19 Март, 17:46

У Дніпрі освятили новий вірменський храм – найбільший у всій Східній Європі (ВІДЕО)

15 років будівництва — і найбільший у Східній Європі вірменський храм відкрили у Дніпрі. Церква Святого Григора Лусаворича — друга вірменська святиня міста. Першу збудували ще кілька сторіч тому, але вона вже давно не діє. Тож новоспечений храм — єдиний у місті. При ньому розмістили воскресну школу для малечі. Хто освятив знакову будівлю та в чому особливості церкви?

Перший камінь у фундамент вірменської церкви на вул. Леваневського поклали ще у 2003 році. Архітекторами будівлі стали, зокрема, фахівці Дніпра та Єрусалима.

Кароліна, мешканка Дніпра: «Это сделано из кирпичей, а окно сделано из стекла. Потому что, чтобы выглядывать, надо стекло. Чтобы туда не задувал ветер и ничего не делал”.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «И вот эти камни, что построено здесь, всё до единого камня привезено с Армении. Называется он армянский туф”.

Маркос Оганесян, єпископ: «Самое главное — чтобы эти камни ожили молитвой! Вот это важно”.

Освятити храм приїхав чинний 132-й Патріарх і Католикос усіх вірмен, першоієрарх Гарегін II. Він спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії.

Маркос Оганесян, єпископ: «На праздничной литургии, в день праздника Григория Просветителя освящена эта церковь, освящен этот храм”.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Храм збудований і освячений в честь Григорія Просвітителя. Сам Григорій не був вірменином, але став особою — мабуть, найбільшим вірменином в історії самої Вірменії”.

У подарунок від Патріарха всіх вірмен церква отримала мармуровий вівтар із зображенням Божої Матері з Ісусом. До святкової літургії біля нього долучилися представники багатьох релігійних конфесій.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Наприклад, головний єпископ німецької Лютеранської церкви сьогодні брав участь, глави єпархій всіх церков, які представлені у Дніпрі”.

Серед кількох десятків вірменських церков на території України діаспора найбільше пишається львівським храмом, збудованим у 1363 році. Відтепер привід для гордості є і в Дніпрі: новозбудована святиня — найбільша за розміром у Східній Європі.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «Спасибо украинскому народу! Я, например, уже 50 лет тут, на Украине, после окончания учебы. 6 лет мы ждали этого торжественного, радостного дня. Не было денег — мы собирали всем миром, скинулись”.

Норік Наджарян, представник вірменської общини Дніпра: «Это хорошо, это объединяет людей — и армян, и украинцев, и всех вместе. Тут можно прийти, как-то побеседовать, встречаться друг с другом, поставить свечки за своих родных, близких”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 25 квітня, середу (ВІДЕО)

24 Апрель, 17:16
Перший в Україні інклюзивний парк будують у Дніпрі (ВІДЕО)

Зараз на цьому місті, у сквері Героїв біля обласної адміністрації, триває будівництво. Вже за кілька місяців тут відкриється перший в

24 Апрель, 16:14
Наслідки СРСР для України та Грузії: у Дніпрі відбулася дискусія за участі Дато Турашвілі (КОМЕНТАР)

Наслідки СРСР для України та Грузії: у Дніпрі відбулася дискусія за участі письменника Дато Турашвілі   14-го квітня у Грузії

24 Апрель, 13:03
Масштабна пожежа в середмісті Дніпра знищила 8 торговельних кіосків(КОМЕНТАР)

Масштабна пожежа в середмісті Дніпра знищила одразу 8 торговельних кіосків. Спалахнуло вдосвіта понеділка всередині одного із зачинених МАФів. Через сильний

24 Апрель, 12:38
Рекордну в історії України партію метадону вилучили в Кривому Розі (КОМЕНТАР)

Рекордну в історії України партію метадону вилучили в Кривому Розі На Дніпропетровщині вилучили рекордну в історії України партію метадону –

24 Апрель, 12:35
Фрагменти тіла розчленованої людини знайшли в Кам’янському (КОМЕНТАР)

У Кам'янському, що на Дніпропетровщині, знайшли фрагменти тіла розчленованої людини. Полієтиленові пакети із відтятими руками та ногами всередині до одного

23 Апрель, 21:31
Прогноз погоди на 24 квітня, вівторок (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:25
70-річчя Ізраїлю святкують і в Україні: у Дніпрі вже почали (ВІДЕО)

70-річчя Ізраїлю святкують і в Україні: у Дніпрі вже почали Концертні програми, майстер-класи, перегляд кінострічок та багато іншого підготували Ізраїльський

23 Апрель, 17:15