27 Март, 14:56

Скандал у Кривому Розі: на колишньому військовому летовищі невідомі особи ріжуть на металобрухт літаки ІЛ-76 (ВІДЕО)

Один із велетнів радянської авіації — військово-транспортний літак ІЛ-76. Його ресурс понад 30 тисяч годин нальоту, або 30 років надійної експлуатації. Таких суден, що й досі підіймаються в небо України, залишилося всього 18. Ще з десяток літаків “відпочивають на пенсії”, день за днем перетворюючись на брухт.
Артур Терещенко, кореспондент: “За цією лісосмугою знаходиться блокпост. Проводити біля нього зйомку суворо заборонено, мовляв, «стратегічний об’єкт». Проте ми таки зможемо вам показат, що насправді коється за колючим дротом”.
Це територія колишнього військового аеродрому в Кривому Розі. Помічаємо три літака ІЛ-76. Один з них в прямому сенсі «ріжуть на метал». Охороняють авіасудна невідомі люди. Переконують: це майно держави.  
Охоронець: «Вообще, Министерство обороны, предприятие УАТК называется. Его перепрофилировали в «Украноборонпром». Сейчас они подъедут, сейчас он перезвонит, мне перезвонят, я вам скажу информацию».
  Раніше ці літаки дійсно належали державній авіатранспортній компанії. Проте у 2016-му році підприємство збанкрутувало і почало розпродавати майно. В січні 2018-го літаки купує дніпровська фірма «Гранпакс». Складається враження, що заснована вона була спеціально під продаж – у листопаді 2017-го року. Статутний фонд організації — всього 2 тисячі гривень. Власниця фірми, одночасно й директор, ймовірно, і єдиний співробітник — Ірина Ломідзе. Аби почути відповіді на запитання, які нас цікавлять, вирушаємо за юридичною адресою фірми в Дніпрі. За адресою «проспект Богдана Хмельницького, 227» нас зустрічає охоронець Дніпровського АТП-0406. Йдемо до керівництва. Після телефонних узгоджень нам таки коментують ситуацію. На території автопідприємства компанії “Гранпакс” де-факто не існує.  
Валентина Ганжа, головний бухгалтер автопідприємства: “Есть такая фирма, да. Всё, договор есть, но они тут не находятся», —  «А як можна знайти керівника, підскажіть будь ласка», — «Ну откуда я знаю. Я не знаю», — «А как вы с ними поддерживаете связь?» —  «Ну, они приходят, забирают почту. А кто там приходит, откуда мы знаем».
  Літак ІЛ-76 створений зі спеціального металу — дюралюмінію. За цінами чорного ринку кілограм лому коштує 40 гривень. У планері близько 50 тонн дюралюмінію. Здав на метал і збагатився на 2 мільйони гривень. Міді в літаку 4 тонни, і це ще 700 тисяч гривень. Отже маємо кругленьку суму — 2 мільйони 700 тисяч гривень… І це не враховуючи вартості двигунів. А от фірмі “Гранпакс” придбані в держави літаки обійшлись у 2,5 рази дешевше . В договорі купівлі-продажу кожного авіасудна фігурує сума 1 мільйон 140 тисяч гривень. Розпилювання літака-велетня на метал колишній пілот, а нині керівник авіаколеджу Анатолій Андрусевич, вважає злочином. Фахівець каже: на розробку та створення ІЛ-76 в СРСР були витрачені мільйони карбованців. Модель себе виправдала повністю.  
Анатолій Андрусевич, керівник криворізького авіаколеджу: “Грузопідйомність гарна і скорость, управління. І, ну, я так, як авіатор я його обслужував, говорю: гарний літак і дуже надійний”.
Розпилюванням літаків на брухт нарешті зацікавились і правоохоронці. Сумнівні роботи на летовищі у поліції поки що коментують з обережністю.  
Юлія Цуркаленко, речник криворізького відділу поліції: «До поліції Кривого Рогу надійшло повідомлення від очевидців про те, що на території військового містечка у Довгинцівському районі невідомі особи розбирають літак. Наразі зазначений факт зареєстрований згідно чинного законодавства, працівниками поліції встановлюються всі обставини справи».
Безперечно, цей криворізький ІЛ-76 уже ніколи не підніметься в небо. Єдина з нього користь — металобрухт. Проте хто саме збагатиться від оборудки, поки що залишається загадкою. Автор — Артур Терещенко Камера — Олександр Самсонов   

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52