19 Март, 17:46

У Дніпрі освятили новий вірменський храм – найбільший у всій Східній Європі (ВІДЕО)

15 років будівництва — і найбільший у Східній Європі вірменський храм відкрили у Дніпрі. Церква Святого Григора Лусаворича — друга вірменська святиня міста. Першу збудували ще кілька сторіч тому, але вона вже давно не діє. Тож новоспечений храм — єдиний у місті. При ньому розмістили воскресну школу для малечі. Хто освятив знакову будівлю та в чому особливості церкви?

Перший камінь у фундамент вірменської церкви на вул. Леваневського поклали ще у 2003 році. Архітекторами будівлі стали, зокрема, фахівці Дніпра та Єрусалима.

Кароліна, мешканка Дніпра: «Это сделано из кирпичей, а окно сделано из стекла. Потому что, чтобы выглядывать, надо стекло. Чтобы туда не задувал ветер и ничего не делал”.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «И вот эти камни, что построено здесь, всё до единого камня привезено с Армении. Называется он армянский туф”.

Маркос Оганесян, єпископ: «Самое главное — чтобы эти камни ожили молитвой! Вот это важно”.

Освятити храм приїхав чинний 132-й Патріарх і Католикос усіх вірмен, першоієрарх Гарегін II. Він спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії.

Маркос Оганесян, єпископ: «На праздничной литургии, в день праздника Григория Просветителя освящена эта церковь, освящен этот храм”.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Храм збудований і освячений в честь Григорія Просвітителя. Сам Григорій не був вірменином, але став особою — мабуть, найбільшим вірменином в історії самої Вірменії”.

У подарунок від Патріарха всіх вірмен церква отримала мармуровий вівтар із зображенням Божої Матері з Ісусом. До святкової літургії біля нього долучилися представники багатьох релігійних конфесій.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій національностей Міністерства культури України: «Наприклад, головний єпископ німецької Лютеранської церкви сьогодні брав участь, глави єпархій всіх церков, які представлені у Дніпрі”.

Серед кількох десятків вірменських церков на території України діаспора найбільше пишається львівським храмом, збудованим у 1363 році. Відтепер привід для гордості є і в Дніпрі: новозбудована святиня — найбільша за розміром у Східній Європі.

Джоні Багдасарян, представник вірменської общини Дніпра: «Спасибо украинскому народу! Я, например, уже 50 лет тут, на Украине, после окончания учебы. 6 лет мы ждали этого торжественного, радостного дня. Не было денег — мы собирали всем миром, скинулись”.

Норік Наджарян, представник вірменської общини Дніпра: «Это хорошо, это объединяет людей — и армян, и украинцев, и всех вместе. Тут можно прийти, как-то побеседовать, встречаться друг с другом, поставить свечки за своих родных, близких”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

На Дніпропетровщині будуємо малі групові будинки для дітей-сиріт – Валентин Резніченко 

Комфортне житло,  домашня атмосфера та багато спілкування з однолітками. На Дніпропетровщині зводять сучасні будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського

12 Декабрь, 16:32
Як припинити недобросовісну конкуренцію на ринку ялинок, вирішували сьогодні в обласній раді

Керівництво лісового та мисливського господарства підсумували сумну статистику для наших лісгоспів. За їхньою інформацією, цього року значно зменшився попит на

12 Декабрь, 16:25
Прогноз погоди на 13 грудня, четвер, Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Декабрь, 15:46
Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19