16 Март, 15:01

Мешканцям ж/к «Воронцовський» у Дніпрі вимкнули світло. У причинах розбиралися журналісти 9 каналу (ВІДЕО)

Мешканцям ж/к «Воронцовський» у Дніпрі вимкнули світло. У причинах розбиралися журналісти 9 каналу

Одні порушили закон — інші прибрали до рук їхню власність. Компанія “Люкс-сервіс Дніпро”, яка звела житловий комплекс “Воронцовський”, вимкнула його мешканцям світло. І все б нічого, але будівля не має системи опалення. Батареї функціонують від енергозабезпечення. Обурені жителі помстилися — самовільно втрутилися в роботу мережі. У вирі страстей навколо електроенергії розбиралась Юлія Бублик.

Житловий комплекс “Воронцовський” здали в експлуатацію в травні минулого року. Квартири забудовник “Люкс-сервіс Дніпро” продавав у теплу пору року. Один квадратний метр коштував понад 16 тисяч гривень. Деякі новоспечені власники кажуть: не могли уявити, що з настанням холодів забудовник піде проти них. Просто під час опалювального сезону людям вимкнули електроенергію, від якої працюють батареї.

Сергій Денисов, мешканець 9 поверху ЖК “Воронцовський”:

«Ситуация следующая: вчера где-то в 9:15 мне отключили свет. Залезли в щиток, выключили выключатель, а на щиток повесили замок. И присутствовало там где-то 5 человек».

Серед них — електрик, представники компанії-забудовника і юрист. Останній відмовився надати мешканцям документи, що пояснюють підстави самовільного втручання в мережу. Пізніше виявилося, що світло вимкнули через борг за електроенергію. Його жителі «Воронцовського» начебто завинили забудовнику.

Олександр Паращук, мешканець 15 поверху ЖК “Воронцовський”:

«Они считают, что я должен им за последние 4 месяца порядка 12 тысяч сверху. У меня есть квитанция об оплате за каждый месяц. Я плачу от трех до пяти тысяч гривен ежемесячно за электроэнергию».

Кожен власник квартири має договір із забудовником. У ньому прописано: оплата електроенергії здійснюється за тарифом ДТЕК для житлових будинків.

Олександр Паращук, мешканець 15 поверху ЖК “Воронцовський”:

«Цифра должна составляться следующим образом: проследуем на сайт ДТЕКа, смотрим наш дом — и получаем конкретную цифру. На данный момент, на зимний период, это составляет 90 копеек за первых 3000 кВт, а всё остальное время — это 1.68 грн.»

Замість цього забудовник вимагає сплачувати 2 гривні 20 копійок за кіловат. Хоча підвищення платні договором — не передбачене. Але адвокат “Люкс-Сервіс Дніпро” каже: тариф для житлових будинків на території ЖК вже не діє. Тепер мешканці мають сплачувати за іншим тарифом — для юридичних осіб.

Гордій Стукало, адвокат компанії-забудовника “Люкс-Сервіс Дніпро”:

«Мы действительно несли эти издержки: разницу между коммерческим тарифом и между тарифом, который составляет 1.68 или 90 копеек. И в договорах на компенсацию у нас прописано условие было четко о том, что данный договор с льготным тарифом действует до момента заключения нами основного договора с ДТЕКом».

Однак жодних платіжок з указаним боргом жителям не надають. Адвокат компанії стверджує: ніхто квитанцій не просить. А мешканці впевнені: завищені суми, скріплені печаткою “Люкс-Сервіс Дніпро”, можна оскаржити в суді. Тому про заборгованість вони чують лише телефоном — із вимогами термінової оплати.

Гордій Стукало, адвокат компанії-забудовника “Люкс-Сервіс Дніпро”:

«Задолженность на сегодняшний день составляет порядка 90 тысяч гривен. Из 90 квартир — это порядка 10 человек. Для того, чтобы не отключить весь дом от электроснабжения, потому что основная масса людей оплачивает, нами было принято решение об отключении должников».

Мешканці спробували поговорити із забудовником — вирішення суперечки начебто відклали до наступного дня. Утім, примирення тривало недовго.

Гордій Стукало, адвокат компанії-забудовника “Люкс-Сервіс Дніпро”:

«Жильцы самовольно взломали электрощитовое оборудование, которое находится на этажах, самовольно подключились к электроснабжению».

Наталя Астаф‘єва, керівниця ОСББ ЖК “Воронцовський”:

«В момент создания ОСББ застройщик утратил, как говорится, права на эти все сети».

До санкцій вдався і забудовник: ввечері фургон з тонованими вікнами заблокував вхід до щитової кімнати будинка. Жителі кажуть: з машини вийшли спортивні юнаки у бронежилетах і разом з представниками “Люкс-Сервіс Дніпро” увійшли до приміщення.

Олександр Паращук, мешканець 15 поверху ЖК “Воронцовський”:

«У меня стоит камера видеонаблюдения в подъезде. И, собственно, есть видеосигнал, который прерывается как раз, когда у нас в общем домовом чате пишут о том, что подъехал бусик с бойцами».

Охоронну фірму викликав забудовник. Мовляв, боїться, що мешканці самовільно вдеруться ще і до спільної щитової. Звідти “Люкс-Сервіс” вимкнув світло не лише боржникам, а і постійним платникам. Познайомитись із пасажирами фургона нашій знімальній групі не пощастило. Та і номер машини несподівано зник просто під час зйомки! У відділі продажу квартир телекамер злякалися не менше.

Проблеми з електроенергією — не єдині, скаржаться мешканці комплексу. Будинок протікає, деякі стіни вже взялися пліснявою, пожежна система не змонтована, а поїздка на ліфті — привілей для обраних.

Олександр Паращук, мешканець 15 поверху ЖК “Воронцовський”:

«Одно время он нам предоставлял услугу: за 450 гривен можно было поездить на лифте. К сожалению, я хожу чаще пешком на 15 этаж”.

Наталя Коваленко, мешканка 13 поверху ЖК “Воронцовський”:

«Я имею травму ноги. После ДТП я хожу на костылях. Последний месяц уже сказали: «Нет, девушка, у нас тут уже опломбировали счетчик на лифт». При том, что они сами — пользовались, мне отказали в использовании. Мне пришлось передвигаться с костылями на 13 этаж самостоятельно».

На це забудовники кажуть: пожежна система та ліфт не працюють, бо ОСББ не поспішає укласти договори на обслуговування з пожежною службою та ліфтсервісом. Так само ще не укладений прямий договір між ОСББ і ДТЕКом. Така угода дозволить жителям знову користуватися дешевшим тарифом. З моменту утворення ОСББ минуло майже 4 місяці, а заявку до ДТЕКу мешканці і досі не надіслали.

Наталя Астаф‘єва, керівниця ОСББ ЖК “Воронцовський”:

«ОСББшные документы у нас все есть, а остальные нам должен был передать застройщик. 19 декабря 2017 года главному инженеру Семенихину я дала перечень документов, которые нам надо. По сей день нам документы не предоставлены».

Вадим Семенихін, головний інженер ЧП “Люкс-Сервіс Дніпро”: «После новогодних праздников состоялась встреча на месте, на объекте, где был передан комплект документов представителям ОСМД».

Хто саме кажу правду — невідомо. З’ясування стосунків тривало б іще дуже довго, але, на щастя, представники сторін уже сіли за стіл переговорів. Чекаємо результату.

Вибір редакції

Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52
“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17
Прогноз погоди на 22 травня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Май, 17:58
Культура європейських країн у квесті — у Дніпрі провели фестиваль шкільних євроклубів (ВІДЕО)

15 навчальних закладів Дніпра взяли участь у фестивалі шкільних євроклубів. Захід присвятили культурним особливостям країн Євросоюзу та влаштували квест. Учасники

21 Май, 17:57
12-й звітний концерт танцювальної школи “Art People” відбувся на сцені театру опери та балету (ВІДЕО)

Танцювальна школа “Art People” у дванадцятий раз влаштувала грандіозне шоу — щорічний показовий концерт. Цього разу він відбувся в залі

21 Май, 17:47
Дніпровський спортсмен здобув «золото» на Кубку Європи із дзюдо

Нещодавно у місті Бельсько-Бяла (Польща) відбувся Кубок Європи U18 із дзюдо. Участь у змаганнях взяли потужні юнацькі збірні команди Японії,

21 Май, 15:46
Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49