22 Март, 18:55

Дніпровському кобзарю потрібна допомога — вже 3 роки після пожежі чоловік мешкає в літній кухні(ВІДЕО)

Валерій Харченко — кобзар Дніпропетровщини — проводить творчі зустрічі із студентами. Виконує власні пісні, твори Висоцького, а також фольклор українського Придніпров’я. З концертами їздив і в зону бойових дій — підтримати дух українських військових. 29 жовтня 2014 року вдома у барда сталася трагедія. О п’ятій ранку курник у дворі зайнявся. Полум’я швидко охопило все навколо. Валерій кинувся до дружини — жінка перенесла п’ять інсультів і не могла вийти самостійно. Пожежні, каже Харченко, їхали дуже довго, і будинок повністю згорів.

Валерій Харченко, кобзар: «Повигоріло, тут була температура. Тут же був перестестінок отакий, це була кухня. А тут спальня — вона вигоріла вся. Повністю все. Кухня упала, все упало. Два камази вивозили тільки мусора».

Попередню причину пожежі служби визначили як коротке замикання. Проте кобзар упевнений: це був навмисний підпал. Згодом у нього вкрали гроші, кобзу, ноутбук. Валерій звертався у поліцію — заяву зареєстрували, але відомості у реєстр досудових розслідувань не внесли. Слідчий, розповідає постраждалий, з ним навіть не спілкувався.

Валерій Харченко, кобзар: «По-перше, не було, свідків не опитував ніхто. У нас рано- вранці вигулюють собак, бачать людину посторонню, яка тікає, біжить швидко, перелазячи через забор — це раз. По-друге, як каже, коротке замикання у курятнику — чого ж кури не згоріли? Ну, логічно як. Вони що, екстрасенси?

У 2016 році суд підтвердив бездіяльність слідчого і зобов’язав внести відомості про злочин. Але цього не відбулося, справою надалі не займалися, розповідає Валерій. Наразі він мешкає у літній кухні. Жінка — у сестри, бо жити в таких умовах просто небезпечно для її здоров’я.

Валерій Харченко, кобзар: «Три роки ти пишеш: допоможіть після пожежі. Думають — та це вже якийсь аферист. Всі кажуть, журналісти: «А чого ти не просиш для дружини? Тобі було б простіше, там 20-30-50 тисяч доларів на операцію, у вас же скільки справок». Я кажу: «Послухайте, а в яких умовах ми живем? У неї буде ще гірше тоді. Вона ж, як дитина. Вона тільки молиться і просить допомоги».

За допомогою кобзар Харченко звертався до багатьох депутатів. Кошти, що йому виділяли раніше, пішли на лікування дружини. Документи погорільця потрапили до депутатки обласної ради Тетяни Янушкевич, але допомогти в цій ситуації саме вона і не в змозі: щороку на сесії визначають суму матеріальної допомоги і ділять її за округами. Іноді у депутата залишаються гроші, що їх можна віддати на допомогу іншому округу, але зазвичай звернень чимало.

Тетяна Янушкевич, депутатка обласної ради: «Я понимаю, что у него действительно серьёзная ситуация. Действительно, ему нужна материальная помощь. Но, во-первых, он не с моего округа. А во-вторых, количество людей, которые обратились на сегодняшний день уже ко мне, с перетекающими с прошлого года, — около 300 человек. И там все серьёзные: там дети с ДЦП, там многодетные семьи. То есть большое количество людей, которым нужна помощь. И Валерию выделить помощь, чтобы полностью этими деньгами закрыть его потребность по поводу строительства, ремонта дома — это невозможно».

Мова йде про триста тисяч гривень. Депутатка додає: ефективніше буде, якщо на проблему звернуть увагу меценати. Або просто небайдужі люди — таких у Дніпрі багато. І потроху можна зібрати навіть таку велику суму. Якщо саме ви хочете допомогти кобзарю Валерію Харченку відновити будинок — зверніть увагу на номери карт на ваших екранах.

Харченко Валерій Володимирович

4731 2191 0607 4010 (гривня)

5168 7420 2289 3782 (долар)

Автор — Георгій Марков

Камера — Олександр Вернігоров, Макс Бодриченко, Тарас Іванов

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45