02 Апрель, 17:32

У Дніпрі орденом «Народний Герой України» нагородили 18 АТОвців та волонтерів (ВІДЕО)

Вісімнадцять нагород, із них  три — посмертно. У Дніпрі бійцям АТО і волонтерам вручили орден “Народний Герой України”. Нагорода є недержавною, її ініціювали три роки тому. Відзнаку роблять з переплавленого срібла, що його здають небайдужі люди. Дніпрянин Олександр Колодяжний пішов на фронт добровольцем у 2014 році. Разом із 74-м розвідувальним батальйоном побував майже у всіх гарячих точках — Мар’їнка, Донецький аеропорт, Авдіївська промзона. Недержавну винагороду “Народний Герой України” Олександр отримав неочікувано для себе.

Олександр Колодяжний, боєць 74 окремого розвідувального батальйону: «Мне очень приятно, потому что это действительно за меня голосовали эти люди, с которыми я плечом к плечу прошёл по факту с начала войны. Это очень близкие мне люди. Естественно, это очень дорогая для меня награда».

Громадську премію ініціювали волонтери три роки тому. За цей час відзнаку народного героя отримали більше трьох сотень бійців, волонтерів і медиків. Кандидатів може висунути будь-хто, а затверджують їх члени нагородного комітету. У Дніпрі на черговій церемонії нагородження вручили вісімнадцять відзнак. Три з них — посмертно.

«Коли сказали, що дитина наша загинула, я думаю: як він загинув, як ми тільки вечором з ним розмовляли. Він такий щасливий, прощався з усіма».

У загиблого добровольця Максима Ридзанича залишилася велика родина, троє дітей. У 2015 році поблизу селища Опитне на Донеччині його з автоматної черги розстріляли російські найманці. Відзнаку народного героя вручили доньці Максима, Карині.

Віолета Кіртока, піворганізаторка заходу, журналістка: «Мы стараемся, чтобы награды хранились и получали дети погибших бойцов. Чтобы они знали и хранили память о них».

Посмертну нагороду також отримали родини Андрія Гурічева і Олександра Вохрамєєва. Організатори запевняють: після церемонії вони не втрачають контакт із героями, за потреби також допомагають сім’ям загиблих.

Юрій Бутусов, соорганізатор заходу: «Жодна нагорода не була куплена за гроші. Ці всі нагороди переплавляються з того срібла, яке здають люди. Ця церемонія — це один з таких кроків по створенню нового громадянського суспільства в Україні».

Автор — Георгій Марков

Камера — Олександр Вернігоров

Вибір редакції

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі Book

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24
Помаранчеві зони на Новому мості — що вони означають? (КОМЕНТАР)

Помаранчеві зони на Новому мості - що вони означають?   18 вересня на місцях ремонту Центрального мосту Дніпра з'явилися помаранчеві

21 Сентябрь, 08:17
Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня (КОМЕНТАР)

Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня

20 Сентябрь, 21:09
Театр ім.Шевченка готується до відкриття 101-го театрального сезону (ВІДЕО)

100 років першому державному драматичному театру України і 101 театральний сезон. До дня народження театру Шевченка тут ремонтують дах, фасад,

20 Сентябрь, 16:37