19 Март, 17:46

У Дніпрі освятили новий вірменський храм – найбільший у всій Східній Європі (ВІДЕО)

15 років будівництва — і найбільший у Східній Європі вірменський храм відкрили у Дніпрі. Церква Святого Григора Лусаворича — друга вірменська святиня міста. Першу збудували ще кілька сторіч тому, але вона вже давно не діє. Тож новоспечений храм — єдиний у місті. При ньому розмістили воскресну школу для малечі. Хто освятив знакову будівлю та в чому особливості церкви?

Перший камінь у фундамент вірменської церкви на вул. Леваневського поклали ще у 2003 році. Архітекторами будівлі стали, зокрема, фахівці Дніпра та Єрусалима.

Кароліна, мешканка Дніпра: «Это сделано из кирпичей, а окно сделано из стекла. Потому что, чтобы выглядывать, надо стекло. Чтобы туда не задувал ветер и ничего не делал”.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «И вот эти камни, что построено здесь, всё до единого камня привезено с Армении. Называется он армянский туф”.

Маркос Оганесян, єпископ: «Самое главное — чтобы эти камни ожили молитвой! Вот это важно”.

Освятити храм приїхав чинний 132-й Патріарх і Католикос усіх вірмен, першоієрарх Гарегін II. Він спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії.

Маркос Оганесян, єпископ: «На праздничной литургии, в день праздника Григория Просветителя освящена эта церковь, освящен этот храм”.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Храм збудований і освячений в честь Григорія Просвітителя. Сам Григорій не був вірменином, але став особою — мабуть, найбільшим вірменином в історії самої Вірменії”.

У подарунок від Патріарха всіх вірмен церква отримала мармуровий вівтар із зображенням Божої Матері з Ісусом. До святкової літургії біля нього долучилися представники багатьох релігійних конфесій.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Наприклад, головний єпископ німецької Лютеранської церкви сьогодні брав участь, глави єпархій всіх церков, які представлені у Дніпрі”.

Серед кількох десятків вірменських церков на території України діаспора найбільше пишається львівським храмом, збудованим у 1363 році. Відтепер привід для гордості є і в Дніпрі: новозбудована святиня — найбільша за розміром у Східній Європі.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «Спасибо украинскому народу! Я, например, уже 50 лет тут, на Украине, после окончания учебы. 6 лет мы ждали этого торжественного, радостного дня. Не было денег — мы собирали всем миром, скинулись”.

Норік Наджарян, представник вірменської общини Дніпра: «Это хорошо, это объединяет людей — и армян, и украинцев, и всех вместе. Тут можно прийти, как-то побеседовать, встречаться друг с другом, поставить свечки за своих родных, близких”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35
У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах (КОМЕНТАР)

21-22 липня у Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з хокею на роликах. Місце проведення — роллердром “BOMBASTIK” у торговельному центрі “Приозерний”.

20 Июль, 08:17
Інспекція з питань праці роз’яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню (КОМЕНТАР)

Інспекція з питань праці роз'яснює підприємцям Дніпра, навіщо платити «білу» зарплатню Більше двох мільярдів гривень за півроку отримав бюджет Дніпра

19 Июль, 20:55
Захистити стіни від вандалів: у Дніпрі за допомогою спеціального розчину спробують полегшити боротьбу з нелегальною рекламою(ВІДЕО)

Сучасні технології на варті чистих стін. Підприємці Дніпра запропонували новий варіант боротьби із нелегальною рекламою на будівлях і стовпах міста.

19 Июль, 17:31
Для АТОвців відкриваємо ще один реабілітаційний центр –  на базі курорту «Солоний лиман» – Валентин Резніченко

В обласній лікарні «Солоний лиман» все готовий для відкриття нового центру медичної реабілітації АТОвців. У ньому – комфортні палати, нові

19 Июль, 14:47
Електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто

19 Июль, 14:39
Відірвало ногу та перебило артерію: боєць підірвався на міні у Водяному (КОМЕНТАР)

Бійця, який підірвався на міні біля Водяного на Донеччині, рятують дніпровські лікарі. Його доправили у лікарню ім. Мечникова. Зараз хлопець

18 Июль, 20:22
Ситуація з хлором у Дніпрі критична, але контрольована (КОМЕНТАР)

Ситуація з хлором в Україні досі непевна. Єдине підприємство, яке виробляє реагент для очищення води, "ДніпроАзот", близько місяця не працює.

18 Июль, 20:06