19 Март, 17:46

У Дніпрі освятили новий вірменський храм – найбільший у всій Східній Європі (ВІДЕО)

15 років будівництва — і найбільший у Східній Європі вірменський храм відкрили у Дніпрі. Церква Святого Григора Лусаворича — друга вірменська святиня міста. Першу збудували ще кілька сторіч тому, але вона вже давно не діє. Тож новоспечений храм — єдиний у місті. При ньому розмістили воскресну школу для малечі. Хто освятив знакову будівлю та в чому особливості церкви?

Перший камінь у фундамент вірменської церкви на вул. Леваневського поклали ще у 2003 році. Архітекторами будівлі стали, зокрема, фахівці Дніпра та Єрусалима.

Кароліна, мешканка Дніпра: «Это сделано из кирпичей, а окно сделано из стекла. Потому что, чтобы выглядывать, надо стекло. Чтобы туда не задувал ветер и ничего не делал”.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «И вот эти камни, что построено здесь, всё до единого камня привезено с Армении. Называется он армянский туф”.

Маркос Оганесян, єпископ: «Самое главное — чтобы эти камни ожили молитвой! Вот это важно”.

Освятити храм приїхав чинний 132-й Патріарх і Католикос усіх вірмен, першоієрарх Гарегін II. Він спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії.

Маркос Оганесян, єпископ: «На праздничной литургии, в день праздника Григория Просветителя освящена эта церковь, освящен этот храм”.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Храм збудований і освячений в честь Григорія Просвітителя. Сам Григорій не був вірменином, але став особою — мабуть, найбільшим вірменином в історії самої Вірменії”.

У подарунок від Патріарха всіх вірмен церква отримала мармуровий вівтар із зображенням Божої Матері з Ісусом. До святкової літургії біля нього долучилися представники багатьох релігійних конфесій.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Наприклад, головний єпископ німецької Лютеранської церкви сьогодні брав участь, глави єпархій всіх церков, які представлені у Дніпрі”.

Серед кількох десятків вірменських церков на території України діаспора найбільше пишається львівським храмом, збудованим у 1363 році. Відтепер привід для гордості є і в Дніпрі: новозбудована святиня — найбільша за розміром у Східній Європі.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «Спасибо украинскому народу! Я, например, уже 50 лет тут, на Украине, после окончания учебы. 6 лет мы ждали этого торжественного, радостного дня. Не было денег — мы собирали всем миром, скинулись”.

Норік Наджарян, представник вірменської общини Дніпра: «Это хорошо, это объединяет людей — и армян, и украинцев, и всех вместе. Тут можно прийти, как-то побеседовать, встречаться друг с другом, поставить свечки за своих родных, близких”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24