26 Март, 17:53

ЗНО-2018 – перший іспит з української мови та літератури пройшов 24 березня (ВІДЕО)

Вихідними днями учні 10 та 11 класів складали пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Зареєструватись для участі потрібно було у січні. Участь – платна, але вона не перевищувала 150 гривень. У Дніпрі всього для здачі екзаменів зареєструвалось більше 5 тисяч школярів. Другий етап пробного ЗНО буде 31 березня, а як пройшов перший – дивіться далі. На іспит з української мови та літератури – 3 години. Стільки ж часу на математику та фізику. За дві з половиною треба виконати завдання з географії, історії та іноземної мови. Найменше часу — на біологію: її треба здати рівно за дві години.  
«24 березня майбутні абітурієнти проходять пробне ЗНО з української мови та літератури. Його формат наближений до справжнього екзамену, але відмінності все ж є».

Двері пункту здачі пробного зовнішнього незалежного оцінювання відкрили о 10:15. Ті, хто приїхав за годину до початку, вже потрапили всередину. Та черга до дверей тягнеться аж від сусідньої вулиці. Із відмінностей цього року – деякі послаблення в процедурах, наприклад, до іспиту цього разу могли допустити не за паспортом, а за іншим документом із фотографією. А ще:

Ілля Ільєв, помічник відповідального за пункт тестування: Наприклад, зошити абітурієнти отримують відразу після того, як вони закінчили тестування. Перший етап – це допуск абітурієнтів до пункту тестування з розподіленням їх по аудиторним спискам. Потім йде промова, де пояснюється що вони повинні робити, що можна, а що не треба, а потім починаєтся саме тестування».

Пробне ЗНО впровадили, щоб школярі ознайомились із процедурою і менше хвилювалися. Вчителі рекомендують брати в ньому участь не тільки випускникам, а і десятикласникам – мовляв, готуй санчата з літа. «Чорновий» варіант іспиту, на думку майбутніх вступників, корисний і тим, що покаже пробіли у знаннях.

 
Данило, здає пробне ЗНО: «Попробовать себя. Мову и математику. Жалко, что сделали математику и все остальные предметы в один день. Так бы ещё на физику успел. Всё спокойно. То же самое, что олимпиада».
Вікторія, здає пробне ЗНО: «Волнительно. Страх такой, что пойти, и не знаешь что делать. Ну, думаю, сдам так, нормально».
  Незважаючи на послаблення, порушення під час пробного іспиту все ж були.
Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Учасник був видалений під час пробного тестування за спробу використання мобільного телефону. І табу на запізнення – як і під час пробного, так і під час основного».
 

У 2018 році у тестуванні з іноземної мови обов’яковою частиною стало аудіювання — це вперше.

Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Аудіювання відбувається в аудиторії одним програвачем. Дається текст із завданнями, а далі вже відтворюється звук, звук відтворюється на всю аудиторію. Кожен текст читають двічі. Далі є час, щоб позначити правильні відповіді, і ще наприкінці є час, щоб перенести відповіді с тестового зошиту до бланку зошиту».
 

Аудіювання буде дружнім до людей із вадами слуху – під час іспиту їм додатково видадуть роздруківки з текстом. Їх на пробне ЗНО з іноземної мови зареєструвалось близько 10. Наступний і останній цього року пробний іспит — 31 березня.

Наступний і останній цього року пробний іспит — 31 березня.

     

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45