15 Март, 19:16

Конференція з питань попередження злочинності відбулася у стінах ДДУВС(ВІДЕО)

“Злочинці вдосконалюють свої вміння, тож маємо і ми” — такої думки дотримуються учасники II-ї Міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулась на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Обговорювали тему вчені, представники громадських організацій та органів державної влади не тільки України, а і з-за кордону.

Ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко вважає вкрай цінним досвід колег з Німеччини, Італії, Польщі та Литви. Проте обрати на вибір одну з їх правових структур та в точності реалізувати у нас — неможливо. Тож результатом співпраці стане розробка нової правової моделі, яка буде враховувати український та закордонний досвід у боротьбі із злочинністю.

Андрій Фоменко — ректор ДДУВС: «Сейчас у нас в университете есть модели, которые позволяют нашим будущим полицейским отрабатывать именно практические навыки, с учётом новых изменений в законодательстве и практического опыта, наработанного с учётом изменений проведения сейчас АТО и тех факторов, которые обострились сейчас с учётом роста преступности».

У міжнародному діалозі також взяла участь громадська організація «Асоціація українських правників». Її президент Василь Костицький зазначив: боротьба зі злочинністю — спільна справа держави та громади.

Василь Костицький — президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників»: «Проблема безпеки та оборони, з якою зіткнулася наша цивілізація і кожна держава, не тільки Україна, зараз вимагає зусиль не тільки держави, а й громадянського суспільства. У нас для цього навіть є конституційні підстави — у статті 17 КУ “обов’язок оборони держави, захисту суверенітету покладено не тільки на державу лише, а й на громадянське суспільство».

Литовська сторона вважає: у такого явища, як правопорушення, не існує кордонів. Саме тому треба співпрацювати на міжнародному рівні, аби беззаконню не лишилось і шансу.

Ромас Озеліс — заступник начальника Літовської школи поліції: «Мы должны уметь вместе с ним бороться, сделать кордоны, чтобы преступность была задержана. Мы уже с университетами меняемся практическими занятиями, мы меняемся инструкторами, которые будут в мае с Литвы приезжать в этот университет, а из этого университета приедут к нам. Будем меняться практикой и теорией, знаниями своими, навыками, чтобы улучшить это всё».

Канадський уряд також зацікавлений у підтримці України на шляху до реформ та кращого життя. Брюс Кіркпатрік протягом року очолює групу з 20 осіб, яка допомагає нашим поліцейським побудувати власні структури.

Брюс Кіркпатрік — голова канадської поліцейської місії в Україні: «Мы учимся у наших украинских партнёров, мы приносим сюда какие-то сработавшие схемы, которые сработали в нашем обществе, которые в Канаде сейчас применяются. Обсуждаем их с нашими партнёрами, выясняем какие потребности у них есть на данный момент, адаптируем наши программы обучения и применяем их через пилотные проекты, распространяем в дальнейшем и смотрим на результаты. Естественно, эти программы не являются влиянием Канады на Украину, они являются украинским решением и украинским продуктом, который мы могли помочь создать».

Автор — Станіслав Пивонос

Камера — Олександр Височін, Руслан Герасименко

Вибір редакції

У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21