19 Март, 17:46

У Дніпрі освятили новий вірменський храм – найбільший у всій Східній Європі (ВІДЕО)

15 років будівництва — і найбільший у Східній Європі вірменський храм відкрили у Дніпрі. Церква Святого Григора Лусаворича — друга вірменська святиня міста. Першу збудували ще кілька сторіч тому, але вона вже давно не діє. Тож новоспечений храм — єдиний у місті. При ньому розмістили воскресну школу для малечі. Хто освятив знакову будівлю та в чому особливості церкви?

Перший камінь у фундамент вірменської церкви на вул. Леваневського поклали ще у 2003 році. Архітекторами будівлі стали, зокрема, фахівці Дніпра та Єрусалима.

Кароліна, мешканка Дніпра: «Это сделано из кирпичей, а окно сделано из стекла. Потому что, чтобы выглядывать, надо стекло. Чтобы туда не задувал ветер и ничего не делал”.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «И вот эти камни, что построено здесь, всё до единого камня привезено с Армении. Называется он армянский туф”.

Маркос Оганесян, єпископ: «Самое главное — чтобы эти камни ожили молитвой! Вот это важно”.

Освятити храм приїхав чинний 132-й Патріарх і Католикос усіх вірмен, першоієрарх Гарегін II. Він спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії.

Маркос Оганесян, єпископ: «На праздничной литургии, в день праздника Григория Просветителя освящена эта церковь, освящен этот храм”.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Храм збудований і освячений в честь Григорія Просвітителя. Сам Григорій не був вірменином, але став особою — мабуть, найбільшим вірменином в історії самої Вірменії”.

У подарунок від Патріарха всіх вірмен церква отримала мармуровий вівтар із зображенням Божої Матері з Ісусом. До святкової літургії біля нього долучилися представники багатьох релігійних конфесій.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Наприклад, головний єпископ німецької Лютеранської церкви сьогодні брав участь, глави єпархій всіх церков, які представлені у Дніпрі”.

Серед кількох десятків вірменських церков на території України діаспора найбільше пишається львівським храмом, збудованим у 1363 році. Відтепер привід для гордості є і в Дніпрі: новозбудована святиня — найбільша за розміром у Східній Європі.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «Спасибо украинскому народу! Я, например, уже 50 лет тут, на Украине, после окончания учебы. 6 лет мы ждали этого торжественного, радостного дня. Не было денег — мы собирали всем миром, скинулись”.

Норік Наджарян, представник вірменської общини Дніпра: «Это хорошо, это объединяет людей — и армян, и украинцев, и всех вместе. Тут можно прийти, как-то побеседовать, встречаться друг с другом, поставить свечки за своих родных, близких”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01