30 Март, 14:23

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі

Телемости, дистанційне навчання, вебінари, хакатони і форум-театри. Для підвищення кваліфікації безкоштовних адвокатів правовий клуб використовує новітні технології. Він покликаний покращити комунікацію між усіма центрами безоплатної правової допомоги населенню.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «На сьогоднішній день ми маємо 550 центрів безоплатної правової допомоги по всій країні. Ми маємо розгалужену систему контактів з органами місцевого самоврядування. Ми маємо щороку майже мільйон українців, які довіряють нам і звертаються за допомогою до цієї системи”.

Систему безкоштовних послуг у сфері права започаткували більше 4 років тому — в протидію незаконним вчинкам з боку поліції. Під час реалізації проекту радником стало посольство Сполучених Штатів Америки.

Марі Йованович, посол США в Україні: «З 2013 року посольство Сполучених Штатів є партнером центру безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції і сприяє розгортанню системи безкоштовної правової допомоги по всій України”.

Саме американці створили бренд клубу і вигадали назву “Правокатор”. Рік тому вони підписали угоду з Міністерством юстиції України про створення таких інформаційно-ресурсних платформ у Львові, Дніпрі, Києві, Одесі та Харкові.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «Таких центрів буде по всій країні 5. Я думаю, що вони запрацюють вже в цьому році”.

Приміщення для клубів надає держава. Вона ж забезпечує заробітну платню персоналу. Ремонт і реалізація проектів “Правокатора” — вже за рахунок сторонніх інвесторів. У дніпровському правовому клубі працюватимуть 13 спеціалістів. У них на меті — не лише навчання адвокатів. Іще тренінги з права для громадських активістів, суддів та представників територіальних громад. Також у планах — популяризація професії медіатора в Україні. Адже саме ці спеціалісти допомагають вирішити правові конфлікти “полюбовно” — без судової тяганини. Крім того, новостворені клуби будуть впроваджувати сучасні технології в роботу правозахисної системи. Наприклад, втілення практики судових засідань Skypом, коли якась зі сторін не може з’явитися в суді.

Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги: «Ми зможемо розповсюджувати ті кращі практики, які є в системі безоплатної правової допомоги, і ділитись із тими адвокатами, які є на Дніпропетровщині і в прилеглих регіонах. Я очікую, що десь, можливо, до тисячі адвокатів Дніпропетровщини і тих областей, які межують з Дніпропетровщиною, зможуть долучитися до активностей в цьому клубі”.

Колектив дніпровського “Правокатора” вже визначився з найближчими проектами до втілення. Це безкоштовні тренінги для медіаторів, семінари для поліції та роз’яснювальна робота з представниками медичних закладів, що перейшли в підпорядкування територіальних громад. В Мін’юсті вірять: клуб скоординує роботу центрів безоплатної допомоги і наблизить юридичні послуги до кожного українця.

Марі Йованович, посол США в Україні: «Ви знаєте про великого американця — Мартіна Лютера Кінга молодшого. Він якось сказав: “Якщо є несправедливість для одного — це несправедливість для всіх, бо якщо несправедливо вчинили з однією людиною — ми всі під загрозою”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Благодійний «Ярмарок добра»: мешканці Дніпра зібрали тисячі гривень на допомогу дітям-сиротам (ВІДЕО)

Благодійний "Ярмарок добра": мешканці Дніпра зібрали тисячі гривень на допомогу дітям-сиротам Подарунки та розваги для дітей сиріт. У Дніпрі пройшов

23 Июль, 17:58
Нічний забіг в Дніпрі – транспортний колапс для мешканців, адреналін для учасників (ВІДЕО)

  Транспортний колапс для мешканців житлового масиву «Перемога» та адреналін для учасників – у Дніпрі відбувся забіг «Нічна десятка». Захід

23 Июль, 17:55
Прогноз погоди на 24 липня, вівторок (ВІДЕО)

23 Июль, 17:16
Платиновий призер WorldFest Houston Film Festival — у Дніпрі: 23 липня Стас Капралов презентує стрічку SUI CAEDERE (анонс)

Платиновий призер WorldFest Houston Film Festival - у Дніпрі: 23 липня Стас Капралов презентує стрічку SUI CAEDERE. 23 липня о

21 Июль, 16:39
У ЦНАПі «Лівобережний» нова послуга – консультації із соціального страхування

У центрі надання адміністративних послуг «Лівобережний» в Дніпрі організовано консультації представника Фонду соціального страхування України. Фахівець консультує містян щоп’ятниці з

20 Июль, 17:14
Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 липня (ВІДЕО)

20 Июль, 17:11
Мешканка Краматорська отримала тяжкі поранення від вибуху снаряду (ВІДЕО)

Точну кількість новоприбулих лікарі поки не називають. Але розповіли історію 35-річної Марини. Мешканка Краматорська постраждала в селі Щурове під час

20 Июль, 16:14
Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35