04 Апрель, 15:25

Масове вбивство червонокнижних кажанів у Дніпрі скоїли невідомі (ВІДЕО)

Масове вбивство червонокнижних кажанів у Дніпрі скоїли невідомі

Свідки жахіття твердять: летючих кажанів, які занесені до Червоної книги України, спочатку потруїли, а потім викинули з горища багатоповерхівки. 

Той жахливий ранок двірничка, пані Олена, запам’ятає назавжди. Жінка стала свідком масової загибелі  кажанів.

Олена Кайнар, двірничка: 

Вышла я на улицу, вот, с верха, поднимаю голову вверх — сыплются мыши. Сыпятся дождём буквально, то есть они не дееспособны были, они не летели, а падали».

За півгодини майданчик біля багатоповерхівки вкрився тілами кількох сотень тварин. Місцеві впевнені: кажани померли не своєю смертю.

Іван, свідок: 

Лежат мыши летучие. Их очень много, часть раздавлена и на них белые крапинки, будто их чем-то обрызгали». 

Місцева мешканка: 

Ну потравили их. Потому что их столько развелось, что ужас один».

  Втім, зоозахисники переконують:  кажани — вимираючий вид, тварин занесли до Червоної книги України.

Олена Головченко, працівник центру реабілітації рукокрилих:

«Их нужно спасать, потому что эти животные на самом деле наши помощники, поскольку колония рыжих вечерниц — такая, как эта — всего лишь за ночь съедает около килограмма насекомых. Это те насекомые, с которыми люди борются пестицидами на огородах. Эти будет ощутимо видно, если кажанов не станет».

Аби зібрати мертвих тварин знадобилися три мішки. Втім, ще й зараз поблизу будинку можна побачити сліди злочину.

Двірничка:

«Смотрите, то, что осталось незамеченным в процессе уборки. Вот труп летучей мышки. Вот в этом колесе находится тоже трупик. Видите, скрюченная вся».

  Пані Олена веде журналістів до місця, де, власне, й розкидали отруту. Втім, потрапити на горище ми не змогли — на вході з’явився новий замок!

Олена Кайнар, двірничка:

«По всей видимости, там у них где-то свои гнёзда, где-то своё обиталище было. Кто там был, кто занимался этой потравой… Но мыши, когда падали, они были в белом порошке».

  Чотирьох кажанів якимось дивом таки вдалося врятувати від загибелі. Вже у середу, завдяки волонтерському руху, їх доправили до харківського центру рукокрилих тварин. Тут летючих чекатиме тривала реабілітація. А от у поліції масову загибель кажанів поки що не коментують. Якщо експерти доведуть отруєння, обіцяють відкрити кримінальне провадження та знайти винних.

                

Вибір редакції

Сміттєтворчість школярів: у Дніпрі провели конкурс арт-інсталяцій з відходів «Людина і сміття» (ВІДЕО)

У Дніпрі триває тиждень турботи про довкілля. Комунальники приводять до ладу вулиці, міські чиновники разом і дніпрянами організовують суботники, а

19 Апрель, 17:39
Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі (ВІДЕО)

Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі Запуск студентських ракет – відома світова практика. Передові аерокосмічні університети

19 Апрель, 16:59
Третьому «Джазу на Дніпрі» бути. Організатори назвали імена хедлайнерів фестивалю (ВІДЕО)

Третій рік поспіль відбуватиметься наймасштабнішою музична подія нашого міста. «Джаз на Дніпрі» з 20 по 22 липня святкуватиме свій 50-річний

18 Апрель, 17:46
Ярмарок, фотовиставка та концерт симфонічної музики: у Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю

  У Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю. Для мешканців міста підготували насичену програму: ярмарок, кулінарний майстер-клас, фотовиставку, концерт симфонічного оркестру.

18 Апрель, 15:18
Люди з гемофілією можуть жити повноцінним життям – гематолог

17 квітня відзначається Всесвітній день хворих на гемофілію. Це рідкісна спадкова хвороба, яка викликає значні крововиливи в суглоби, м’язи і

18 Апрель, 15:16
У Дніпрі взялися за незаконні пункти прийому металобрухту в приватному секторі

У мерії пильно стежать за тим, щоб не відкривалися нові пункти. Завдяки проведенню операції «Дамоклів меч» у Дніпрі зменшується статистика

18 Апрель, 15:07
Увага! Зміна руху електротранспорту на 19 квітня

19 квітня з 22:30 призупиняється робота трамвайного маршруту № 11, повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасове призупинення руху пов'язане з

18 Апрель, 14:56
Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня (анонс)

Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня

17 Апрель, 21:18