30 Март, 14:23

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі

Телемости, дистанційне навчання, вебінари, хакатони і форум-театри. Для підвищення кваліфікації безкоштовних адвокатів правовий клуб використовує новітні технології. Він покликаний покращити комунікацію між усіма центрами безоплатної правової допомоги населенню.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «На сьогоднішній день ми маємо 550 центрів безоплатної правової допомоги по всій країні. Ми маємо розгалужену систему контактів з органами місцевого самоврядування. Ми маємо щороку майже мільйон українців, які довіряють нам і звертаються за допомогою до цієї системи”.

Систему безкоштовних послуг у сфері права започаткували більше 4 років тому — в протидію незаконним вчинкам з боку поліції. Під час реалізації проекту радником стало посольство Сполучених Штатів Америки.

Марі Йованович, посол США в Україні: «З 2013 року посольство Сполучених Штатів є партнером центру безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції і сприяє розгортанню системи безкоштовної правової допомоги по всій України”.

Саме американці створили бренд клубу і вигадали назву “Правокатор”. Рік тому вони підписали угоду з Міністерством юстиції України про створення таких інформаційно-ресурсних платформ у Львові, Дніпрі, Києві, Одесі та Харкові.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «Таких центрів буде по всій країні 5. Я думаю, що вони запрацюють вже в цьому році”.

Приміщення для клубів надає держава. Вона ж забезпечує заробітну платню персоналу. Ремонт і реалізація проектів “Правокатора” — вже за рахунок сторонніх інвесторів. У дніпровському правовому клубі працюватимуть 13 спеціалістів. У них на меті — не лише навчання адвокатів. Іще тренінги з права для громадських активістів, суддів та представників територіальних громад. Також у планах — популяризація професії медіатора в Україні. Адже саме ці спеціалісти допомагають вирішити правові конфлікти “полюбовно” — без судової тяганини. Крім того, новостворені клуби будуть впроваджувати сучасні технології в роботу правозахисної системи. Наприклад, втілення практики судових засідань Skypом, коли якась зі сторін не може з’явитися в суді.

Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги: «Ми зможемо розповсюджувати ті кращі практики, які є в системі безоплатної правової допомоги, і ділитись із тими адвокатами, які є на Дніпропетровщині і в прилеглих регіонах. Я очікую, що десь, можливо, до тисячі адвокатів Дніпропетровщини і тих областей, які межують з Дніпропетровщиною, зможуть долучитися до активностей в цьому клубі”.

Колектив дніпровського “Правокатора” вже визначився з найближчими проектами до втілення. Це безкоштовні тренінги для медіаторів, семінари для поліції та роз’яснювальна робота з представниками медичних закладів, що перейшли в підпорядкування територіальних громад. В Мін’юсті вірять: клуб скоординує роботу центрів безоплатної допомоги і наблизить юридичні послуги до кожного українця.

Марі Йованович, посол США в Україні: «Ви знаєте про великого американця — Мартіна Лютера Кінга молодшого. Він якось сказав: “Якщо є несправедливість для одного — це несправедливість для всіх, бо якщо несправедливо вчинили з однією людиною — ми всі під загрозою”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Сміттєтворчість школярів: у Дніпрі провели конкурс арт-інсталяцій з відходів «Людина і сміття» (ВІДЕО)

У Дніпрі триває тиждень турботи про довкілля. Комунальники приводять до ладу вулиці, міські чиновники разом і дніпрянами організовують суботники, а

19 Апрель, 17:39
Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі (ВІДЕО)

Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі Запуск студентських ракет – відома світова практика. Передові аерокосмічні університети

19 Апрель, 16:59
Третьому «Джазу на Дніпрі» бути. Організатори назвали імена хедлайнерів фестивалю (ВІДЕО)

Третій рік поспіль відбуватиметься наймасштабнішою музична подія нашого міста. «Джаз на Дніпрі» з 20 по 22 липня святкуватиме свій 50-річний

18 Апрель, 17:46
Ярмарок, фотовиставка та концерт симфонічної музики: у Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю

  У Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю. Для мешканців міста підготували насичену програму: ярмарок, кулінарний майстер-клас, фотовиставку, концерт симфонічного оркестру.

18 Апрель, 15:18
Люди з гемофілією можуть жити повноцінним життям – гематолог

17 квітня відзначається Всесвітній день хворих на гемофілію. Це рідкісна спадкова хвороба, яка викликає значні крововиливи в суглоби, м’язи і

18 Апрель, 15:16
У Дніпрі взялися за незаконні пункти прийому металобрухту в приватному секторі

У мерії пильно стежать за тим, щоб не відкривалися нові пункти. Завдяки проведенню операції «Дамоклів меч» у Дніпрі зменшується статистика

18 Апрель, 15:07
Увага! Зміна руху електротранспорту на 19 квітня

19 квітня з 22:30 призупиняється робота трамвайного маршруту № 11, повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасове призупинення руху пов'язане з

18 Апрель, 14:56
Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня (анонс)

Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня

17 Апрель, 21:18