30 Март, 14:23

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Правовий центр Pravokator – перший в Україні — відкрили у Дніпрі

Телемости, дистанційне навчання, вебінари, хакатони і форум-театри. Для підвищення кваліфікації безкоштовних адвокатів правовий клуб використовує новітні технології. Він покликаний покращити комунікацію між усіма центрами безоплатної правової допомоги населенню.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «На сьогоднішній день ми маємо 550 центрів безоплатної правової допомоги по всій країні. Ми маємо розгалужену систему контактів з органами місцевого самоврядування. Ми маємо щороку майже мільйон українців, які довіряють нам і звертаються за допомогою до цієї системи”.

Систему безкоштовних послуг у сфері права започаткували більше 4 років тому — в протидію незаконним вчинкам з боку поліції. Під час реалізації проекту радником стало посольство Сполучених Штатів Америки.

Марі Йованович, посол США в Україні: «З 2013 року посольство Сполучених Штатів є партнером центру безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції і сприяє розгортанню системи безкоштовної правової допомоги по всій України”.

Саме американці створили бренд клубу і вигадали назву “Правокатор”. Рік тому вони підписали угоду з Міністерством юстиції України про створення таких інформаційно-ресурсних платформ у Львові, Дніпрі, Києві, Одесі та Харкові.

Павло Петренко, міністр юстиції України: «Таких центрів буде по всій країні 5. Я думаю, що вони запрацюють вже в цьому році”.

Приміщення для клубів надає держава. Вона ж забезпечує заробітну платню персоналу. Ремонт і реалізація проектів “Правокатора” — вже за рахунок сторонніх інвесторів. У дніпровському правовому клубі працюватимуть 13 спеціалістів. У них на меті — не лише навчання адвокатів. Іще тренінги з права для громадських активістів, суддів та представників територіальних громад. Також у планах — популяризація професії медіатора в Україні. Адже саме ці спеціалісти допомагають вирішити правові конфлікти “полюбовно” — без судової тяганини. Крім того, новостворені клуби будуть впроваджувати сучасні технології в роботу правозахисної системи. Наприклад, втілення практики судових засідань Skypом, коли якась зі сторін не може з’явитися в суді.

Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги: «Ми зможемо розповсюджувати ті кращі практики, які є в системі безоплатної правової допомоги, і ділитись із тими адвокатами, які є на Дніпропетровщині і в прилеглих регіонах. Я очікую, що десь, можливо, до тисячі адвокатів Дніпропетровщини і тих областей, які межують з Дніпропетровщиною, зможуть долучитися до активностей в цьому клубі”.

Колектив дніпровського “Правокатора” вже визначився з найближчими проектами до втілення. Це безкоштовні тренінги для медіаторів, семінари для поліції та роз’яснювальна робота з представниками медичних закладів, що перейшли в підпорядкування територіальних громад. В Мін’юсті вірять: клуб скоординує роботу центрів безоплатної допомоги і наблизить юридичні послуги до кожного українця.

Марі Йованович, посол США в Україні: «Ви знаєте про великого американця — Мартіна Лютера Кінга молодшого. Він якось сказав: “Якщо є несправедливість для одного — це несправедливість для всіх, бо якщо несправедливо вчинили з однією людиною — ми всі під загрозою”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22