30 Март, 14:23

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі

Телемости, дистанційне навчання, вебінари, хакатони і форум-театри. Для підвищення кваліфікації безкоштовних адвокатів правовий клуб використовує новітні технології. Він покликаний покращити комунікацію між усіма центрами безоплатної правової допомоги населенню.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «На сьогоднішній день ми маємо 550 центрів безоплатної правової допомоги по всій країні. Ми маємо розгалужену систему контактів з органами місцевого самоврядування. Ми маємо щороку майже мільйон українців, які довіряють нам і звертаються за допомогою до цієї системи”.

Систему безкоштовних послуг у сфері права започаткували більше 4 років тому — в протидію незаконним вчинкам з боку поліції. Під час реалізації проекту радником стало посольство Сполучених Штатів Америки.

Марі Йованович, посол США в Україні: «З 2013 року посольство Сполучених Штатів є партнером центру безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції і сприяє розгортанню системи безкоштовної правової допомоги по всій України”.

Саме американці створили бренд клубу і вигадали назву “Правокатор”. Рік тому вони підписали угоду з Міністерством юстиції України про створення таких інформаційно-ресурсних платформ у Львові, Дніпрі, Києві, Одесі та Харкові.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «Таких центрів буде по всій країні 5. Я думаю, що вони запрацюють вже в цьому році”.

Приміщення для клубів надає держава. Вона ж забезпечує заробітну платню персоналу. Ремонт і реалізація проектів “Правокатора” — вже за рахунок сторонніх інвесторів. У дніпровському правовому клубі працюватимуть 13 спеціалістів. У них на меті — не лише навчання адвокатів. Іще тренінги з права для громадських активістів, суддів та представників територіальних громад. Також у планах — популяризація професії медіатора в Україні. Адже саме ці спеціалісти допомагають вирішити правові конфлікти “полюбовно” — без судової тяганини. Крім того, новостворені клуби будуть впроваджувати сучасні технології в роботу правозахисної системи. Наприклад, втілення практики судових засідань Skypом, коли якась зі сторін не може з’явитися в суді.

Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги: «Ми зможемо розповсюджувати ті кращі практики, які є в системі безоплатної правової допомоги, і ділитись із тими адвокатами, які є на Дніпропетровщині і в прилеглих регіонах. Я очікую, що десь, можливо, до тисячі адвокатів Дніпропетровщини і тих областей, які межують з Дніпропетровщиною, зможуть долучитися до активностей в цьому клубі”.

Колектив дніпровського “Правокатора” вже визначився з найближчими проектами до втілення. Це безкоштовні тренінги для медіаторів, семінари для поліції та роз’яснювальна робота з представниками медичних закладів, що перейшли в підпорядкування територіальних громад. В Мін’юсті вірять: клуб скоординує роботу центрів безоплатної допомоги і наблизить юридичні послуги до кожного українця.

Марі Йованович, посол США в Україні: «Ви знаєте про великого американця — Мартіна Лютера Кінга молодшого. Він якось сказав: “Якщо є несправедливість для одного — це несправедливість для всіх, бо якщо несправедливо вчинили з однією людиною — ми всі під загрозою”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44