляху до реформ та кращого життя. Брюс Кіркпатрік протягом року очолює групу з 20 осіб, яка допомагає нашим поліцейським побудувати власні структури.

Брюс Кіркпатрік — голова канадської поліцейської місії в Україні: «Мы учимся у наших украинских партнёров, мы приносим сюда какие-то сработавшие схемы, которые сработали в нашем обществе, которые в Канаде сейчас применяются. Обсуждаем их с нашими партнёрами, выясняем какие потребности у них есть на данный момент, адаптируем наши программы обучения и применяем их через пилотные проекты, распространяем в дальнейшем и смотрим на результаты. Естественно, эти программы не являются влиянием Канады на Украину, они являются украинским решением и украинским продуктом, который мы могли помочь создать».

Автор — Станіслав Пивонос

Камера — Олександр Височін, Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 20 березня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Март, 18:52
У Дніпропетровській облраді обирали президента. Гру, що імітує вибори, провели для школярів Дніпропетровщини (ВІДЕО)

  Школярські вибори президента України. В Дніпропетровській облраді пройшла імітаційна гра: учні чотирнадцяти навчальних закладів змогли висловити свою думку щодо

19 Март, 18:50
У Дніпрі відкрили виставку «Донбас: перепрочитання образу» (ВІДЕО)

У дніпровському музеї АТО представники "Українського інституту національної пам'яті" відкрили виставку "Донбас: перепрочитання образу". 20 банерів розповідають про значення цієї

19 Март, 18:32
Кинув гранату в поліцейського: на Дніпропетровщині затримали озброєного «євробляхера»(КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині затримали озброєного чоловіка - він кинув гранату і поранив поліцейського. Інцидент стався в лісосмузі поблизу міста Вільногірськ. Під

18 Март, 20:42
Прогноз погоди на 19 березня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Март, 18:52
Навесні в Україні будуть друкувати підручники та книги для дітей на екологічно чистому папері

Для чого це потрібно? “Це видання, де особливо потрібно не тільки високоякісне відтворення кольорових ілюстрацій й висока механічна міцність, а

18 Март, 16:41
Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого

18 Март, 16:02
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Март, 18:18