04 Апрель, 15:25

Масове вбивство червонокнижних кажанів у Дніпрі скоїли невідомі (ВІДЕО)

Масове вбивство червонокнижних кажанів у Дніпрі скоїли невідомі

Свідки жахіття твердять: летючих кажанів, які занесені до Червоної книги України, спочатку потруїли, а потім викинули з горища багатоповерхівки. 

Той жахливий ранок двірничка, пані Олена, запам’ятає назавжди. Жінка стала свідком масової загибелі  кажанів.

Олена Кайнар, двірничка: 

Вышла я на улицу, вот, с верха, поднимаю голову вверх — сыплются мыши. Сыпятся дождём буквально, то есть они не дееспособны были, они не летели, а падали».

За півгодини майданчик біля багатоповерхівки вкрився тілами кількох сотень тварин. Місцеві впевнені: кажани померли не своєю смертю.

Іван, свідок: 

Лежат мыши летучие. Их очень много, часть раздавлена и на них белые крапинки, будто их чем-то обрызгали». 

Місцева мешканка: 

Ну потравили их. Потому что их столько развелось, что ужас один».

  Втім, зоозахисники переконують:  кажани — вимираючий вид, тварин занесли до Червоної книги України.

Олена Головченко, працівник центру реабілітації рукокрилих:

«Их нужно спасать, потому что эти животные на самом деле наши помощники, поскольку колония рыжих вечерниц — такая, как эта — всего лишь за ночь съедает около килограмма насекомых. Это те насекомые, с которыми люди борются пестицидами на огородах. Эти будет ощутимо видно, если кажанов не станет».

Аби зібрати мертвих тварин знадобилися три мішки. Втім, ще й зараз поблизу будинку можна побачити сліди злочину.

Двірничка:

«Смотрите, то, что осталось незамеченным в процессе уборки. Вот труп летучей мышки. Вот в этом колесе находится тоже трупик. Видите, скрюченная вся».

  Пані Олена веде журналістів до місця, де, власне, й розкидали отруту. Втім, потрапити на горище ми не змогли — на вході з’явився новий замок!

Олена Кайнар, двірничка:

«По всей видимости, там у них где-то свои гнёзда, где-то своё обиталище было. Кто там был, кто занимался этой потравой… Но мыши, когда падали, они были в белом порошке».

  Чотирьох кажанів якимось дивом таки вдалося врятувати від загибелі. Вже у середу, завдяки волонтерському руху, їх доправили до харківського центру рукокрилих тварин. Тут летючих чекатиме тривала реабілітація. А от у поліції масову загибель кажанів поки що не коментують. Якщо експерти доведуть отруєння, обіцяють відкрити кримінальне провадження та знайти винних.


                

Вибір редакції

Благодійний «Ярмарок добра»: мешканці Дніпра зібрали тисячі гривень на допомогу дітям-сиротам (ВІДЕО)

Благодійний "Ярмарок добра": мешканці Дніпра зібрали тисячі гривень на допомогу дітям-сиротам Подарунки та розваги для дітей сиріт. У Дніпрі пройшов

23 Июль, 17:58
Нічний забіг в Дніпрі – транспортний колапс для мешканців, адреналін для учасників (ВІДЕО)

  Транспортний колапс для мешканців житлового масиву «Перемога» та адреналін для учасників – у Дніпрі відбувся забіг «Нічна десятка». Захід

23 Июль, 17:55
Прогноз погоди на 24 липня, вівторок (ВІДЕО)

23 Июль, 17:16
Платиновий призер WorldFest Houston Film Festival — у Дніпрі: 23 липня Стас Капралов презентує стрічку SUI CAEDERE (анонс)

Платиновий призер WorldFest Houston Film Festival - у Дніпрі: 23 липня Стас Капралов презентує стрічку SUI CAEDERE. 23 липня о

21 Июль, 16:39
У ЦНАПі «Лівобережний» нова послуга – консультації із соціального страхування

У центрі надання адміністративних послуг «Лівобережний» в Дніпрі організовано консультації представника Фонду соціального страхування України. Фахівець консультує містян щоп’ятниці з

20 Июль, 17:14
Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 липня (ВІДЕО)

20 Июль, 17:11
Мешканка Краматорська отримала тяжкі поранення від вибуху снаряду (ВІДЕО)

Точну кількість новоприбулих лікарі поки не називають. Але розповіли історію 35-річної Марини. Мешканка Краматорська постраждала в селі Щурове під час

20 Июль, 16:14
Діти з Дніпра поїхали на відпочинок до Скадовська

223 дитини з Дніпра відправилися на відпочинок та оздоровлення до дитячого табору «Веселка» у Скадовську. Це діти пільгових категорій, у

20 Июль, 14:35